Reklama

Zvýšení tvorby MM

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Malinkydablik
Kecalka 145 příspěvků 06.02.18 12:51
zvýšení tvorby MM

Ahoj. právě jsem se vrátila z kontrolního kojení, protože malá velmi pomaličku přibírá a zjistili jsme, že vypila jen 50ml. a to jsem ji tam přivezla hladovou. doktorka říkala, že jsou dvě možnosti. buď nemá sílu dál sát, nebo mám málo mléka. to první se mi moc nezdá a raději chci zapracovat na tom, aby se mi MM tvořilo víc. jde to vubec takhle ve třetím měsíci? zatím mám doma řecké seno na popíjení, také černé pivo… masové vývary. napadá vás něco? budu nesmírně vděčná za každou radu. :hug:

Reklama

Reakce:

tereza12345
Echt Kelišová 9627 příspěvků 2 inzeráty 06.02.18 13:06
@Malinkydablik píše:
Ahoj. právě jsem se vrátila z kontrolního kojení, protože malá velmi pomaličku přibírá a zjistili jsme, že vypila jen 50ml. a to jsem ji tam přivezla hladovou. doktorka říkala, že jsou dvě možnosti. buď nemá sílu dál sát, nebo mám málo mléka. to první se mi moc nezdá a raději chci zapracovat na tom, aby se mi MM tvořilo víc. jde to vubec takhle ve třetím měsíci? zatím mám doma řecké seno na popíjení, také černé pivo… masové vývary. napadá vás něco? budu nesmírně vděčná za každou radu. :hug:

Musis hodne pit, zvedni prisun ciste vody aspon na 3 litry.. a prikladej kazde 2 hodiny..

Monik1
Kecalka 116 příspěvků 06.02.18 13:45

Presne jak pise @tereza12345 +nam pomohlo zalest s malou pod deku telo na telo a byt tam cely den. Opravdu hodne pit, to dela divy :palec: prikladat co nejcasteji a nechat mimco i naprazdno dudlat.
Urco se to rozjede, moje mala na tri mesice a teprva ted muzu rict, ze mam mlika tak akorat :dance:

Drzim pesti a hlavne klid…to je taky moc dulezite :mavam:

tereza12345
Echt Kelišová 9627 příspěvků 2 inzeráty 06.02.18 13:47
@Monik1 píše:
Presne jak pise @tereza12345 +nam pomohlo zalest s malou pod deku telo na telo a byt tam cely den. Opravdu hodne pit, to dela divy :palec: prikladat co nejcasteji a nechat mimco i naprazdno dudlat.
Urco se to rozjede, moje mala na tri mesice a teprva ted muzu rict, ze mam mlika tak akorat :dance:Drzim pesti a hlavne klid…to je taky moc dulezite :mavam:

Ja hned poznam, ze sem pres den malo pila. Ze je mlika min a malej se vzteka, ze se musi vic snazit.

Monik1
Kecalka 116 příspěvků 06.02.18 13:56
@tereza12345 píše:
Ja hned poznam, ze sem pres den malo pila. Ze je mlika min a malej se vzteka, ze se musi vic snazit.

Presne :lol: taky to hned poznam. Takze se snazim pit hodne..nekdy si pripadam jak bazen, jak ve me sploucha :dance:

chs.jasmin
Kelišová 7410 příspěvků 07.02.18 11:20

Ahoj,

hodně pít (kojo čaje, gravimilk apod. ale hlavně vodu), super jsou vývary (fakt mastné kuřecí, poctivé vývary), a hodně si holky pochvalují i homeo :-) stojí cca 80-100korun.

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 08.02.18 06:47

My měly s kojením už od porodnice problém. Malá byla na příkrmech, teď jsou jí skoro 3 měsíce, je plně kojená a přibírá kilo za měsíc. Mléka mám kolikrát až moc. Jak už psaly holky přede mnou, hooodně pít, pít taky kojo čaje, zalézt s malou pod peřinu a pořád přikládat, klidně ať jen tak dudlá, já kojím malou na požádání. Spí se mnou v posteli a důležité je taky noční kojení, takže v noci ani nepočítám, kolikrát kojím, strčím prso a spíme obě dál. Taky je důležité pořádně jíst, ať se má mléko z čeho tvořit. A úplně nejvíc mi asi pomohlo se nestresovat. Poté, co jsem se přestala mordovat s odsávačkou a smířila se s tím, že malá skončí na UM, jsem se rozkojila a UM leží nevyužitě ve skříni. Držím pěsti, ať to zvládnete, a i kdyby ne, tak nejdůležitější je, aby malá prospívala a byly jste obě v pohodě. A i když třeba bude na UM, tak jsi jí základ dala a dokud to půjde, tak to můžeš kombinovat s mateřským mlékem.

Malinkydablik
Kecalka 145 příspěvků 08.02.18 14:34

@LenaMarry, to jsem potřebovala slyšet :srdce: :srdce:

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 08.02.18 21:27

@Malinkydablik :kytka: jo a taky, pokud máš doma váhu, tak nevaž před a po kojení, je to na palici a byla bys jen ve stresu, mimčo si nevytáhne pokaždé stejně. Stačí zvážit jednou denně, jestli přibírá. Já malou dokrmovala UM, jenom, když málo sála a ze začátku, když od porodnice se mi nespustila laktace. Ale vždy je nutné co nejvíc nabízet prso, klidně i několikrát prostřídat prsa a mezitím nechat odříhnout. Moje malá ale neměla s kombinací lahve a prsa problém a přiznám se, že když někam jdu a hlídá přítel, tak dostane lahev. Ale některé děti s tím mají problém a pak už třeba nevezmou prso, tak bych se být tebou tomu snažila vyhnout a dala ji, až kdyby po pár dnech nepřibírala a laktace se nezvýšila. Ale snad to nebude nutné, držím pěsti. :hug:

Malinkydablik
Kecalka 145 příspěvků 08.02.18 21:42

LenaMarry:**** doma váhu nemám, malá přibírá, sice pomale, ale jo…ale taky hrozně roste, 3 měsíce nám budou za 4 dny, a od narození jsme vyrostli o 8cenťáků :) a přibrali o necelé dvě kila v podstatě jsem „histerická“ jen pro to, že doktorce se zdá, že přibíráme málo… :zed: já jsem dala UM 2×, taky když jsem jela pryč, jinak jsem názoru, že od toho ty prsa máme, abychom kojili (pokud ted vynecháme naše milované muže :mrgreen: )…jenže jsem ze všeho ještě trochu vyvalená, a i když jsem do teď všechno řešila tak no streees, s prťavou je to holt jiný :* ale fakt mě nakopnul tvůj příspěvek, krasný příklad toho „všechno jde, když se chce“ :dance: ************

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 08.02.18 21:59

@Malinkydablik mám pocit, že je doktorka lehce histerická. Moje malá bude mít 3 měsíce sice „až“ za 14 dní, porodní váhu měla 3050g a 50 cm a předevčírem měla 5130g a 58 cm a doktor nás chválil, že přibírá hezky. Není sice žádný mišelinek, ale rozhodně nestrádá. Takže u tvé malé si myslím, že se vážně stresovat nemusíš. Jaké míry měla při narození? Ne každý je tabulkový a navíc může přibírat skokově.

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 08.02.18 22:09

Jo, ještě dodám, že po porodu mi spadla na 2800g a to mi hned narvali v porodnici příkrm. V 7 týdnech mi přibrala 1500 g od těch 2800g, ale to byla s dokrmama, a po těch se přibírá rychleji a teď měla v těch 11 týdnech o cca 700 gramů víc, a to už je jen s mateřským mlékem a cca 1-2 x týdně s jednou lahví dokrmu (Nutrilon, jsem líná odsávat)
A doktorovi se to přibírání líbilo.

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 08.02.18 22:15

@Malinkydablik a nic si z toho nedělej, já jsem taky vyvalená prvorodička a navíc ještě zdravotní sestra, takže deformace z povolaní a třeba doma jsem ze začátku krom kojení řešila to, že malá má v oušku nedorostlý malý kousek chrupavky :lol: takže řeším každou blbost, ale už se to zlepšuje a začínám být lehce uvolněnější :mrgreen:

Capretta
Kecalka 374 příspěvků 09.02.18 11:59

Kolem 3.mesice se mi tvorilo mene mleka k veceru, kdyz maly pres den moc nespal a radil.
Kdyz pak prisel drahy, ja si mohla dat horkou sprchu (na nahrati jsem pouzivala i pytlik, ktery se hodil i na brisko) a odpocinout si, zase strikalo ;)

LLenule111
Závislačka 3337 příspěvků 4 inzeráty 09.02.18 12:06

@Malinkydablik Taky mám nižší produkci mléka a dělám pro to maxim a musím říct, že i sem tam musím odsát, jak mi to teče :) Piju kojící čaje, vařím vývary a beru homeopatika ricinus communis 5ch. Tekutiny jsou hodně důležité a taky si dělám hodně CARO-není drahý, vyrdží dlouho a je lepší než gravimilk.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >