Zvýšení rodičovské-jak postupovat?

Anonymní
5.12.19 11:31

Zvýšení rodičovské-jak postupovat?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Vím, že to není ještě schválené. Jen tak pro informaci by mě zajímalo, jestli to navýšení bude automatické, nebo o ní budu muset zažádat na ÚP. Svůj rodičák mám do února 2020 a dceři budou tři roky až v květnu. A ještzě by mě zajímalo, jestli dají všem, co na to mají nárok celkovou částku 80 tisíc, nebo každý to bude mít jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5218
5.12.19 11:34

Automatický se ti navýší nevyčerpaná částka. Dejme tomu že do toho unora čerpáš měsíčně 7000Kč. Pak záleži jestli chceš pouze pokračovat od března s touto částkou 7000Kč, tak na úřad chodit nemusíš a po 7000 krásně do dceřiných 4 let těch 80000 vybereš. Pak máš druhou možnost a budeš chtit těch 80tis vybrat rychlejí, tak musíš na pracák a nastavit si vyšší částku čerpání to ale může být max. do výše jakou jsi měla mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
5.12.19 11:37

Tyjo :lol: ja si myslim, ze ty co to porad nechapou, by mely vsechny penize vratit :roll: :roll: vzdyt se to pise porad dokola

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5218
5.12.19 11:40
@Euforia píše:
Tyjo :lol: ja si myslim, ze ty co to porad nechapou, by mely vsechny penize vratit :roll: :roll: vzdyt se to pise porad dokola
:pankac: :pankac: :pankac:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18525
5.12.19 11:43
@Euforia píše:
Tyjo :lol: ja si myslim, ze ty co to porad nechapou, by mely vsechny penize vratit :roll: :roll: vzdyt se to pise porad dokola
:palec: opět paní dělá blbost a dobře ji tak, ukázkový případ, co měla už dávno udělat a ono zas ne :zed: :jazyk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5218
5.12.19 11:47
@Bubla Bůčková píše: :palec: opět paní dělá blbost a dobře ji tak, ukázkový případ, co měla už dávno udělat a ono zas ne :zed: :jazyk:

tak třeba ji to vyjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7988
5.12.19 11:47
@Bubla Bůčková píše: :palec: opět paní dělá blbost a dobře ji tak, ukázkový případ, co měla už dávno udělat a ono zas ne :zed: :jazyk:

A co mela udelat? Neudelala nic a ani nic delat nemusi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18525
5.12.19 11:49
@Veru1987 píše:
tak třeba ji to vyjde

Třeba to vyjde, ano ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18525
5.12.19 11:50
@Cenarius píše:

Já to fakt nebudu po milionty rozepisovat, vím, že ty radis vždycky, máš svatou trpělivost :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5218
5.12.19 11:54
@Cenarius píše:

ono záleží jak do února… jestli to má poslední vyplacenou v únoru tedy za leden. A ta za leden už nebude vysoká částka kterou má mít. Stačí že čerpá třeba 7000, a na leden zbude 6900. Tak to spojí a pošlou za prosinec najednou v lednu. Ale příjde paní dopis a může si to pořád rozložit třeba do března… ale pak si to bude moc změnit zase až za tři měsíce. Tedy ten březen a pak až zase čerpat to navýšené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5218
5.12.19 11:54
@Bubla Bůčková píše:
Já to fakt nebudu po milionty rozepisovat, vím, že ty radis vždycky, máš svatou trpělivost :kytka:
:lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18525
5.12.19 11:57
@Veru1987 píše:
ono záleží jak do února… jestli to má poslední vyplacenou v únoru tedy za leden. A ta za leden už nebude vysoká částka kterou má mít. Stačí že čerpá třeba 7000, a na leden zbude 6900. Tak to spojí a pošlou za prosinec najednou v lednu. Ale příjde paní dopis a může si to pořád rozložit třeba do března… ale pak si to bude moc změnit zase až za tři měsíce. Tedy ten březen a pak až zase čerpat to navýšené.

A nebo na poslední chvíli změní, že zůstane doba čerpání a navýší se částka a pa pa 70 tisíc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5218
5.12.19 12:07
@Bubla Bůčková píše:
A nebo na poslední chvíli změní, že zůstane doba čerpání a navýší se částka a pa pa 70 tisíc :mrgreen:

anebo… já navýšila po pár korunách až do dceřiných 4 let a udělala jsem tak už v říjnu. Takže v lednu měnit můžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18525
5.12.19 12:09
@Veru1987 píše:
anebo… já navýšila po pár korunách až do dceřiných 4 let a udělala jsem tak už v říjnu. Takže v lednu měnit můžu.

No bodejt, vždyť se o tom mluví už rok a půl :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
5.12.19 12:33

Nedostanes nic, protoze ti rodicak pravdepodobne skonci uz v lednu tim, ze ti poslou spojeny prispevek za leden a unor a cau. Blbe sis to pobirani prispevku nastavila, po skonceni RP uz nemas na zvyseni narok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat