Zvýšené protilátky proti štítné žláze a IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 14:58
zvýšené protilátky proti štítné žláze a ivf

Ahoj :kytka: Z krve mám zvýšené protilátky proti štítné žláze (150), s partnerem se už delší dobu snažíme o miminko. Navštívili jsme CAR a absolvovali různé vyšetření, všechno je v pořádku, až na moje zvýšené protilátky proti štítné žláze, cca půl roku beru Letrox 50. Zajímalo by mě, jestli jste před vložením embrya braly nějaké léky na imunitu, třeba prednison? Jestli s otěhotněním nebyl problém? Měli jsme tři embryjka, jedno se chytlo, ale následoval SP v 7 týdnu, druhé nic a ted máme v plánu jít pro posledního mrazáčka. Děkuji za odpovědi. Prosím anonym, je to pro mě citlivé téma.

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 01.02.18 15:10

Tam jde o to, abys měla správně nastavené hormony (TSH), protilátky samotné nejsou takový problém, těch se nezbavíš, podstatné je, aby byla štítná žláza kompenzovaná. Což předpokládám, že je, pokud bereš léky, nejspíš docházíš na endokrinologii a tam o tvém snažení vědí. V těhotenství samozřejmě budeš na endokrinologii víc hlídaná. Protiláky proti štítné žláze nejsou proti embryu, tudíž pokud není jiný problém, jenom kvůli tomuhle se prednison nebere. A jinak ano, absolvovala jsem úspěšné IVF i se štítnou žlázou totálně v háji, jen jsem byla hodně kontrolovaná, jestli je správně kompenzovaná. Protilátky jsem měla prakticky furt.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 09:36

Ano, docházím pravidelně na endokrinologii, zrovna jsem byla minulý týden TSH 2,46. Doktor mi zvedl Letrox 50 z 1 střídavě 0,5 na 1× denně. Kontrola až v září. Samozřejmě, až doma mě napadlo, na co všechno jsem se zapomněla zeptat. Nevíš, jestli, když jsou ty protilátky zvýšené, je šance na přirozené otěhotnění? To je super, že se ti IVF i přes horší hodnoty štítné povedlo :palec:.

ugluk
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 02.02.18 09:58

U nás byl problém úplně jiný a všude to brali tak, že pokud je šž kompenzovaná a pod dohledem endokrinologa, oni se tím už nemusí zabývat. A jo, sníženou funkci šž má dneska bohužel ohromné množství žen a velká část z nich těhotní normálně. Sama o sobě kompenzovaná porucha šž není překážkou k otěhotnění. Ale samozřejmě se nevylčuje, že se k tomu přidá ještě nějaký jiný problém, no.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 13:51

To právě, kdyby člověk hned věděl, kde je problém, proč se nedaří. Ted mi chtějí před KET dát preventivně infuzi intralipidu.
Jedno dítko už máme, šlo to hned a přirozeně, bude jí pět, ale ten sourozenec prostě chybí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >