Reklama

Zvýšilo se CRP a přitom mi se ulevilo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monca85
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 01.02.17 18:36
Zvýšilo se CRP a přitom mě se ulevilo

Ahoj maminky. Jsem v 18 týdnu. Včera jsem mela celkem hnusnou střevní virozu, zvracení průjem a do toho me bolelo na pravém boku pod žebrem. Byla jsem na gynde, následně u obvodaka a ten me poslal i na chirurgii, aby se vyloučil slepak, nebo ledviny. Dneška se už cítím úplně OK. Šla jsem na kontrolu ke svému dr a crp mám ze vcerejsich 37 na 69 dnes. Dr mi řekl, ze se to může zvyšovat i když se mi už uleví. Stalo se to taky někomu? Celkem me to vyděsilo, šla jsem si tam jako že už zbytečně, ze mi už nic není a ted tohle. další kontrolu mám az za dva dny.

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 01.02.17 18:38

U crp strašně dlouho trvá než zareaguje, alespon takto mi to vysvětlovali v nemocnici

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 18:40

@Monca85 na to trpí syn. Jdeme k doktorce a má např. crp 80 a horečku, další den mu horečka klesne, ale crp má klidně 150. Další dny crp postupně klesá i bez léčby a syn vypadá v pořádku. Chodíme jen na kontrolu crp.

Monca85
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 01.02.17 18:50

Děkuji, to jste me obě moc úklidnily. Noc se blíží a já už jsem se bala co zas přijde, kdy pojedu na pohotovost. :hug:

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 2 inzeráty 01.02.17 19:14

@Monca85
CRP skutecne reaguje se spozdenim. Jednak na zacatku onemocneni zvysuje se cca dva az tri dny od zacatku- tedy kdyz doletis k dr moc brzy udela crp, rekne pohoda nizke a za dva dny uz to muze byt na antibiotika. Stejne tak dobiha i nadale. Dosahne sveho vrcholu a pak prudce klesa. Takze ty uz muzes citi ten zlom- ze ti je lepe a crp je v tu chvili vyssi nez predtim. Postupovala bych stejne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 19:46

No ja anonymne, protoze popisu, co se stalo me, jsem ted po operaci. Na pohotovost jsem sla se zvracenim, prujmem, bolesti podbrisku, pak uz zada a vsechno, byla jsem presvedcena, ze mam strevni virozu. Delali mi vsechna mozna vysetreni, sono, rtg, nic neodhalili. Crp jsem mela 17. NASTESTI pred tim, nez me pustili domu, ze mi nic neni a mam se rano pri potizich hlasit u obvodacky, naoadlo pohotovostni doktorku jeste zavolat nadrizenemu. Ten rekl, domu ne, pockat do rana, co z toho vzejde. Rano v nemocnici bolesti porad stejne, nic nepomahalo, dvakrat jsem odpadla a uz jsem nemohla ani chodit, udelali mi CT, potvrzen slepak. Urgentni operace a za pet minut dvanact. Zanet v celem podbrisku, na sale jsem byla dve hodiny a slepak byl gangrenozni, to znamena, ze uz v nem odumiraji nervy a on prestava bolet. Po operaci jsem mela crp 239, doktor rikal, ze vysledky crp jsou s 24 h zpozdenim, neukazuji aktualni stav, ale vcerejsi. Snad jsem moc nevystrasila, ale taky jsem se malem nechala ukolibat, ze mi nic neni a malem to skoncilo spatne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 19:55

Jo zapomela jsem napsat, druhy den crp ze 17 stouplo na 90.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 2 inzeráty 01.02.17 20:18

To je ono. Je to tak. Proste to bezi pozadu. Ale anonymni se slepakem - tobe bylo zle a stav se zhorsoval kdez to zakladatelka je klinicky lepsi. On se cely zdravotni stav nehodnoti jen vyskou CRP musi se vzit v uvahu prave klinika, somaticky nalez + zkusenosti doktora. A nekdy se muze stat ze vse vypada v pohode a pak se to proste zlomi a vyvine nejak jinak… v tom je bohuzel medicina zradna.

Monca85
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 01.02.17 20:27

Děkuji za prispevky. Ten anonymní se slepakem je teda docela strašidelný, ale jak psala paní pod vámi, já se právě cítím úplně OK. Prave proto me to crp zmatlo, jestli treba fakt nemůžu mít slepak a bolest jako že přestala. Ale tím, ze pisete, ze crp ma zpoždění, tak jste ne uklidnily docela.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama