Zvýšení alimentů po 2 letech

139
5.8.15 13:21

zvýšení alimentů po 2 letech

Ahoj všem, asi už tu bylo psáno dost o alimentech, ale chtěla bych znát názor ostatních :roll:. Rozvedla jsem se zhruba před dvěmi lety a tehdy bylo dětem 6 a 8 let. Alimenty jsem tehdy chtěla 6.500 Kč, ale bývalý se cukal, tak jsme se dohodli na 5.500 Kč s tím, že 3.000 Kč na starší a 2.500 Kč na mladší. Ale dohodli jsme se na tom, že jim občas koupí ošacení, obuv, prostě že se bude podílet ještě jinak. Nic jim teda doteď nekoupil, ani u něj nic nemají, vše jim dávám z domova. Při rozvodu byl jeho čistý měsíční příjem potvrzený zaměstnavatelem 27.000 Kč a můj 15.000 Kč. Já jsem nyní na MD, takže můj příjem je znatelně menší. Nyní bych chtěla navýšit alimenty tak o 2.000 - 2.500 Kč. Chtěla jsem se domluvit mimosoudně, ale bývalý manžel mi říká, že jsem znovu vdaná, že jsme si pořídili barák s nynějším manželem a že ne. Jak se u soudu bere v potaz toto? Nyní začne opět škola a jen začátek stojí dost peněz o které jsme se jednou domluvili, že se podělíme, ale bohužel. Děti mají kroužky, aktivity, tak bych chtěla, aby on jim také dával a ne aby se oháněl tím, že mě a mého manžela živí. Děkuji za vaše názory… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
5.8.15 13:25

Je fakt, že pokud jsi vdaná, bude se posuzovat váš společný příjem s manželem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
5.8.15 13:26
@Blekota píše:
Je fakt, že pokud jsi vdaná, bude se posuzovat váš společný příjem s manželem.

Manžel má okolo 18.000 - 19.000Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
5.8.15 13:34
@luvakran píše:
Manžel má okolo 18.000 - 19.000Kč.

Toto soud zohlední při vypočítávání alimentů. Je možné, že ti alimenty třeba vůbec nezvednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
5.8.15 13:56

@luvakran pokud jsi vdaná, tak se počítá i příjem tvého nového chlapa. Takže navýšení nejspíš neprojde. MD bylo Tvoje rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
5.8.15 13:58
@martina.se píše:
@luvakran pokud jsi vdaná, tak se počítá i příjem tvého nového chlapa. Takže navýšení nejspíš neprojde. MD bylo Tvoje rozhodnutí.

Ano MD bylo moje rozhodnutí. Jen chci znát názory, jestli má cenu o to žádat nebo to nechat tak jak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
5.8.15 14:03
@luvakran píše:
Ano MD bylo moje rozhodnutí. Jen chci znát názory, jestli má cenu o to žádat nebo to nechat tak jak to je.

nech to být - u Tebe se nic moc nezměnilo, děti nemají vyšší nároky, není důvod žádat. Máš nového chlapa, ten Tě živí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
5.8.15 14:06
@martina.se píše:
nech to být - u Tebe se nic moc nezměnilo, děti nemají vyšší nároky, není důvod žádat. Máš nového chlapa, ten Tě živí :think:

Nejde vůbec o to kdo živí mě, ale jde o to, že jsem se ptala na alimenty na děti, ne na sebe. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8287
5.8.15 14:08

@luvakran zvýšily se potřeby dětí? pokud ano, zkus požádat s odůvodněním zvýšených potřeb. nebo co máte v rozsudku o alimentech? máte tam zanesené i to, že se otec zavazuje platit peníze nad rámec nad výživného? zkus zažádat s odůvodněním, že otec neplní, co sliboval. ovšem pokud se ani potřeby nezvýšily, ani není v rozsudku podchyceno, že otec sliboval platit nad rámec výživného, tak moc šancí na zvýšení nevidím. i když tedy u našich soudů člověk těžko předem odhaduje, jaké má či nemá šance, obzvlášť v oblasti výživného :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47605
5.8.15 14:09
@luvakran píše:
Nejde vůbec o to kdo živí mě, ale jde o to, že jsem se ptala na alimenty na děti, ne na sebe. :think:

ale sama píšeš že jdi na MD, to s alimentama přece nesouvisí. Zvyšují se alimenty pokud dítě jde třeba do školy a tak jsou vyšší výdaje ne proto že čekáš další dítě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
5.8.15 14:11
@luvakran píše:
Nejde vůbec o to kdo živí mě, ale jde o to, že jsem se ptala na alimenty na děti, ne na sebe. :think:

no však jo.. u dětí se nic nezměnilo a k Tobě má povinnost nový chlap - že bys to chtěla uhrát na nižší výdělek a tak :nevim: jiný důvod na zvýšení nevidim :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
5.8.15 14:12
@Markéta80 píše:
ale sama píšeš že jdi na MD, to s alimentama přece nesouvisí. Zvyšují se alimenty pokud dítě jde třeba do školy a tak jsou vyšší výdaje ne proto že čekáš další dítě ;)

Psala jsem právě jedné právničce a ta mi odepsala, že pokud došlo ke změně poměrů jako je např. MD, takže na zvýšení výživného mám nárok. Tak proto se ptám. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
5.8.15 14:15
@sagina píše:
@luvakran zvýšily se potřeby dětí? pokud ano, zkus požádat s odůvodněním zvýšených potřeb. nebo co máte v rozsudku o alimentech? máte tam zanesené i to, že se otec zavazuje platit peníze nad rámec nad výživného? zkus zažádat s odůvodněním, že otec neplní, co sliboval. ovšem pokud se ani potřeby nezvýšily, ani není v rozsudku podchyceno, že otec sliboval platit nad rámec výživného, tak moc šancí na zvýšení nevidím. i když tedy u našich soudů člověk těžko předem odhaduje, jaké má či nemá šance, obzvlášť v oblasti výživného :nevim:

V rozsudku nic takového není, byla to jen ústní dohoda, protože jsme se tak nějak na všem,,snažili" dohodnout. Potřeby se zvýšili spíš tím, že syn začal hrát aktivněji fotbal, tak s ním často jezdíme na turnaje, dcera hraje volejbal, maluje, syn chce začít s rybařením…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
5.8.15 14:28

Jelikož manžel toto řešil podobně… tak si ymslím, že ti to nevyjde. Ty máš dítě se svým novým mužem, je to jeho dítě-to že ti ubydou na první dvě děti peníze proto, že si pořizuješ nové-tak to nemůžeš hodit na ex-ať platí víc. Tvoje volba, tvoje další dítě.
Manželova ex u soudu taky řekla, že snižovat neee, protože je těhotná a potřebuje peníze. To je můj názor.
A vymlouvat se na nové koníčky dětí? tak jsi si neměla přeci pořizovat další dítě, když těm dvěma teď nemůžeš dopřát standard, který chceš. V normální rodině by e starší sourozenci trošku uskromnili-dle mě normální jev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
5.8.15 14:30

@luvakran to je nějak zvláštmí-změna poměrů je narození nového dítěte, ale pořád ted tě živí tvůj nový muž i tvoje další dítě. To přesně bylo řečeno i ex-že manžel opravdu nbude doplácet na živení jí a jejího nového dítě+te.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama