Zvýšeni alimentů - bez nájemní smlouvy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
17.1.22 14:04

Zvyseni alimentu- bez najemni smlouvy

Dobry den maminky, chtela jsem se zeptat jestli mohu zadat u soudu o zvyseni alimentu, kdyz nemam najemni smlouvu. Abych tam nepsala zbytecne. Najem platime, ale pouze na ustni dohodu. Mate s tim nekdo prosim zkusenost? Dekuji a preji hezky den vsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22959
17.1.22 14:14
@misa00 píše:
Dobry den maminky, chtela jsem se zeptat jestli mohu zadat u soudu o zvyseni alimentu, kdyz nemam najemni smlouvu. Abych tam nepsala zbytecne. Najem platime, ale pouze na ustni dohodu. Mate s tim nekdo prosim zkusenost? Dekuji a preji hezky den vsem.

co mají co alimenty společného s nájemní smlouvou? :think: o zvýšení alimentů by jsi měla požádat, pokud došlo ke změně na straně dítěte, jako např. uplynutím delší doby, nástupu do školy, zdravotním problémům atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29393
17.1.22 14:19

Tak asi záleží z jakého důvodu zadas o zvýšení :nevim: jestli třeba dítě postoupilo do nějaké vyšší vekove kategorie (třeba ze školky do školy apod), nebo se objevila nějaká nemoc, kde jsou větší náklady třeba na léčbu, léky, dietu. Nebo naopak víš, že otec bere mnohem větší plat, než v době, kdy jsi žádala naposled. Nájem s tím nemá nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14906
17.1.22 14:27
@misa00 píše:
Dobry den maminky, chtela jsem se zeptat jestli mohu zadat u soudu o zvyseni alimentu, kdyz nemam najemni smlouvu. Abych tam nepsala zbytecne. Najem platime, ale pouze na ustni dohodu. Mate s tim nekdo prosim zkusenost? Dekuji a preji hezky den vsem.

Co má s alimentama společného nájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
17.1.22 14:36

@misa00 školy s nájmem nesouvisí.. ale u soudu se určitě budou ptat, jak bydlíš a jak to hradis :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
17.1.22 15:46

A účet za telefon máš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.1.22 16:23
@Keyllah píše:
co mají co alimenty společného s nájemní smlouvou? :think: o zvýšení alimentů by jsi měla požádat, pokud došlo ke změně na straně dítěte, jako např. uplynutím delší doby, nástupu do školy, zdravotním problémům atd…

Protoze se dokladaji prijmy a vydaje, tak jsem prave nevedela, jestli ma cenu vubec u soudu zadat o zvyseni, aby to nebrali u soudu tak, ze vlastne najem neplatim ( kdyz nemam pisemnou smlouvu) Jinak dekuji za odpoved a hezký den. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.1.22 16:27
@Keyllah píše:
co mají co alimenty společného s nájemní smlouvou? :think: o zvýšení alimentů by jsi měla požádat, pokud došlo ke změně na straně dítěte, jako např. uplynutím delší doby, nástupu do školy, zdravotním problémům atd…

Protoze se dokladaji prijmy a vydaje,tak jsem prave nevedela,jestli ma cenu vubec u soudu zadat o zvyseni,aby to nebrali u soudu tak,ze vlastne najem neplatim ( kdyz nemam pisemnou smlouvu) Jinak dekuji za odpoved a hezký den. ;)

@Gingerka píše:
A účet za telefon máš? :think:

U soudu se dokladaji prijmy a vydaje, tak jsem se chtela poptat nekoho kdo s tim ma zkusenosti, aby brali vubec v potaz to ze platim najem kdyz to vlastne nemam papirove podlozene… nejsem stoupa :) Jen jsem chtela radu abych tam nejela zbytecne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.1.22 16:29
@martina.se píše:
@misa00 školy s nájmem nesouvisí.. ale u soudu se určitě budou ptat, jak bydlíš a jak to hradis :think:

No prave… tak to asi nema cenu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35648
17.1.22 16:30

Takže pan majitel bytu příjem nedaní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
17.1.22 16:32
@misa00 píše:
No prave… tak to asi nema cenu :?

Jako ty bydlíš ve spelunce nebo jak? Divné toto.. proč nemáš normální nájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.1.22 16:32
@Kriss Tina píše:
Tak asi záleží z jakého důvodu zadas o zvýšení :nevim: jestli třeba dítě postoupilo do nějaké vyšší vekove kategorie (třeba ze školky do školy apod), nebo se objevila nějaká nemoc, kde jsou větší náklady třeba na léčbu, léky, dietu. Nebo naopak víš, že otec bere mnohem větší plat, než v době, kdy jsi žádala naposled. Nájem s tím nemá nic společného.

Jde o to ze oni u soudu posuzuji prijmy i vydaje… a ja ten najem nemam jak podlozit, takze to muze byt brano tak, ze nic neplatim… nevim prave jestli to ma cenu :nevim: Tak jsem sem zkusila napsat, jestli ma mekdo stejnou zkusenost.Ale moc dekuji a preji hezky den :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5511
17.1.22 17:58
@misa00 píše:
Jde o to ze oni u soudu posuzuji prijmy i vydaje… a ja ten najem nemam jak podlozit, takze to muze byt brano tak, ze nic neplatim… nevim prave jestli to ma cenu :nevim: Tak jsem sem zkusila napsat, jestli ma mekdo stejnou zkusenost.Ale moc dekuji a preji hezky den :)

Má smysl to zkusit, některým soudcům stačí trzení. Takže uvedeš, kolik tě bydlení stojí, a nikdo to nemusí zkoumat. Pokud ale otec ví, že bydlíš fakticky z hlediska pronajímatele v šedé zóně, může to rozmáznout. Pak bys musela pronajímatele přimět smlouvu sepsat na nějakou částku a třeba vyšší o daně (cca 10 % nájmu). Případně přiznat, že je to na ruku a doložit obvyklý nájem ve srovnatelném bytě. Což lze např. vyjádřením nějaké realitky co zná místní poměry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat