Reklama

Zvýšení rodičovského příspěvku při těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

niskey
Kecalka 261 příspěvků 01.01.17 19:41
Zvýšení rodičovského příspěvku při těhu

Dobrý den, vím že tu je spousta takovejch diskuzí jenže jsem nenašla co potřebuji. Nebo me spíše zajímá? Máme dítko v říjnu měla 2 a chtěli bychom druhé. Známá me řekla že si mužu zažádat o zvýšení rodičiku abych vyčerpala co nejvíce. Mam rodičák na 4 roky je tu některá ve stejné situaci? Nebo někdo kdo to řešil? Moc děkuji za rady a odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 19:48

Tak logicky az otehotnis a budes vedet mesic porodu, zkratis si rodicak podle toho. Zalezi taky jestli mas narok na materskou, nebo jen rovnou rodicak..

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.01.17 19:53

@niskey : a na 4 roky mas proč? Protože jsi nepracovala? A otec dítěte v době porodu měl nárok na ppm? Pokud ano, proč sis ho nedala na 3 roky? Pokud jsi neměla možnost volby, tak 4lety rp navýšit nelze.

niskey
Kecalka 261 příspěvků 01.01.17 19:53

Mám jedno dítko a sním jsem na 4lezém rodičáku a procovala sem jem výpomocně cca třičtvrtě roku tak že by to byl zase rodičák a nebo volit pře manžela jenže u nás na uřadě nic neřeknou ani neporadí :( jsou hrozně neochotné proto se ptám tu

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 369 inzerátů 01.01.17 19:54

Pokud od ledna nejsou nějaké novinky, tak záleží na tom kolik je denní vyměřovací základ matky či otce dítěte. Podle něj se dá volit délka a výška rodičáku. Předpokládám, že pokud má zakladatelka 4 letou variantu neměla možnost výběru a nemůže s výškou příspěvku nic dělat.

niskey
Kecalka 261 příspěvků 01.01.17 19:55

Nikdo mě na uřadě něřekl že jde volit prr manžela to jsem zjistila od známé i stím zvýšením ano na 4 protože jsem nepracovala

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.17 19:55

@niskey tak bys teoreticky mohla volit pres otce ditete a rodicak zkratit do mesice porodu druheho…

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.01.17 19:56

@niskey : tak jinak, manžel v době narození prvního dítka pracoval? A měl v té době odpracováno min. 270 dni? ( bylo za něj placeno soc. pojištění ). Pokud ne, nelze navýšit rodicak.

niskey
Kecalka 261 příspěvků 01.01.17 19:57

Ano odpracováno určitě má je soukromník

nozu
Extra třída :D 11483 příspěvků 01.01.17 20:00
@niskey píše:
Ano odpracováno určitě má je soukromník

pokud je soukromník, tak pro nárok na podporu si musel platit alespoň 270 před tvým porodem sociální. Platil to? a v jaké výši? podle jeho výdělku se pak počítá maximální výše podpory.

niskey
Kecalka 261 příspěvků 01.01.17 20:04

Ano platil minimum

niskey
Kecalka 261 příspěvků 01.01.17 20:05

On prý nejede na výdělek ale na procenta :nevim:

Martanka92
Kecalka 267 příspěvků 01.01.17 20:18

Já mám dvouletou a druhé čekáme v dubnu. Tak jsem ve třetím měcíci těhotenství zvýšila rodičák na maximum, ale stejně ho nestihnu dočerpat. Prostě mi zkončí narozením druhého a zbylé peníze přijdeme

niskey
Kecalka 261 příspěvků 01.01.17 20:20

A vy jste to měla zaky bez prace rovnou na 4 roky?

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 01.01.17 20:24

@niskey : platil si minimum nemocenského pojištění? I v roce 2014 ( a rok před tím? ).

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama