Zvýšení laktace (miminku jsou 4 měsíce)

30.5.17 19:20

Zvýšení laktace ( miminku jsou 4 měsíce)

Potřebovala bych poradit. Malé dneska byly 4 měsíce a mě se čím dál víc ztrácí mléko. Ráda bych kojila co nejdéle a už si nevím vůbec rady. Zkusila jsem i homeopatika a žádná velká změna. Podařilo se vám někomu ještě rozkojit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

SáraW
30.5.17 19:24

Mam taky 4-mesicni a zajimalo by me jak se to pozna, ze ztracis mliko? Mate i UM?

• Citovat
  • Upravit
30.5.17 19:27

Malá přibrala 430g za měsíc a to řekla doktorka, že je málo.
Malá pije tak max jen 5 minut a prsa mám skoro prázdná. Vyloženě nebrečí to ne, ale taky se u toho občas vzteká :/
Um nemáme vůbec. Doktorka nám řekla, že máme začít jist zeleninu a to se mi vůbec nechce, takže se chci ještě rozkojit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 19:28

@Karoli94 Ahoj, mám 6 měsícní holčičku a pocit ztracení mléka jsem měla, ale nakonec to bylo jenom tím, že se celá laktace srovnala dle jejích potřeb a nemám už pocit nalitých prsou, ale malá přibírá ukázkově… ale vždy mi zabralo kojící čaj 3× denně a hlídat si příjem tekutin aspoň 4 litry vody denně, kór v těchto vedrech klidně i víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2079
30.5.17 19:30

To ale vůbec nemusí znamenat, že máš málo mléka. Takhle „velké“ dítě se už napije docela rychle a prsa po čtyřech měsích už nebývvají tak moc nalitá dopředu, a to přibírání taky může vypadat všelijak - nemusí být stejnoměrné. Příkrmy i kdybys začala, tak to může trvat, než se rozjí a začne z toho přibírat. Nicméně ke kojení - radila bych, zvlášť v tomto počasí, mít těkutiny hodně, často, v různých podobách - hodně vody, polívky, mléko (melta). Je na to mléko potřebuješ tak litr tekutin za den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SáraW
30.5.17 19:31

@Karoli94 Dekuji za vysvetleni, ja prave premyslela jak poznam jestli ji porad moje mliko staci. Kolik presne pribrala nevim, ale myslim ze dr. rikal, ze 140g tydne a ze to je dobry..
Jinak nevim co bych poradila asi kojici caje, a kojit co nejcasteji, popr. zkusit laktacni poradkyni :kytka:

• Citovat
  • Upravit
30.5.17 19:32

Já jsem jí právě začala dneska odpoledne i vážit a k večeru vytáhla jen 30ml :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14359
30.5.17 19:39

Ja teda v tech 4 mesicich o mleko prisla, malemu to nestacilo a jak sem ho zacla dokrmovat (at uz um nebo prikrmy) tak uz moje mleko nechtel vubec a kojeni byl konec. Co nejake ty caje pri kojeni? Pijes hodne? Zkousej prikladat casteji, snad se rozkojis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12722
30.5.17 19:47

Nam pri 4mesicni kontrole rekla taky, ze moc nepribrala…davam ji casteji k prsu, obcas ji necham u sebe v noci, at si jen tak „zuzla“ a obcas popotahne (nastesti nema problem usinat v postylce kdykoliv), vic piju. Mesic po prohlidce muzu rict, ze viditelne hoodne povyrostla a uz lupne najednou 150ml (na stridacku kojim a odstrikavam)…v pondeli je dalsi kontrola, tak jsem zvedava…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 20:22

@Karoli94 hele malou jsem taky vážila a nekdy si vytáhla 60 někdy 130 ono jak mají hlad nebo žízeň nemusi to být hned špatně.. jak je malá akční?? hýbe se hodně a tak??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 20:26

Ano je. Teď se začíná přetáčet, takže se pořad vrtí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
30.5.17 21:07

Když to porovnám se synem, tak přibrala dostatečně, rozhodně víc než on tou dobou. Přikládej časteji, jestli myslíš, že je problém, ale podle prsou se neřiď, ty už tak nenatýkají. Taky můžeš zkusit pít čas z pískavice - do tří dnů máš mlíka výrazně víc, ale jestli víc malá nechce, tak se ti to stejně zase srovná zpátky. Má rada je nevážit a nechat to na ní. Uvidíš za další měsíc nebo dva..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
910
31.5.17 09:18

A jak často pije? Já mám teď skoro 4-měsíční holčičku. Před dvěma měsíci nastal problém, hodně spala a mně se začalo ztrácet mléko. Nasadila jsem následující opatření: Kojit každé dvě hodiny, v noci 2× po třech hodinách, kojící čaje, homeopatika, navíc jsem po každém kojení odsávala, abych tomu ještě trochu pomohla. Během pár dnů jsem měla mléka víc, než vypila. Je to opruz, ale zabralo to. Teď už neodsávám, ale pořád hlídám počet kojení 10-11 / den po těch dvou hodinách. V noci si teda dáme teď 1×4 hodiny a pak 3 hodiny spánku (před tím jsem byla fakt vyřízená a dlouhodobě mi ten spánek nestačil). Ne že by přibírala nějak raketově ale dá se to. Důležité je, že jsem si koupila váhu a můžu ji tak hlídat. A budu doufat, že to ještě ty dva měsíce dáme :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama