Zvyší soud alimenty nepracujícímu?

156
23.10.19 16:22

Zvyší soud alimenty nepracujícímu?

Holky mam dotaz zvýšil soud nektere z vas alimenty i pres to ze byl otec nepracujici? (Nam teda,,taťka,, pracuje ale na černo) :zed: me dava 2500 pravidelne ale chtela bych 3200,– (reknete si asi ze mam byt rada ze plati mam k tomu ale jiste duvody) dekuji moc :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.10.19 16:43

Soud bude přihlížet k příjmům otce. Pokud je nezaměstnaný, nepřistoupí na zvýšení částky alimentů nebo může navrhnout i jejich snížení. Zákon musí stát jak na straně matky, tak otce. Nemůže platit alimenty třeba 10 000 Kč, když vydělává 8000 Kč. Pokud má práci načerno a pobírá dávky na ÚP budou alimenty počítat z životního minima.

• Citovat
  • Nahlásit
8338
23.10.19 18:22

@Ejdrinnka Tak to mas smulu, vice nedostaneš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74843
23.10.19 18:41
@Anonymní píše:
Soud bude přihlížet k příjmům otce. Pokud je nezaměstnaný, nepřistoupí na zvýšení částky alimentů nebo může navrhnout i jejich snížení. Zákon musí stát jak na straně matky, tak otce. Nemůže platit alimenty třeba 10 000 Kč, když vydělává 8000 Kč. Pokud má práci načerno a pobírá dávky na ÚP budou alimenty počítat z životního minima.

To neni tak jiste, klidne muze vychazet z toho, kolik by si mohl vydelat a podle toho alimenty urcit. Kor pokud se povede prokazat, ze hospodari s vice penezi, nez kolik tvrdi, ze ma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 18:44

@Ejdrinnka Záleží na soudci, to ti tady někdo předem těžko řekne. Mně otec dětí platí 6000 z přiznaných 8500 a to ho soudkyně upozornila, že takto nízkou částku schvaluje jenom proto, že matka a sociálka proti výši výživného nic nenamítají. Jinak že by se mu na jeho příjmy a životní úroveň podívala víc zblízka, proč má tak málo a jestli opravdu má tak málo.

• Citovat
  • Nahlásit
66909
23.10.19 18:47

To záleží… Na vyšší alimetny budeš mít nárok, pokud se podaří prokázat, že bud pracuje a má více, než přizná ( pohyby na účtu, prokazatelně vyšší výdaje, než uvádí) nebo má majetek, ze kterého žije a zvyšuje mu životní úroveň, nebo mu jí zvyšuje někdo jiný. A nebo že jeho příjmy jsou účelově nižší, než by odpovídalo jeho možnostem a dítě má zároven vyšší potřebu, než je aktuální výživné, pak to může soud určit s fiktivního příjmu.
Ale pokud to neprokážeš, může se stát, že mu výživné i sníží. Stejí ti to za těch možných sedm stovek? Bez právníka to nejspíš nedáš, nezacvakáš za něj víc, než dostaneš pak navíc na aloších?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 21:11

Já bych klidně do zvýšení sla. Mám 7leteho syna a od roku dostávám 1500,– když šel do první třídy zazadala jsem o zvýšení a soud určil vyšší výživné na 2500,– otec u soudu sdělil, ze je už několikatym rokem na UP a nemá podporu a byt má městský a dostává příspěvek na bydlení. Prý je zdravotně na tom špatně a vyřizuje si invalidní důchod. A zatím prý žije z úspor, prodal co mohl. Uvedl ze platí ještě výživné 2500,– na 14 letou dceru z jineho vztahu a 2000,– na 17 leteho syna. Ze současného vztahu který mu trvá má dvě děti. No a i presto mu soud výživné zvýšil a i rok zpetne (dluh mu dal uhradit do půl roku). Sdělil to tak, ze muže vykonavat jinou činnost třeba hlídače prodavače Atd. Ex se oháněl ze dělal cely život řidiče dálkového busu a to už se zdravotními problémy delat nemůže. No a já taky nevěřím ze sedí doma na zadku. Co se je mě donese, tak si špatně se součásnou nezijou…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.19 23:25

V Čechách je výsledek soudní pře méně předvídatelný než čísla ve sportce. Porada s právníkem nepomůže - budou Vás tlačit i do beznadějného soudního sporu, protože to je jejich obživa. Pokud se neprokáže skutečný příjem, použije se fiktivní - tj, kolik by si se svým vzděláním a možnostmi vydělat mohl. Pokud ale má nějaké omezení (nemoc, nutnost pečovat o matku.. ) bude se fiktivní příjem krátit a lehce se pak může stát, že výživné sníží. Ale může nastat i opak. Znám extrémní případ, kdy soudkyně použila tabulky, kde se uvádí výše výživného 25 % z příjmů na dítě a protože měl děti 4, stanovili mu výživné 100 % z příjmů - u odvolání to samozřejmě neobstálo, ale ukazuje to, že možné je opravdu cokoliv. Další věc je, co s tím, když výživné nebude platit. Pokud je dlužník nemajetný, může exekutor podle úpravy z roku 2018 uplatnil exekuční nárok i na dětech, pokud s dlužníkem nějakou dobu žili ve společné domácnosti. Situaci dětí to zlepší, ale pouze těch exekutorových :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat