Zvýšené protilátky listerie v těhotenství - měl někdo?

13472
19.4.16 21:43

Zvýšené protilátky listerie v těhotenství - měl někdo?

Ahoj holky. Je tu nektera, ktere v těhotenstvi byly zjisteny zvysene protilatky na listerii? Ja jsem se dnes dovedela vysledky z krve, kde mam zvysenou hodnotu protilatek listerie a zitra ju na dalsi odbery…zatim se nevi, zda to byla starsi prodelana infekce, nebo probehla uz v prubehu tehotenstvi. Jsem nyni ve 24 tydnu a ve 14 tydnu jsem mela zvysenou teplotu, zvraceni a prujem / i kdyz tehotenske priznaky to urcite byt nemohly/. Mela to i dcera a s tou jsem skoncila v nemocnici na kapackach - ale to pry byla strevni chripka. Odbery krve jsem absolvovala v 19 tydnu poprve. Hodnota do 160 je pry negativni nalez, me bylo nalezeno 360…je tu nektera, ktera si tim prosla a dobre to dopadlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
479
19.4.16 23:08

Já naštěstí zkušenost nemám a ťuk ťuk - doufám, že ani mít nebudu… ale chtěla jsem říct, že jsem v prvním těhotenství měla z listeriózy panickou hrůzu a že jsem si dokonce chtěla nechat udělat testy, jako samoplátce… radila jsem se tenkrát s paní doktorkou z krajské hygienické stanice a ty mi to rozmluvila, že je to infekce opravdu velmi vzácná a že pokud se přeci jen najdou protilátky jedná se velmi často o starší prodělanou infekci a že bych se zbytečně stresovala… takže třeba je to opravdu staré a vše bude ok… každopádně držím palce! jen se ještě máš nějaké příznaky? jedla si něco extra rizikového? že si takhle sledovaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
19.4.16 23:17

Hele, od te pripadne nakazy by to bylo 10 tydnu - pokud se diteti dari od te doby po vsech strankach dobre, tak si myslim, ze muzes byt v klidu.
ja z listeriozy taky mela desnou hruzu, znama ji prodelala na konci tehotenstvi - infekce vedla k predcasnemu porodu, ale dite bylo v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13472
20.4.16 06:06

@hanula23 Nejsem si vedoma, ze bych jedla zakazane veci…peclive ctu, z jakeho mleka co je, atp. Jenze treba parmazan jsem mela…nez mi doslo, ze je take z nepasterizovaneho mleka…proznaky jsem mela jen teplotu dva dny, prujem a zvraceni. Dva dny v tom lednu na konci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13472
20.4.16 06:06

@Ali-Ali Dekuju…ja doufam, ze to je stare. To vis, predtim jsem snedla kde co… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
20.4.16 07:42

Mě doktor říkal v těhu nejíst žádné plísňové sýry, ohledně prokázané listeriozy držím palečky ať je to stará infekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
20.4.16 09:49

@JaniceB hele, ale pokud ten parmazán byl kupován u nás - naše výroba, z nějakého našeho obchodního řetězce např. moravia - byl určitě pasterovaný, naše legislativa totiž neumožňuje výrobu mléčných výrobků z nepasterizovaného mléka - je to prostě zakázané…

třeba ve francii to neřeší, ale u nás se to fakt nesmí…
určitě to bude stará infekce, hlavu vzhůru! :palec: kor když si dáváš na jídlo pozor… to by to pak musela dostat každá druhá, jsou ženský co se celý těhu cpou hermelínem, tatarákem… tak držím palce! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13472
21.4.16 19:43

@hanula23 Ja jim hermeliny taky, ale jen nase…ty jsou vsechny z pasterovaneho mleka. Bohuzel ten parmazan, resp. Grana Padano, nebylo ceske…a je 100% z nepasterizovaneho mleka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
23.4.16 09:19

@JaniceB hmm, tak to bude asi fakt nepasterizovane :think: no kazdopadne ve spouste evropskych zemi se to neresi a deti se take rodi zdrave… tak bych hned neplasila… Kazdopadne jeste jednou, drzim palce at je vse v poradku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13472
23.4.16 10:34

@hanula23 Diky…ja pevne doufam… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13472
26.4.16 17:53

Tak abych uzavrela diskusi…opakocvane odbery potvrdily nakazdu starsiho data. Tak snad bude vsechno v poradku. Vsem, ktere reagovaly, dekuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
26.4.16 18:26

@JaniceB to jsem rada! Rikala jsem to :palec: tak at je vse ok.! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13472
26.4.16 20:52

@hanula23 Diky. Doufam, ze bude! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.17 09:53

@JaniceB ahoj, chci se jen zeptat, když jsi prodělala v minulosti listeriozu můžeš ji chytit znovu?

• Citovat
  • Nahlásit
456
9.1.17 16:40

Ne, teda myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie