Zvýšení alimentů o tři roky zpětně - amorální

Kotatko77
12.4.17 14:28

Zvýšení alimentů o tři roky zpětně - amorální

Dobrý den,

dávám dotaz anonymně a prosím, aby odpovídaly jen maminky, které to znají ze strany, kdy mají partnera s dětmi, nebo to znají z obou stran, jsou rozvedené a mají i nyní partnera s dětmi. Prosím, aby se ublížené a zapšklé expartnerky co jsou sami nebo s novým svobodným nabíječem nevyjadřovaly, protože s jednou s takovou máme co do činění a ano, zažila jsem být i tou jako je ona a takto jsem se nechovala…takže opravdu nechci tady názory těchto dam. Stále si myslím, a jelikož to znám vlastně ze tří stran, rozvedená s dítětem, dítě s partnerm co má ex s dětmi, a jsem bohužel i z rozvedené rodiny. Takže střílečku dam do nějaké milenky si opravdu nezasloužím a ani tady nechci, protože je to mimo.

Nechci, aby se zde strhla mela ukřviděných ex…které si z partnera udělaliy banku, jedna mi taková stačí. Ostatní, co mají expartnera hlupáka, co nedělá, nedává ani korunu, za ty bojuju z jiné strany, protože na ty soudy ve skutečnosti kašlou a jediní, kdo nakonec něco dostanou jsou bohužel zlatokopky, jako v našem případě. A jak řekla naše advokátka nejhorší jsou zlatokopky, které na to vůůůůbec nevypadají.

Takže otázka? Přijde vám normální, aby chlap měl nejdříve 25 000 čístého a z toho platil na 2 letou dceru a 9 letou dceru 8000 alimenty a pak po 4 letech bere 37 000 čistého a ex chce 20 000 alimenty a ještě 3 roky zpětně?

Nemám problém se zvýšením / i když až budou na výšce, tak budou chtít asi i víc jak 37 000 tisíc, to jim pak víc jak platu bude platit kdo???), nemám ani problém, že je jasné, že nástup do školy musí být zohledněn, ani nakonec s těma 20 000, to jsem asi blbá, protože na naši společnou dceru a mě a vlastně jeho zbyde méně než jsou alimenty, ale mám problém, že soudkyně chce schválit 3 roky zpětně, protože naposledy zvýšení bylo před 4 roky.

Co to jako je? TO pak jako znamená, že alimenty 8 0000 vlastně platili a byli schváleny jen na půl roku. Toto jako znamená, že ten rozdíl zpětně je 12 000×3 roky, takže někomu jako během 14 dnů máme si vzít půjčku a zaplatit auto? A kde jako na to máme vzít. 144 000× 3???

Proč tedy rovnou nebylo dvacet tisíc a nám nenechali 5000, když to pak dělají zpětně. Chápu zvýšení, sama mám děti, nelíbí se mi ani tak obrovská částka, ale budiž, ale zpětně??? Jak to může projít??? Nikomu zlého nic nepřeju, ale po tomto rozsudku soudkyni a ex minimálně, ať se jim to vrátí…

Chápu zpětně, pokud někdo nežádá zvýšení třeba 6 let a dítě nastoupí na střední, základku, výšku, onemocní a maminka je pak roky doma, protože musí - ne že chce. Ale takhle???

TO jsou jako alimenty banka s nejlepším úrokem? To jako za toto platím soudce z daní? Kde je jako spravedlnost? V USA se přísahá na Bibli…a stejně se lže, tady se jde proti morálce, zákonu, lidských hodnotách, ex lže jak když jí z úst práší, vše doloženo a soudkyně se jen směje…odvolání bez šance…

Nevěděla jsem, kde se ze slušných žen stávají macechy, proč první děti mají větší právo než druhé? A proč, když pracuji od porodu, abychom vše utáhli a partner si mohl platit alimenty na první děti, tak proč pak soud to, že se já dřu, aby jsme nebyli pod mostem a pro své děti, tak ex a soudkyně odargumentuje, že i můj plat na mateřské se má zohlednit, protože partnerovi zvyšuji životní úroveň??? Jakou úroveň??? To, že předtím dával 40 procent na alimenty? Tak mateřská není mateřská a dřu, aby se naše dítě mělo normálně? Tak mi to vemou, protože moje dítě se nemá mít normálně? A proč partner expartnerky není posuzován a jak u soudu, tak tady jsou argumenty není otec, já také nejsem matka a já se podílet má? Jaký je rozdíl mezi mnou jako přítelkyní a expartnerky přítelem, to jako před soudem jeden člověk a dítě znamená více než ten druhý???

Přijde vám to právně v pořádku soudkyně? Přijde vám to morálně v pořádku maminky?

Anonymně kvůli probíhajícím soudům. Ale budu ráda, pokud si to přečtou i soudkyně. Jedna je má kamarádka a sama řekla, kdybych tě neznala a vše kolem a neměla takto více kamarádek, chovala bych se jak zapšklá bába jak kolegyně a zničila milion chlapů…bohužel už soudí jiné věci a z tohoto jí je zle. Člověk co to nezažil, nebo bohužel jen z jedné strany, to v životě nepochopí.

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12.4.17 14:46

A už to víte nabeton, že výživné bude zvýšeno na 20 tis. + doplatek za tři roky zpětně? Byl při jednání vyhlášen rozsudek tohoto znění nebo byl manželovi doručen písemně vyhotovený rozsudek? Pokud ano, tak bych se určitě proti němu odvolala, pokud ne, tak zatím to není jisté, že takto bude rozhodnuto.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
17669
12.4.17 14:48

Jedna věc je, co ex chce a druhá věc je, co dostane. Už máte soudní rozhodnutí, že bude platit dvacet tisíc a tři roky zpětně? Asi nemáte. Tak se na to jednání dobře připravte, dobře argumentujte a ono se uvidí. A určitě se dá podat i odvolání. Tvůj vztek tady je sice pochopitelný, ale zbytečný. Jen se nervuješ. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
3392
12.4.17 14:51

Jedna věc je návrh, druhá rozsudek. Proti rozsudku se můžete odvolat a přezkoumat ho soudem vyšší instance, od toho systém odvolání je.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
8299
12.4.17 14:59

Zakladatelko-a kdy se manželovi zvýšil plat? Před těmi třema lety? Pokud později, tak přeci nikdo nemůže chctít peníze zpětně za dobu, kdy bral mnohem nižší výplatu.
Píšeš tu dobře-když už do příjmů rodiny beroutebe, že ty zvyšuješ úroveň rodiny, tak by opravdu měli brát i partnera ex manželky.
V tomto případě je to opravdu hnus, moc a moc držím palce, aby se situace vyřešila mnohem přijatelnější částkou a než je nyní navrřená. A hlavně max. od doby co se zvýšil příjem.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
6582
12.4.17 15:03

Je to hnus. Pokud máte rozsudek, okamžitě se odvolejte.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
5784
12.4.17 15:27

Předpokládám, že je to jen návrh ex, který ještě nebyl schválen. Tvůj manžel může oponovat, dokládat, hájit se. Nejlepší je přizvat advokáta, který by ho už i v rozjetém procesu zastupoval.
Návrh je většinou přemrštěný a sociálka může navrhnout jinou výši a tvůj muž taky podá svůj návrh.
Také je důležité od kterého data platí první návrh výživného, protože na tři roky zpětně má matka pro své děti nárok, ale jestli i to je sporné, tak se to dá v klidu rozporovat. ;)

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
2874
12.4.17 15:47

Ano, za klientku jsem pozadovala navyseni vyzivneho, a to o dost podstatnou castku, a i zpetne. On panacek tak nejak zatajil, ze ma od jiste doby vyssi prijem. a po pravde, bylo mi jedno, ze ma dalsi ditko v novem vztahu. Pokud partner tri roky zatajoval navyseni prijmu, tak nevidim duvoc proc nepozadovat. zlatokopectvi v tom nevidim. Pokud jde s pozadavkem za datum navyseni prijmu, tak to mate celkem nabito a muzete argumentovat.
Ad novy partner exmanzelky. Zalezi na mnoha okolnostech, jak dlouho jsou spolu, ziji spolu-jedna se o nesezdane souziti? Do jake miry se podili na chodu domacnosti? Jaky ma prijem (oficialni, ze). Vy jste, predpokladam, manzele…ale i tam se da lavirovat.

Jo a do navrhu se dava bezne vetsi pozadavek, at je z ceho slevovat.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
40497
12.4.17 15:50

Kdy dostal první výplatu s 37 tisici? Přibližný datum víš? Máte schované účtz od toho co dětem koupil mimo alimeny? Asi to bude chtít právníka, v tomhle případě se vyplatí

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
968
12.4.17 15:54

Je to dlouhe a ty jsi hystericka.

Nema smysl se vyjadrovat ke vsem tem recnickym otazkam.

Zkratim to.
Ke zvyseni pravdepodobne dojde, ale ne k tak markantnimu. Ex muze navrhovat, co chce.
Na ty dve deti s timto prijmem to vidim tak na 11 000 Kc.
A aby to ex dostala zpetne, musela by prokazat zmenu pomeru v minulosti, neni to jen tak. Ty tri roky tam jsou i jako sichrovani pro pripad dlouheho soudniho rizeni.

A k tomu zbytku.

Kazdy ma mit tolik deti, kolik uzivi.
A 8000 Kc na dve deti neni zlatokopectvi.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
32304
12.4.17 16:01
@VitaminC píše:
Je to dlouhe a ty jsi hystericka.

Nema smysl se vyjadrovat ke vsem tem recnickym otazkam.

Zkratim to.
Ke zvyseni pravdepodobne dojde, ale ne k tak markantnimu. Ex muze navrhovat, co chce.
Na ty dve deti s timto prijmem to vidim tak na 11 000 Kc.
A aby to ex dostala zpetne, musela by prokazat zmenu pomeru v minulosti, neni to jen tak. Ty tri roky tam jsou i jako sichrovani pro pripad dlouheho soudniho rizeni.

A k tomu zbytku.

Kazdy ma mit tolik deti, kolik uzivi.
A 8000 Kc na dve deti neni zlatokopectvi.

asi tak.
Hysterie a jeste vyminovani, kdo smi psat:).
Vidim to na 11 tisic a doplaceni zpetne k datu zvyseni mzdy.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
968
12.4.17 16:21
@jkra píše:
asi tak.
Hysterie a jeste vyminovani, kdo smi psat:).
Vidim to na 11 tisic a doplaceni zpetne k datu zvyseni mzdy.

Jaktoze tu pises, ty zapskla exko? :)

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Kotatko77
12.4.17 16:22

@ejhle nejsme také manžele. Vidíš, jako právnička druhé protistrany pro mě argumentuješ amorálně. Jak dlouho je ex s partnerem, jak se podílí na domácnosti to to se ptáš? Ale…já jsem také jen partnerka…prostě jsem partnerka máme dítě, tak prostě i z mateřské a přivýdělku zvyšuji životní úroveň. A musím se tedy podílet na závazkách mého přítele. Žádné otázky nikoho nezajímají, jak se podílím, že jsem na mateřské…že mám zddravotní problémy, jen to, že mám chlapa se závazkama, tak ať makám a neptám se…

A alimenty by se měly zvyšovat, klidně každé 3-4 roky, ale zpětně??? To se potom nemusí zvyšovat, to potom platí vlastně vždy ty nové…když to uděláš vdžy zpětně…tak to rovnou nám mohou dát alimenty 30 000 teď, protože to do 8 let prostě tak bude.

A ano, je to amorální…a ano, i ty jako právnička se amorálně chováš…ono ti to může být jedno, protože to nežiješ, ale nikde není psáno, že i tvůj vztah vydrží a nestane se ti to samé. Věřím, že svého partnera oškubeš, a doufám, že je to alespoň opravdu odporný člověk, pokud normální (je odporný maximálně po rozchodu, ale to skoro každý ex), protože slušného jen ve vzteku, kterému ublížíš, nikdy to nemůže být dobře.
Pokud jsi takto nepostupovala proti chlápkovi co má plat 70 000 a chová se opravdu nehorázně…tak mi je spíše líto té nové rodiny…nikdy tvoje klientka ani ty nebudete mít dost…to rovnou zažalujte o aliemnty co budete chtít mít, až bude dítě na vysoké, když totiž budete vždy žádat i zpětně o navýšení, tak vaše navýšení nikdy vlastně platit nebude a vlastně od začátku si panáček zaplatí to co bude platit nakonec. Takže asi v odvolání by bylo dobré navrhnout, ať nám napálí alimenty, které budou chtít za 10 let, protože vlastně je díky zpětným doplatkům k navýšení vlastně budeme platit od začátku. Pomalu od školky holčiček.

A na vysvětlení našim dětem, proč se maminka dře a mají tak max triko z Lidlu a sestřičky nejdražší mobily a jezdí po světě jim řeknu…/( přitom ex a já máme s mými přívydělky stejný příjem, akorát ona, dostane od mého partnera 3/4 platu a ještě od svého partnera peníze).no neměly jste se narodit, paní soudkyně a právnička maminky vašich sestřiček to říkala. Tatínek si sice vydělá dost, ale čím víc, tím více musí odevzdat…vy totiž pro stát jste méně cenné a maminka vás neměla mít, protože tatínek už děti měl…

Takže maminky co nikdy neměly nic, mít nic nebudou…a ženy jako tvoje klientka, si z toho udělají bankomat…

Takže k soudu nechodíme pro spravedlnost, ale pro rozsudek.

Ostatním holkám děkuji za rady. Jinak můj ex nežije. Raději bych se vzdala alimentů, než aby děti neměli vztah s tatínkem. To si žádná ex tady neuvědomuje. Ti co se honí za penězi, zadavte se s nimi. Já se třeba udřu…spravedlnost není, když alespoň moje děti budou šťastné a zdravé, budu šťastná i já. A skvělý vztah s rodiči, kteří nejsou spolu ani žádné peníze nevynahradí.

Návrh na zvýšení zpětně není návrhem, ale již rozsudkem.

@Ginuš před 5 měsíci.

Děti se mají mít dobře. Ale všechny. A v zájmu rodičů by mělo být, aby vycházeli i bývalý partneři. Ale to někteří nechtějí. Natož aby spolu vyšli nový sourozenci. Pro mé dítě to sestřičky jsou, pro ex je to fakan, co si udělal tatínek. A tak to myslím, dle tvého příspěvku vidíš i ty @ejhle. Až příště budeš nějakou takovou maminku zastupovat…zkus se podívat i z druhé strany, odprosti se od tatínka, koukni na maminku a na to dítě…má stejně nevinné srdce, jako ti sourozenci od tvé klientky a přestaň se na něho dívat jako na fakana. Holčičky nejsou fakanky, ale můj syn teda už rozhodně NE!!!

Zdůrazňuji, nevadí mi navýšení alimentů, vadí mi zapěntě, když se zvyšuje po 3,5 letech. Klidně, ať se každé 3-5 let zvyšuje, ale ne zpětně, to pak to navýšení vlastně neplatí…to vlastně ve skutečnosti platí až to poslední navýšení…a zpětně…to je většinou likvidace…ne teda milionářů.

 • Nahlásit
 • Citovat
16380
12.4.17 16:26

Dostavat osm tisic na sesti a trinactilete dite fakt neni zlatokopectvi, takze se zakladatelko zklidni..
ostatne vedela si do ceho jdes - tzn. ze ma dve deti a ze na ne bude platit… :roll: mohla si klidne lovit ve vodach bezdetnych… :think:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Kotatko77
12.4.17 16:26

@VitaminC 8000 není zlatokopectví, o zlatokopectví píšu 20000 navýšení plus rozdíl 3 roky zpětně. A neurážej mě z hysterie. Ono se to dobře vidí jen z jedné stránky. Nechtěj to vidět z té druhé. Opravdu nedoporučuji a vím, že mé děti chlapa s dětmi nikdy nesmí přivést domů a hlavně, vždy musí být slušní, nikdy před nimi na partnera i jeho ex a sourozence nenadávám…a je mi už i jedno, že ex ano, a vy některé tady také.

A nechápu tvé smajlíky…nevím, až ti bude ouvej a budeš se trápit nebo tvé děti, a někam to napíšeš, tak ti za to budou chodit smajlíky hahahaha.

A také tady neřeším, jak kdo píše dlouhé příspěvky, tak je prosím také neřešte…prosím.- Děkuji.

 • Nahlásit
 • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama