Zvýšení rodičáku - prosím poraďte

19
1.1.20 09:28

Zvýšení rodičáku-prosím poraďte

Ahoj, mám dotaz ohledně rodičáku-mateřskou jsem brala 8,5tis. rodičák beru 8,3tis. a mám ho na 26 měsícu co ale nechápu tak včera mi došel papír, že se rodičák navyšuje tak jsem si říkala že se to prodlouží o měsíce jelikož nemužu brát vyšší než jsem brala mateřskou ale mám tam napsáno ještě že jelikož je muj DVZ 396kč takže maximální výše kterou od ledna mužu volit se mi zvyšuje až na 10 000 kč. Což jsem si počítala zatím jsem vyčerpala 103 660 kč takže ten zbytek pokud bych brala 10tis by mi vyšel na 20 měsícu což by bylo super, ale otázka mužu si teda nastavit na tech 10tis. když mateřskou jsem měla míň? snad mi někdo poradíte ať tam prozatím nemusím jezdit, moc děkuju a přeji šťastný nový rok :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
912
1.1.20 09:37
@Kristusa24 píše:
Ahoj, mám dotaz ohledně rodičáku-mateřskou jsem brala 8,5tis. rodičák beru 8,3tis. a mám ho na 26 měsícu co ale nechápu tak včera mi došel papír, že se rodičák navyšuje tak jsem si říkala že se to prodlouží o měsíce jelikož nemužu brát vyšší než jsem brala mateřskou ale mám tam napsáno ještě že jelikož je muj DVZ 396kč takže maximální výše kterou od ledna mužu volit se mi zvyšuje až na 10 000 kč. Což jsem si počítala zatím jsem vyčerpala 103 660 kč takže ten zbytek pokud bych brala 10tis by mi vyšel na 20 měsícu což by bylo super, ale otázka mužu si teda nastavit na tech 10tis. když mateřskou jsem měla míň? snad mi někdo poradíte ať tam prozatím nemusím jezdit, moc děkuju a přeji šťastný nový rok :-)

Ahoj, ano, rikala mi to pani na urade kdyz jsem v prosinci zadala o rodicak, ze pokud to opravdu schvali, tak se ta min. castka zvedne na 10tis i kdyz jsem materskou mela mensi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1195
1.1.20 09:38

Ano. Zaroven s vysi rodicovskeho prispevku se zvysil i tento limit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
1.1.20 09:55

Ano limit se zvýšil, ale ne automaticky vám přijde tato částka, buď se vám prodlouží doba pobírání, nebo si podáte žádost a navýší se vám. Prispevek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
1.1.20 10:10

Děkuju holky, přesně tohle jsem potřebovala vědět-o tom navýšení toho limitu jsem nic nevěděla. Tak to je super, vyjde mi to akorát jak pujde malá do školky. Díky a přeji pěkný den :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 12:01

Týká se mě zvýšení?

Ahoj holky potřebuju poradit, vůbec nevím koho se zvýšení týká a proto se obracím na vás. Od srpna pobirám mateřskou tudíž mám teď v lednu poslední, a pak přecházím na rodičovský příspěvek. Týká se zvýšení i mě? Děkuju :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
8689
2.1.20 14:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky potřebuju poradit, vůbec nevím koho se zvýšení týká a proto se obracím na vás. Od srpna pobirám mateřskou tudíž mám teď v lednu poslední, a pak přecházím na rodičovský příspěvek. Týká se zvýšení i mě? Děkuju :nevim:

Ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
3.1.20 19:52

Procitam vse jak blb a jsem z toho jeste blbejsi, nez jsem byla… mam rodicak na 4 roky (kvuli zdrav. stavu syna). Rozpocitaji mi to navyseni automaticky na kazdy mesic, nebo taky musim zadat o navyseni mesicni castky? Logicke mi prijde to, ze mi to rozpocitani oni automaticky. Ale nerada bych to nejak „zadrbala“. Zbyva mi dobrat jeste 210 000 podle dopisu. Ja vim, ze je to tu 100×, ale nikoho, kdo to ma na 4 roky jsem tu nenasla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8689
3.1.20 19:53

@Adrina1 Měsíční částka se automaticky nezvyšuje, o to si musíš požádat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
3.1.20 20:32

@Lendeš diky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu