Zvýšené riziko potratu při kojení v těhotenství?

24.11.19 00:05

Zvýšené riziko potratu při kojení v těhotenství?

Ahoj, mám doma čtrnáctiměsíční dítě, které kojim cca 2× denne, občas i v noci. Chtěli bychom se zacit snažit o druhé děťátko. V posledním cyklu jsem otěhotněla neplánovaně, ale po pár dnech vynechání MS jsem začala krvácet. Mám teď strach, jestli za to nemohlo to kojení. Máte zkušenost? Děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

101
24.11.19 00:21

Ahoj, já jsem kojila až do 5 měsíce, bez problému. Nevím, jestli se zvyšuje riziko potratu, ale zkusila bych ještě jeden pokus a pokud by skončil zase potratem, tak dítě odstavit. Nebo jestli se na ten risk necítíš, tak odstav hned, i kvůli vlastnímu klidu. Pokud teda první dítě není na kojení moc závislé no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4667
24.11.19 00:21
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4667
24.11.19 00:25
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4667
24.11.19 00:27

Kojím 13měsíčního na požádání, cca 10× denně naprosto běžně (dle doporučení jsem zaváděla příkrmy ke kojení, nenahrazovala ho do roka jídlem atd.) a jsem v 8. tt. Za sebou mám jedno ZT ještě před početím narozeného syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2906
24.11.19 05:10

Kojila jsem do pateho mesice uspesneho tehotenstvi. Pred prvnim ditetem jsem potratila trikrat behem roku. Vubec bych si to nespojovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 09:54

Jsem 10tt a kojím skoro ročního prcka podobně jak píše @rozand, xkrát deně, raději to nepočítám. Věřím že při fyziologickém těhotenství by to nemělo vadit (horší je co dělá kojení s citlivými bradavkami). Ale druhá věc je samozřejmě tvůj pocit a to jestli jsi předchozí těhotenství měla bezproblémové nebo třeba rizikové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4667
24.11.19 15:02

@Silver_Lining Já zas doufám, že pokud mléko nezmizí během těhotenství a prokojím se do porodu, nebude mě nic bolet v 6nedělí :lol:. Zatím naštěstí citlivé bradavky nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
24.11.19 15:09

@rozand tak na to bych nespoléhala. Ja kojila až do porodu a to nové mimi saje jinak takže to zase bolí. Opakovana zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 20:55

@Vernika15 závislá vyloženě neni, nesape se mi po výstřihu, ale nevím, jak bych ji uspávala, je zvyklá usínat jen pri kojení…mám prave strach riskovat a pokoušet se opět pri kojení, ale přestat kojit se mi vůbec nechce, domluvím se s doktorem, jenže každý to taky vidí jinak…

Příspěvek upraven 24.11.19 v 21:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 20:58

@rozand děkuji za článek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 20:59

@rozand a děkuji za váš pribeh

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 21:00

@kacakaca děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 21:01

@Silver_Lining předchozí těhotenství bylo bezproblémové, snad to teď byla jen náhoda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 22:08
@Pe-G píše:
@rozand tak na to bych nespoléhala. Ja kojila až do porodu a to nové mimi saje jinak takže to zase bolí. Opakovana zkušenost.

Ajaj, tak děkuji za varování, já jsem si užila na začátku čtyři měsíce bolestivého kojení než si to sedlo, teď v těhotenství to začalo bolet zas, tak jsem taky doufala že si tím aspoň chystám pohodovější začátek s novým miminkem… ach jo… jenže co bychom pro ně neudělaly… :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama