Zvýšení alimentů - návštěva sociálky

419
11.2.16 12:47

Zvýšení alimentů-návštěva sociálky

Ahoj holky, prosím o zkušenosti.
Manžel má z předchozího vztahu dítě a na konci roku si bývalá partnerka požádala o zvýšení výživného. Soud bude na konci března. Nezletilému už byl ustanoven opatrovník. Potud OK.
Včera ale manželovi volali se sociálky a „objednali“ se příští týden na návštěvu u nás doma - aby si (prý) poslechli manželovo stanovisko k té žádosti. Vím, že sociálka chodí před rozvodem (respektive před soudem „o děti“), ale neslyšela jsem o tom, že by chodili i v tomto případě. Celé mi to nějak nesedí, už proto, že někde museli sehnat manželovo číslo… :think:
Moc děkuji za názory (ideálně i osobní zkušenosti) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2443
11.2.16 12:52

Tak to číslo mohla dát matka dítěte ne, u nás mají ve složkách kontakt na oba zákonné zástupce. Mohou přijít na šetřeí při každém novém návrhu na soud. U nás si z časových důvodů zvou lidi na úřad, někde chodí a rovnou udělají šetření v domácnosti. Záleží na místní praxi a vytíženosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5193
11.2.16 12:55

Sociálka hájí zájmy dítěte, asi je bude jen zajímat, v jakých poměrech otec žije a případně jak to koresponduje s vykazovanými příjmy. Držím palce, ať vám to dobře dopadne, taky jsme si tím prošli, k nám sociálka ale nezavítala, i když zpočátku byly informace takové, že přijít mohou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
11.2.16 13:01

Holky díky. Já jsem z toho nervy neměla, to až se mi to rozleželo. Postupně zjišťuju, že u nikoho v okolí sociálka (v návaznosti na „pohyb s výživným“) nebyla a upřímně musím říct, že se obávám útoku ze strany ex :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
11.2.16 13:02

@Sumiko chodí i při návrhu na úpravu, není na tom nic divného.. číslo najdou klidně na netu, pokud má nějakou funkci a k tomu např číslo přidělené - nebo osvč a pod. Není to nic mimořádného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5193
11.2.16 13:05

@Sumiko Tak moc držím palce, ať vám to dobře dopadne. Na nás i opakovaně posílala exekutory, naštěstí to nakonec dobře dopadlo, jen jsem v té době potratila a muž má dodnes pocit, že to bylo kvůli tomu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
11.2.16 13:10
@Sumiko píše:
Holky díky. Já jsem z toho nervy neměla, to až se mi to rozleželo. Postupně zjišťuju, že u nikoho v okolí sociálka (v návaznosti na „pohyb s výživným“) nebyla a upřímně musím říct, že se obávám útoku ze strany ex :(

Manžel nedostal její návrh, aby se k němu vyjádřil? Pokud ne, ať si zajde na soud podívat se do spisu, bude tam její návrh zřejmě i s nějakým vysvětlením, proč zvýšení a o kolik. Tak abyste věděli, o co jde.

• Nahlásit
  • Citovat
419
11.2.16 13:11

@JituleF Děkuju. Já to nechápu…vycházeli jsme všichni bez problémů a sám manžel šel za ex, že by chtěl platit víc. Čekal dohodu, ale ona to hned poslala na soud a řekla si o více než třetinu jeho platu…bude to těžké :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
419
11.2.16 13:12
@Kobea píše:
Manžel nedostal její návrh, aby se k němu vyjádřil? Pokud ne, ať si zajde na soud podívat se do spisu, bude tam její návrh zřejmě i s nějakým vysvětlením, proč zvýšení a o kolik. Tak abyste věděli, o co jde.

JJ dostal, ale návrh byl velmi stručný. Lhůtu na vyjádření jsme nedostali, ale příští týden se chystám něco sepsat, ať je to u soudu ještě před jednáním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5193
11.2.16 13:24

@Sumiko Tohle jsou nechutný věci, snad to zase přejde a dopadne to pro všechny zúčastněné, a hlavně pro toho prcka, dobře. Já to vůbec nechápu, díkybohu nám se s otcem mého syna podařilo vše vyřešit bez soudů (ale nebyli jsme svoji). Alimenty si určil sám a posílá, kolik uznal za vhodné, kdyby neposílal nic, tak to taky neřeším. Ale já jsem taková hrdá blbka. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
11.2.16 13:50
@Sumiko píše:
JJ dostal, ale návrh byl velmi stručný. Lhůtu na vyjádření jsme nedostali, ale příští týden se chystám něco sepsat, ať je to u soudu ještě před jednáním.

Na odpověď je dost času. Zjistěte si, jestli ve spisu není ještě něco navíc. Já jsem tedy posílala vyjádření k návrhu mého ex tak, aby to měli včas a stihli si to prostudovat (soud i sociálka). Běžně se dělá, že se vyjádření pošle na poslední chvíli nebo se předá až na jednání. Je to taková uhozená taktika.

• Nahlásit
  • Citovat
Kobea
11.2.16 13:51

@Sumiko Jo a taky bych počkala s vyjádřením až po návštěvě sociálky. Třeba z nich něco vypadne, co by se Vám hodilo :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
419
11.2.16 13:57
@Kobea píše:
@Sumiko Jo a taky bych počkala s vyjádřením až po návštěvě sociálky. Třeba z nich něco vypadne, co by se Vám hodilo :hug:.

Moc děkuju za rady…mám v plánu to o víkendu hodit na papír a příští týden se poradit se stylizací. Mě to fakt štve. Sama mám syna ve své péči, jeho otec ho neviděl rok a půl (neudělal si čas), dárky loni syn nedostal ani k narozkám, ani k Vánocům. A výživné dostávám jen proto, že je exekučně. Současný manžel se o dítě z předchozího vztahu stará, celkově máme nadstandartní vztahy, kupujeme oblečení dle potřeby, dárky, výživné chodí pravidelně a včas…a výsledek je tohle :zed:
Jinak se omlouvám, prozatím se musím odmlčet. Z bezpečnostních důvodů jsem si nedávno zrušila profil (byl dohledatelný) a na tomto novém mám zatím povolených jen 5 příspěvků denně. Pročítat ale budu dál, když tak zareaguji zítra. Všem moc děkuji za podporu a rady/zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 15:57

Ahoj, jak dlouho trvá, než se ozve soud? Před cca 2 mesici jsem posílala návrh na zvýšení ali, ale ještě nic nepřišlo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2819
6.12.19 16:05

Zalezi kde. Me se vPraze 4 ozvali za 6 mesicu. Predtim obesilali otce ditete aby mu oznamili ze jsem podala navrh, pak mel lhutu na odpoved atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama