Zvýšení pronájmu Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 18:36
Zvýšení pronájmu Praha

Bude nám končit po roce smlouva pronájmu bytu v Praze,70m. Majitelka již naznačila, že se cena pronájmu zvedne, pokud prodloužíme. Konec září máme schůzku. Vůbec nevím kolik čekat, na co přistoupit. Zvyšovali vám takto měsíční nájem? O kolik?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 05.09.18 18:49

To je opět inteligentní dotaz.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 19:07

no tak to prece zalezi na mnoha okolnostech.my jsme naopak pronajimatele,ob­vykle mame smlouvu na neurcito,ale lide bydli kolem roku a jdou dal,takze neni potreba nekomu najem zvysovat.Ale pokud jste tam uz dele,rekneme dele nez 2roky,je pochopitelne,ze najem zdrazi.Slo ted vse velmi nahoru :nevim: Okoukni schvalne ceny najmu ve vasi lokalite a typu vaseho bydleni a uvidis.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 19:14
@TMana píše:
To je opět inteligentní dotaz.

Jo přesně ta tvoji iq překypující odpoveď jsem čekala :potlesk:

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 05.09.18 19:21
@Anonymní píše:
Bude nám končit po roce smlouva pronájmu bytu v Praze,70m. Majitelka již naznačila, že se cena pronájmu zvedne, pokud prodloužíme. Konec září máme schůzku. Vůbec nevím kolik čekat, na co přistoupit. Zvyšovali vám takto měsíční nájem? O kolik?

Tohle přeci nejde takhle říct… kde v Praze? Jaký typ bytu? Jaké má parametry? Kolik jste platili? Ceny šly nahoru, a i bez toho je obvyklé že dochází průběžně ke zvýšení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 19:21
@Anonymní píše:
no tak to prece zalezi na mnoha okolnostech.my jsme naopak pronajimatele,ob­vykle mame smlouvu na neurcito,ale lide bydli kolem roku a jdou dal,takze neni potreba nekomu najem zvysovat.Ale pokud jste tam uz dele,rekneme dele nez 2roky,je pochopitelne,ze najem zdrazi.Slo ted vse velmi nahoru :nevim: Okoukni schvalne ceny najmu ve vasi lokalite a typu vaseho bydleni a uvidis.

Děkuji. Na internetu je k tomu informací dost např OZ, max zvýšení,kdy apod. Chtěla jsem jen jestli s tím teď máte někdo zkušenost. Co jsem koukala tak jsou zatím ceny pronájmů přibližně stejné. (Hledali jsme před rokem,srovnání mám) bude hůře,to jo…

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 05.09.18 19:25
@Anonymní píše:
Děkuji. Na internetu je k tomu informací dost např OZ, max zvýšení,kdy apod. Chtěla jsem jen jestli s tím teď máte někdo zkušenost. Co jsem koukala tak jsou zatím ceny pronájmů přibližně stejné. (Hledali jsme před rokem,srovnání mám) bude hůře,to jo…

Pokud je k tomu na internetu dost informací, proč se nepodíváš tam? :nevim: byť teda moc nevím o čem mluvíš, smlouva vám vyprší, tudíž tam klidně místo vás může jít i někdo jiný. Ceny se zvedly dost, ale pokud ti připadá, že ve vaší lokalitě ne, pak bude-li chtít zdražit, vyberte si něco jiného ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63765 příspěvků 3 inzeráty 05.09.18 19:50
@Anonymní píše:
Děkuji. Na internetu je k tomu informací dost např OZ, max zvýšení,kdy apod. Chtěla jsem jen jestli s tím teď máte někdo zkušenost. Co jsem koukala tak jsou zatím ceny pronájmů přibližně stejné. (Hledali jsme před rokem,srovnání mám) bude hůře,to jo…

No, jelikož píšeš, že vám smlouva končí, tak se na vás nějaká pravidla o tom kdy a o kolik max může nájem zvednout, nevztahují. Prostě budete v úplně stejné pozici, jako zájemci „z ulice“ a záleží zda se dohodnete nebo ne.

ugluk
Hvězda diskuse 43624 příspěvků 05.09.18 19:53

Smlouva vám regulérně končí. A je na oboustranné dohodě, zda se domluvíte na podmínkách, za kterých ji prodloužíte. Co čekat - záleží na majitelce. Na co přistoupit - no nejspíš na to, na co sami přistoupit chcete a jste schopni a ochotni dát, předem si to ujasněte. Buď budou pro vás její podmínky akceptovatelné, tak se domluvíte, nebo nebudou, tak vám prostě skončí smlouva a najdete si něco jiného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 19:58

Tak je otázka, kdo koho potřebuje víc :think:, možná vy bydlet než ona pronajmout.Taky jsem zvedla nájemné a neprodlužovala smlouvu. Zájemci byli, pronajala jsem obratem, 2+1 Střední Čechy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:48
@Anonymní píše:
Tak je otázka, kdo koho potřebuje víc :think:, možná vy bydlet než ona pronajmout.Taky jsem zvedla nájemné a neprodlužovala smlouvu. Zájemci byli, pronajala jsem obratem, 2+1 Střední Čechy.

Naprosto chápu, být na straně pronajímatele. O tento byt bude zájem velký. To si uvědomuju. Ovšem majitelka apelovala na dlouhodobý pronájem a ne aby zase po roce řešila přes realitku nové nájemníky. Spíše mě zajímalo, jak to chodí obecně v praxi. Jak u bytu 30m nebo 70m což je náš případ. Výpočet částky samozřejmě nečekám. Předtím jsem bydlela v garsonce v centru Prahy 2.5 roku a nájem mi nikdo nezvýšil.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 05.09.18 20:58
@Anonymní píše:
Naprosto chápu, být na straně pronajímatele. O tento byt bude zájem velký. To si uvědomuju. Ovšem majitelka apelovala na dlouhodobý pronájem a ne aby zase po roce řešila přes realitku nové nájemníky. Spíše mě zajímalo, jak to chodí obecně v praxi. Jak u bytu 30m nebo 70m což je náš případ. Výpočet částky samozřejmě nečekám. Předtím jsem bydlela v garsonce v centru Prahy 2.5 roku a nájem mi nikdo nezvýšil.

To je ale přeci individuální :nevim: nepočítám-li, že předtím taky nájmy nějakou dobu relativně stagnovaly a za posledních pár let to vylítlo neskutečně. Jen pro srovnání, 50m2 se v našem okolí pronajímalo loni za 18 - 20 bez poplatků, letos 20 - 22 bez poplatků. Praha, mimo centrum ;) Předtím se cena dost dlouho držela na cca 15 - 16.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 21:08
@Nimie píše:
To je ale přeci individuální :nevim: nepočítám-li, že předtím taky nájmy nějakou dobu relativně stagnovaly a za posledních pár let to vylítlo neskutečně. Jen pro srovnání, 50m2 se v našem okolí pronajímalo loni za 18 - 20 bez poplatků, letos 20 - 22 bez poplatků. Praha, mimo centrum ;) Předtím se cena dost dlouho držela na cca 15 - 16.

fakt jo?my pronajimame 42m kousek od okrajoveho metra a rikame si 12+poplatky…asi je taky na case zdrazit :mrgreen: :pankac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 21:16

Během 2 let se mi byt zhodnotil o 700 tis. ( Dokud to zase nepůjde dolů). Takže logicky šly nahoru i nájmy. Bytů je málo , hypotéky stoupají, tak je předpoklad, že spousta lidí na vlastní byt nedosáhne, tak se zvýší i poptávka po pronajmech. Dobří nájemníci jsou k nezaplacení, ale pokud by navýšila nájem cca o 3 tisíce, tak to máš necelých 40 tisíc ročně k dobru a tu už asi stojí za to ty nájemníky vyměnit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 21:22
@Anonymní píše:
Během 2 let se mi byt zhodnotil o 700 tis. ( Dokud to zase nepůjde dolů). Takže logicky šly nahoru i nájmy. Bytů je málo , hypotéky stoupají, tak je předpoklad, že spousta lidí na vlastní byt nedosáhne, tak se zvýší i poptávka po pronajmech. Dobří nájemníci jsou k nezaplacení, ale pokud by navýšila nájem cca o 3 tisíce, tak to máš necelých 40 tisíc ročně k dobru a tu už asi stojí za to ty nájemníky vyměnit.

Jo,naprosto chápu. Nechám se překvapit s čím příjde ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >