Zvýšený (jaterní) billirubin v krvi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 11:49
Zvýšený billirubin v krvi

Ahoj, dostala jsem výsledky testů. A mám zvýšený billirubin (jaterní). Vrtá mi hlavou z čeho, když vůbec nepiju alkohol, a problém se žlucnikem nebo cokoliv se žlučí bych mít neměla. Má někdo zkušenost? Když jsem si šla pro výsledky, byla tam jen sestřička a ta mi nic neřekla a já si to přečetla až teď doma. Takže nevím nic ani co s tím dělat a pokud to nic neznamená, tak nechci plasit. Děkuji

Reakce:
Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 13.02.19 11:52
@Anonymní píše:
Ahoj, dostala jsem výsledky testů. A mám zvýšený billirubin (jaterní). Vrtá mi hlavou z čeho, když vůbec nepiju alkohol, a problém se žlucnikem nebo cokoliv se žlučí bych mít neměla. Má někdo zkušenost? Když jsem si šla pro výsledky, byla tam jen sestřička a ta mi nic neřekla a já si to přečetla až teď doma. Takže nevím nic ani co s tím dělat a pokud to nic neznamená, tak nechci plasit. Děkuji

a jaké jsou jaterní testy? Kolik je ten bilirubin. Jestli jsou jaterní testy v normě tak to bude nejspíš Gilbertův syndrom, nic to neznamená, je to časté. Většinou ten bilirubin stoupne při stresu nebo i při hladovění. Nijak se to neléčí.

moija
Povídálka 18 příspěvků 13.02.19 11:55

ahoj, neporadím, ale tátovi to taky zjistili během předoperačního vyšetření (na tu operaci kolene ho tenkrát kvůli tomu nepustili…). Dělali mu následně ještě nějaké testy, ale vše ok. O Vánocích jsme měli rodinnou sešlost a tam jsme se k tomu nějak dostali a zjistili jsme, že to má více mužů v naší rodině. Všichni jsou jinak úplně ok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 11:56

@Lucka1111 hodnota je 21. A dva měsíce předtím mi brali taky krev a tam bylo úplně vše v pořádku. A teď billirubin a cholesterol. Tak snad to bude jak říkáte. Děkuji za radu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 11:57

@moija děkuji za vyjádření. Taky to mám z hlediska predoperacniho vyšetření

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 13.02.19 12:01

Tak 21 je ale téměř norma, to vůbec neřeš. V některé laboratoři by jsi se do normy i vešla. To se nedivím, že Ti k tomu nic neřekli, prostě to je normální hodnota.

Jessica4
Kecalka 223 příspěvků 13.02.19 12:02

Táta měl v mládí taky zvýšený bilirubin. Dokonce tak tolik, že ho zavřeli na izolaci do nemocnice a mysleli se že má žloutenku. Ale neměl a byl v naprosté pohodě. Já jsem sledována na gynekologii na bilirubin už asi 8 let. Pokaždé ho mám lehce nad hranicí, ale u mě je to prostě normální a nelečim to :)

Fany97
Kecalka 106 příspěvků 13.02.19 12:03

@Lucka1111 ufff tak děkuji. Já tu mám napsané ze je hodnota do 17 tak už to bylo červené zvýrazněne.

Uživatel je onlineAnitramm
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 13.02.19 12:07

Taky mám pořád zvýšený, mamka taky. Asi ti je dědičný a nikdo to nikdy nijak neřešil. :nevim: ;)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 13.02.19 12:44

@Anitramm jo je to dědičné, autozomálně dominantně, takže s 50% dědičností. Ale hodnoty co má zakladatelka bych ani nenazvala zvýšené, já mám třeba i 40, někdo může mít i víc a někdy mít i žluté bělmo, ale pokud je to izolovaně zvýšený bilirubin a vše ostatní v normě tak to je většinou ten Gilbertův syndrom, který se neléčí a nemá žádný dopad na zdraví.

Uživatel je onlineAnitramm
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 13.02.19 14:00
@Lucka1111 píše:
@Anitramm jo je to dědičné, autozomálně dominantně, takže s 50% dědičností. Ale hodnoty co má zakladatelka bych ani nenazvala zvýšené, já mám třeba i 40, někdo může mít i víc a někdy mít i žluté bělmo, ale pokud je to izolovaně zvýšený bilirubin a vše ostatní v normě tak to je většinou ten Gilbertův syndrom, který se neléčí a nemá žádný dopad na zdraví.

Aha, děkuji :oops: Takhle mi to nikdy nikdo nevysvětlil. Já měla 24,1. A mamka je dárce krve, takže to skutečně asi ničemu nevadí. :oops:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >