Zvýšení rodičovského příspěvku 2020

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 13.11.18 07:51
Zvýšení rodičovského příspěvku 2020

Ahoj. Tiskem probíhají zprávy o zvýšení rodičovského příspěvku v roce 2020.
Nevíte někdo, zda už je to oficiálně odklepnuté, schválené a jasné kdo na zvýšený rodičák dosáhne?

Např - Já budu mít mateřskou do března 2019 pak rodičovský příspěvek asi rozloženo na 2 roky, s tím že chceme zkusit druhé mimčo, tak pak by asi byl další rodičák. Tam už by se mě to týkalo určitě kdyby to tedy fakt bylo odklepnuto.

Bude se mě týkat zvýšení příspěvku v roce 2020?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 13.11.18 07:53

Taky by mě zajímalo, jestli se to týká pouze nově „vzniklých“rodičáků od 1.1.2020, nebo jestli navýší i ty již probíhající. :nevim:

hihi22
Kecalka 223 příspěvků 13.11.18 07:55

ja se ptala primo na urade, kde ni pani rekla, ze je to jeste daleko a nema cenu se tim ted zabyvat:)

Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 13.11.18 07:56

To je taky pravda, ještě se to může stokrát změnit. :pankac:

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 13.11.18 07:59
@Anitramm píše:
Taky by mě zajímalo, jestli se to týká pouze nově „vzniklých“rodičáků od 1.1.2020, nebo jestli navýší i ty již probíhající. :nevim:

Já jsem ještě nikde nenašla přesný podmínky, tudíž si myslím že to ještě není jasné. Trochu mám strach že v případě ekonomické recese se na to vláda vykvajzne nebo to zase rezolutně seškrtá a faktem je, že ekonomika do recese půjde - jestli to bude příští rok nebo přespříští je otázka, ale jsme na vrcholu. Prostě se bojím že se to nestihne přesně schválit než bude ekonomicky zase hůř a tohle buou výdaje, které se asi budou seškrtávat první. kor když to ještě nebude úplně schválené.

Zatím co jsem našla tak zvýšení o 80 tis tom roce 2020 a že by to mělo být i pro ty co jsou už na rodičáku čerpají,. Každopádně to jsou celkem vysoké výdaje pro státní kasu, tak mám kapku obavy, jak toho dostojí.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 13.11.18 08:01
@Anitramm píše:
Taky by mě zajímalo, jestli se to týká pouze nově „vzniklých“rodičáků od 1.1.2020, nebo jestli navýší i ty již probíhající. :nevim:
@hihi22 píše:
ja se ptala primo na urade, kde ni pani rekla, ze je to jeste daleko a nema cenu se tim ted zabyvat:)

No právě mně to přijde jako fakt rapidní zvýšení a dětí se teď rodí hodně.. je hodně žen na rodičáku (nebo mužů), takže ty náklady budou enormní. Ale bylo by to hezký.

lachtanice86
Kelišová 6636 příspěvků 13.11.18 08:10

Není to ještě nikde. Takže zbytečné řešit

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43538 příspěvků 13.11.18 08:10

Zatím to schválení není, tudíž veškeré sliby a plány taky můžou být určitě jinak. Pokud vím, schvalovat by se to mohlo někdy na přelomu roku, do té doby snad ekonomika do háje nepůjde, ale dokud to nebude ofiko odklepnuté, odmítám se radovat. Mělo by se to týkat i těch, kdo už RP pobírají (jedna varianta byla, že i těch, kdo mají vybráno, ale mají dítě do 4 let). Uvidíme. Nebylo by to marné. v době, kdy jsem se já, veterán, začala snažit o první dítě, měly všecky matky plošně 3500.

hanabenešová
Stálice 82 příspěvků 2 inzeráty 13.11.18 08:28

Tohle mě také zajímá, RD mi končí únor 2020. Upřímně si myslím, že to nakonec bude méně a jen pro miminka narozená v roce 2020, takže od státu zase nic. Aspoň, že manželova firma nabízí firemní školku, což je víc, než můžeme čekat od státu, do kterého jako pracující pumpujeme víc a víc. :-(

pedigka
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 13.11.18 08:33

@hihi22
Pokud tohle řekne státní úředník (na příslušném úřadě), tak to na mě působí spíš tak, že toho moc neví, což je smutné, když je to „její obor“. Myslet si o tom může v duchu, co chce, ale měla by umět aspon stručně odpovědět. A ne že nemá cenu se tím zabývat. Asi už má děti velké a ví, že se jí to finančně netýká, tak to vypouští.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 13.11.18 08:34

Tak původně (před volbami), už to slibovali od léta 2019, sice jen o půlku, ale mělo se to týkat všech, co mají dítě do 4 let věku… No bylo to před volbami. Po volbách to posunuli o rok, a věřte, že ani pak to platit nebude…

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 13.11.18 08:40
@lupilka.cz píše:
Tak původně (před volbami), už to slibovali od léta 2019, sice jen o půlku, ale mělo se to týkat všech, co mají dítě do 4 let věku… No bylo to před volbami. Po volbách to posunuli o rok, a věřte, že ani pak to platit nebude…

Já si taky myslím, protože plošně 80 tis všem co jsou na RD v té dbě to půjde hodně do miliard tomu prostě nějak nevěřím. To spíš zvednou minimální mzdu nebo zvýší o 5 tis porodný.

Každopádně díky za ifno, Já si práv myslela že už je to předschválené a že se tak nějak jedná o tom jen koho přesně se to zvýšení bude týkat.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43538 příspěvků 13.11.18 08:50

Hele, nespekulujme, nic s tím nenaděláme a že je to za dlouho, je pravda. Osobně si počkám na to hlasování a uvidí se. V návrhu to je, teď je otázka, zda pro to zvedne ruku dost lidí, s čímž nic nenaděláme ani my, ani úřednice, ani ti, kdo to navrhují. Já osobně když po x letech zjistila, že jsem těhotná, počítala jsem s těma 220 000 a povžovala za fajn, že mi stát dá tolik a můžu být doma na tak dlouho. Jestli dá více, tím lépe, ale odmítám se na to jakkoliv upínat a šetřím.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 13.11.18 08:52
luckaa85
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 13.11.18 08:52

@lupilka.cz prosím vás to byly komunální volby takze to nemělo s nějakými sliby nic společného 8)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >