Zvýšení fyzické kondice v domácím prostředí

3821
19.3.21 08:27

Zvýšení fyzické kondice v domácím prostředí

Ahoj holky,
včera jsem tady psala do diskuze o vysokém srdečním tepu, rozhodla jsem se, že než nasadím betablokátory, zkusím to prvně vyřešit sama pomocí zvýšení fyzičky.
Až začne opravdové teplo, budu chodit běhat (no spíš klusat, při běhu jsem na 180-190 tepech :roll: ), ale teď bych chtěla začít cvičit doma, každý den.. Cvičím jógu, ta mi teď ale moc nepomůže - fyzičku nezvýší.. Čili - doporučte videa z YT, co cvičíte - ale aby ze mě nelilo jak z vola.. žádný HIIT, to mám fakt strašně vysokou tepovku.. něco, u čeho se zahřeju, ale udejchám to a nechcípám (viz Jillian :mrgreen: ). Mě se třeba líbí i aerobik, ale jsem deb. l a prostě neseřídím ruce a nohy zároveň :mrgreen:

Napadlo mě ještě švihadlo, denně pár minut ze začátku a k tomu přidat nějaké to video..
Ještě jsem četla, že na snížení tepu je dobré vysadit kafe, piju tak 4 denně, tak zkusím jedno jen no.. když jsem zkoušela úplně bez tak mě strašně bolela hlava.

Děkuji za reakce,
krásný den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1267
19.3.21 08:37

Možná appka Fitify :)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
19.3.21 08:45

@Freeandwild vůbec neznám, podívám se…

Jako jsem v klidu úplně a koukám na Apple watch na tep a je to kolem 90-100 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2691
19.3.21 09:07

A co videa Leslie Sansone, taková zahřívací chůze. Jako na začátek dobrý, ale dlouhodobě mě to nebavilo. Přišlo mi to pak furt stejný. Tak jsem to cvičila, když bylo venku hodně hnusně a ven se mi nechtělo. Doporučuje se to právě lidem s problémy s tlakem atd. Mně to doporučili na kardiologii, že každý den nebo chodit nordic walking.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14259
19.3.21 09:13

Zkus mrknout na youtube kanál The Body Coach TV, má i aplikaci kde máš více videí ale na youtube má tisíce videí, tak to na pár měsíců postačí :)
Je to teda HIIT, ale za zkoušku nic nedáš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17059
19.3.21 09:15

Já ráda cvičím posilovacky od Hanky Kynychove. Nebo můžeš zkusit jakýkoliv jiný p-class, body building, core tréning. A běhat se dá i teď, jen se musíš na to obléct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
19.3.21 09:17

Silová cvičení ti moc s tepovkou nehnou. Fakt bych vyrazila ven. Na běhání ( rychlou chůzi) je teď ideální počasí. Rozhodně bych to neodkládala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4005
19.3.21 09:18
@Kolarkaa píše:
Ahoj holky,
včera jsem tady psala do diskuze o vysokém srdečním tepu, rozhodla jsem se, že než nasadím betablokátory, zkusím to prvně vyřešit sama pomocí zvýšení fyzičky.
Až začne opravdové teplo, budu chodit běhat (no spíš klusat, při běhu jsem na 180-190 tepech :roll: ), ale teď bych chtěla začít cvičit doma, každý den.. Cvičím jógu, ta mi teď ale moc nepomůže - fyzičku nezvýší.. Čili - doporučte videa z YT, co cvičíte - ale aby ze mě nelilo jak z vola.. žádný HIIT, to mám fakt strašně vysokou tepovku.. něco, u čeho se zahřeju, ale udejchám to a nechcípám (viz Jillian :mrgreen: ). Mě se třeba líbí i aerobik, ale jsem deb. l a prostě neseřídím ruce a nohy zároveň :mrgreen:

Napadlo mě ještě švihadlo, denně pár minut ze začátku a k tomu přidat nějaké to video..
Ještě jsem četla, že na snížení tepu je dobré vysadit kafe, piju tak 4 denně, tak zkusím jedno jen no.. když jsem zkoušela úplně bez tak mě strašně bolela hlava.

Děkuji za reakce,
krásný den :kytka:

A u te Jillian chcipas, i kdyz cvicis podle te holky co dela lehci variantu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
19.3.21 09:26

Běž ven a nevymlouvej se. Začni chodit, sem tam poklus, minimálně (opravdu zdůrazňuji slovo minimálně) hodinu v kuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 09:32

Miluju Fitness Marshalla: https://www.youtube.com/user

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
19.3.21 09:33
@Kolarkaa píše:
@Freeandwild vůbec neznám, podívám se…Jako jsem v klidu úplně a koukám na Apple watch na tep a je to kolem 90-100 :roll:

Tak to je jistě na návštěvu kardiologie.
A jak jsi na tom celkově? Máš nadváhu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6642
19.3.21 09:36

A co pořídit si nějaký stroj domů a pomalinku jezdit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
19.3.21 09:55

@Kolarkaa Zkusila bych něco od Hanky Kynychové.
Mně osobně vyhovuje Pamela Reif(tam si myslím že nejsou všechna cvičení HIT). Díky ní jsem shodila 3 kila za týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
19.3.21 10:22

Ahojky taky mám problém s vysokým tepem. Normálně mám přes den mezi 80-90 TM. Ven jít teď nemohu na rychlo chůzi pač jsem s dětmi sama doma. Ale koupila jsem si švihadlo a skáču. Mám i s počítáním preskoku a tak to mám jako kardio před cvičením. 1000 preskoku a pak posilování. Zatím se tep nesnižuje ale co se. Týká zlepšování kondice pozoruji ;) A pokud manžel přijde domů rozumně tak ven jdu I když sněží, mrholi… Za každého počasí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
19.3.21 11:01

A proč potřebuješ s během čekat až bude opravdové teplo (v létě se ti začínat chtít nebude, v těch pařácích, to mi věř :) ) já myslím, že na běh je teď ideální počasí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat