Zvýšení RP na manželův příjem

70
12.1.21 09:00

Zvýšení RP na manželův příjem

Dobrý den,

zjistila jsem, ze jsem znovu tehotna a mám 14 mesicni dceru. RP čerpam od 04/2020. Chtěla bych si tedy navýšit RP, abych to stihla vyčerpat do MD, která by měla být od 07/2021. Jelikož můj příjem nebyl tak vysoký, prý je možnost čerpat na základě manželova příjmu. Můžete mi prosím poradit jaké dokumenty musím přinést?

Děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5997
12.1.21 09:02

Z práce potřebuje potvrzení o denním vymerovacim základu. Mzdová bude vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
12.1.21 09:04

Manžel v práci musí si nechat vypsat roční příjmy před narozením dcery, měsíc před narozením. Toto si musí nechat potvrdit na OSSZ, kde mu žádají vdenni vyměřovací základ na čerpání RP. A ty s tím potvrzený papírem dojdeš na UP a necháš si zvednout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
12.1.21 09:07

A to je všechno? Jinak už se nic vyplňovat nemusí? Na stránkách ÚP jsem právě nic nenašla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
12.1.21 09:09

@Sallema Já to chci na současný RP, ne na ten další…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8890
12.1.21 09:15

Manžel z práce potřebuje Přílohu k žádosti o dávku (PPM) ke dni narození dcery. To odevzdá na OSSZ spolu s formulářem Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši RP, do kterého mu OSSZ potvrdí ten DVZ a to pak ty odevzdáš na ÚP spolu s formulářem Volba výše rodičovského příspěvku.
https://www.mpsv.cz/…cz/formulare#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
12.1.21 09:15

@Kika1990 no ano vztahuje se to na to starsi dítě tak než se dcera narodila. My to teď taky řešili. Formulare jsou dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 11:03
@Lendeš píše:
Manžel z práce potřebuje Přílohu k žádosti o dávku (PPM) ke dni narození dcery. To odevzdá na OSSZ spolu s formulářem Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši RP, do kterého mu OSSZ potvrdí ten DVZ a to pak ty odevzdáš na ÚP spolu s formulářem Volba výše rodičovského příspěvku.
https://www.mpsv.cz/…cz/formulare#…

Přesně tak. Maximální výši rodičovského příspěvku pak vypočítáš jako výši potvrzeného DVZ x 0,7 x 30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat