Zvýšené TSH ve 12TT

Anonymní
27.11.19 16:59

Zvýšené TSH ve 12TT

Zdravím všechny,

předem se omlouvám za anonym, ale zatím o těhotenství nikdo neví, čekám po screeningu.

Dnes mi doktorka sdělila, že mám zvýšené hodnoty cukru v krvi - 5,27, ale hlavně zvýšené TSH - 4.65. Musím ano na odběry a hlavně na endokrinologii.

Ten cukr mě tak nestresuje, ale ta štítná docela ano, ač jsem si to zakázala, stejně jsem hledala a po chvíli přestala, protože číst o postižení a předčasných porodech..

Každopádně do teď problémy se štítnou žlázou nebyly, jsem těhotná podruhé a poprvé vše v pořádku.

Zkrátka jen se chci zeptat na zkušenosti?

Jinak samozřejmě zítra jdu ke své doktorce a objednat se na endokrinologii.

Předem díky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53498
27.11.19 17:03

Takhle - určitě to hned řešit na endokrinologii. Na druhou stranu ta hodnota je zvýšená opravdu jenom mírně, v některých laborkách byses vešla do limitu a neřešili by to. Samozřejmě je dobré to řešit, protože těhotné je dobré udržovat na hodnotě nižší. S postupujícím těhotenstvím se to zhoršuje, takže pokud to máš takhle zvýšné na konci prvního trimestru, nepředpokládala bych, že jsi na tom od začátku nějak moc dramaticky. A je fajn, že ti to kontrolují, spoustě těhotných tohle vůbec nenaberou, a to by měly třeba o dost vyšší hodnoty.
cukr určitě znovu zopakuj - pokud by byla hodnota zvýšená i podruhé, byla by to cukrovka a řešilo by se na diabetologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 17:08

@ugluk děkuji :kytka: na cukr jdu hned zítra znovu. Já samozřejmě dám na lékaře, jen jsem chtěla tak nějak slyšet, že ta hodnota TSH není nějak hrozná. Jen se všude uvádí, jak je to nejdůležitější během 1. trimestru a já ho končím a nic jsem nevěděla…tak jen jestli to i tak nemohlo mít nějaký vliv. Beru pouze listovku. Žádný jód nebo tak…btw myslíš, že dostanu léky na tu štítnou?

• Citovat
  • Nahlásit
53498
27.11.19 17:14

Jo, myslím, že ti něco slabého dají, ale hlavně tě budou kontrolovat, aby se to nezhoršilo.
Pro představu, kam to může lítat - já se začala se štítnou léčit, když bylo TSH v řádu mnoha desítek. Před těhotenstvím jsem byla krásně kompenzovaná, ale stejně při prvním náběru v 5.tt mi to vyletělo přes 7, hned navýšeny léky a kolem 12.tt mi je navyšovali podruhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
27.11.19 19:09

Ty vysledky nejsou zas tak hrozný. A nejspíš byly na začátku těhotenství nižší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
27.11.19 19:20

V těhotenství je horní hranice TSH kolem 3…navíc moje zkušenost je taková, že referenční meze jsou hodně přísné. Na endokrinologii určitě běž, ale s takovou hodnotou bude určitě vše v pořádku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
27.11.19 19:28
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,

předem se omlouvám za anonym, ale zatím o těhotenství nikdo neví, čekám po screeningu.

Dnes mi doktorka sdělila, že mám zvýšené hodnoty cukru v krvi - 5,27, ale hlavně zvýšené TSH - 4.65. Musím ano na odběry a hlavně na endokrinologii.

Ten cukr mě tak nestresuje, ale ta štítná docela ano, ač jsem si to zakázala, stejně jsem hledala a po chvíli přestala, protože číst o postižení a předčasných porodech..

Každopádně do teď problémy se štítnou žlázou nebyly, jsem těhotná podruhé a poprvé vše v pořádku.

Zkrátka jen se chci zeptat na zkušenosti?

Jinak samozřejmě zítra jdu ke své doktorce a objednat se na endokrinologii.

Předem díky :kytka:

Ja mela snizenou 0, 21. Sla jsem na endo. Tam me zmerili znova, rekli mi, ze k 0,21 je na prvni trimestr OK, takze asi tak. Nenervozni z blbosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 20:00

Holky moc dekuju. Já si přijdu fakt horší než když jsem čekala první :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.19 21:38

Taky mi ve 12. tt řekli, že mám zvýšené TSH (hodnota lehce přes 5). Tak jsem hned volala svému endokrinologovi a on mi řekl, ať lehce zvýším dávku (beru 1 tabletu denně a měla jsem navýšit 2× týdně o půl tablety). Taky jsem se ptala, jestli to je problém pro miminko, že ta hodnota vypadá takhle a on mi říkal, že vůbec, prý je to jen nepatrné zvýšení a někdy to THS prý je zvýšeno těhotenským hormonem.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat