Zvýšení sertralinu z 50mg na 100mg

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 16:36
Zvýšení sertralinu z 50mg na 100mg

Dobrý den, máte prosím zkušenosti?? jak jste se cítili po zvýšení dávky? já se po prvním prášku cítím strašně a to 50mg beru už 8 let.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ou
Kelišová 5178 příspěvků 16.01.17 17:38

Ano, každé navyšování hladiny sebou nese onen pocit, jako když jste se steralinem začínala - to je známka toho, že to funguje - vydržte dva, tři týdny a budete se cítit mnohem lépe, než před navyšováním.

jste u někoho v psychoterapii?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 17:53

Ano, mám panické ataky.. po osmi letech se mi vrátila, tak mi doktorko zvýšila dávku.. dneska sem měla první prášek, myslela sem že to bude v pohodě - přece jenom uplně s AD nezačínám..ale hroznej pocit, bylo mi fajn před tím práškem a pak motání hlavy, tlaky v hlavě, brnění celého těla, připadla sem si jako sfetovaná… dala sem si neurol a je mi trochu líp..tak nevim :roll: děsím se zítřku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 17:59

Me doktorka říkala, že 100 mg je dávka určena k efektivní léčbě. Cílem je, aby bylo člověku úplně dobře, taky mi ty skoky způsobovali občasné píchání v hlavě nebo motani. Ale po postupném snižování a vysazení bylo vše ok. Na 100 mg jsem byla asi 11 měsíců. Pak 14 dní na 50, pak 14 dní 50 ob den a vysazení.

Ou
Kelišová 5178 příspěvků 16.01.17 18:01

To co popisujete je standardní průběh zvyšování dávky - tj- zabírá to.

A vstupte někam do psychoterapie - sama máte právě zkušenost, že jen léky situaci nevyřeší, že jen utlumí nejhorší stavy, ale když se nepromění zažité vzorce chování a přemýšlení, tak s větší krizí se panika vrátí.

Jinak klidně si na první týden, kdy nájezd léků bude nejdivočejší vezměte nemocenskou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 18:07

A nebylo by resenim zvyšovat trochu pomaleji? Týden brát 75 a pak navýšit na 100? Vždyť na tech 50 mg jde také člověk nejprve přes 25. Alespoň takto to bylo doporučeno mě. Žádné velké potíže jsem při navyšování nebo i snižování davky neměla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 18:07

Ano byla sem na psychoterapii, nejhorší je že nevím co mi ataku spouští a ani podle mě nemá co, nemám žádné problémy doma ani v práci, nechápu proč sem pořád ve stresu :-/ ach jo, tak bych si přála aby mi zase bylo dobře :? mám strach ze strachu.. neschopenku sem si vzala, doufám že 14 dní bude stačit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 18:10

Myslíte že by bylo lepší prvně zvýšit na 75 a za týden na 100? doktorka mi právě řekla že bych neměla mít žádný problém

ka2ka
Extra třída :D 13014 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 18:13
@Anonymní píše:
Ano byla sem na psychoterapii, nejhorší je že nevím co mi ataku spouští a ani podle mě nemá co, nemám žádné problémy doma ani v práci, nechápu proč sem pořád ve stresu :-/ ach jo, tak bych si přála aby mi zase bylo dobře :? mám strach ze strachu.. neschopenku sem si vzala, doufám že 14 dní bude stačit

ted se hloupě zeptám to psychoterapeut nedokázal za osm let přijít na to co ti záchvaty spouští?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 18:18
@ka2ka píše:
ted se hloupě zeptám to psychoterapeut nedokázal za osm let přijít na to co ti záchvaty spouští?

jo to bylo před 8 lety něco jiného, to problémy byly, ale od té doby sem neměla problém ani pocit úzkosti, nic, až ted to znovu po takové době propuklo a nevím z čeho

Novacek_12
Povídálka 36 příspěvků 16.01.17 18:19

Ja bych zvysovala z 50 na 75 a pak az na 100,na tech 75 bych se aspon tyden az 14 dni drzela :-) a at je lip, vim, jak ti je, sama beru 75 mg ;-)

ka2ka
Extra třída :D 13014 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 18:25
@Anonymní píše:
jo to bylo před 8 lety něco jiného, to problémy byly, ale od té doby sem neměla problém ani pocit úzkosti, nic, až ted to znovu po takové době propuklo a nevím z čeho

já právě myslela že s tebou ten problém rozebírá a snaží se zjistit proč máš ataky, takže ti jen psal léky a byl sám se sebou spokojený :think: jako nerejpu jen to fakt nechápu

Ou
Kelišová 5178 příspěvků 16.01.17 18:26
@Anonymní píše:
Ano byla sem na psychoterapii, nejhorší je že nevím co mi ataku spouští a ani podle mě nemá co, nemám žádné problémy doma ani v práci, nechápu proč sem pořád ve stresu :-/ ach jo, tak bych si přála aby mi zase bylo dobře :? mám strach ze strachu.. neschopenku sem si vzala, doufám že 14 dní bude stačit

Strach ze strachu je dost pochopitelný. Do psychoterapie se vraťte, nejspíš bude potřeba jít hlouběji, než posledně, kde se podařilo ošetřit tehdejší stav a stabilizovat to, ale holt přišlo další zkouškové období.

Pokud vám předchozí psychoterapeut/ka vyhovoval, tak nejjednodušší se k němu vrátit, pokud ne, tak zkuste najít někoho, kdo pracuje odlišným psychoterapeutickým stylem.

Pokud by se nedařilo to zvládnout, tak na úzkostné poruchy jsou velmi dobré buď denní stacionáře a nebo třeba lázeňská péče.

ka2ka
Extra třída :D 13014 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 18:28

@Ou lázně na panickou poruchu?

Ou
Kelišová 5178 příspěvků 16.01.17 18:30

To co potřebujete na nejbližší hodiny a dny je zaměstnast si něčím hlavu, aby nenaskakovala úzkosti na to, co úzkost chce, abyste řešila a propadala se do paniky - a tím tu úzkost živila a dodávala jí víc a víc síly.

Takže dělejte cokoliv, co vás rozptýlí, pokud by to zahrnovalo pohyb, tak by to bylo super.

Velmi dobré je stáhnout si do telefonu mluvené slovo/audioknihu, nějaké zajímavé příběhy a pouštet si to do uší.

Úplně ideální by bylo něco tvořit - psát si deník, nebo jen vypisovat, co se človkěu honí hlavou, malovat, sochat, péct, vyšívat… cokoliv. Teda pokud to jde.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Tahle kočka střeží zákon v Brně: Policisté se chlubí kolegyní, která válí v bikinách!

Pokud jednou v Brně spácháte trestný čin hospodářského rázu, možná padnete do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >