Anální sex? 6 základních pravidel pro bezpečí a slast!

Anální sex je sexuální praktika, při které dochází k dráždění řitního otvoru, případně přímo k anální souloži. Pokud jste zdravá, dodržujte základní hygienická pravidla, užijte si v těhotenství klidně i tuto delikátnost.

Muž a žena v intimní poloze, tzv. spooning Anální sex už není tabu jako před lety. Zdroj: Canva

Sex v těhotenství: Hormony, které způsobí větší chuť

Poměrně hodně žen v těhotenství zjistí, že jejich chuť na milostné hrátky stoupla. Mohou za to hormony – estrogen i progesteron. A možná se vám navíc zdá, že prožitky jsou intenzivnější, orgasmus silnější a prostě sex je tak nějak lepší. Je to díky zvýšenému množství krve v těle a hlavně díky velkému prokrvení pohlavních orgánů. To způsobuje, že citlivěji reagujete na doteky.

Cítíte-li se v těhotenství dobře, netrápí vás žádné komplikace a lékař vám nenařídil klid, můžete si v sexu dopřát vlastně úplně vše, na co máte chuť. Na to, co by na to řekla maminka nebo kamarádka nemyslete. Není důvod vyhýbat se ani delikátnějším praktikám, pokud vámi rezonuje už samotná představa.

Známe nejlepší sexuální polohy v těhotenství »

Těhotná žena s partnerem se objímá v posteli, spooningV případě fyziologického těhotenství se análnímu sexu nemusíte vyhýbat. Zdroj: Canva

Co je anální sex? Nakoukněme do encyklopedie

Anální sex je sexuální praktika, při které dochází k dráždění řitního otvoru, případně přímo k anální souloži. Z medicínsko-epidemiologického hlediska jde o rizikovou sexuální praktiku. Je to kvůli zranitelnosti a septické povaze konečníku.

Anální sex provozují jak homosexuální páry, tak dvojice heterosexuální. Udává se, že zhruba třetina heterosexuálních párů tuto milostnou techniku vyzkoušela, přičemž polovina z nich ji praktikuje pravidelně.

Zásadní pravidlo análního sexu

Nestřídat anální sex s vaginálním, aniž by proběhla nějaká „hygienická pauza“. Zapomeňte na tento druh dovádění, který znáte z filmů pro dospělé. Riziko zanesení bakterií do pochvy a přenesení dále k miminku je poměrně vysoké a následky mohou být fatální.

Anál. Velké téma nejen u mužů. Také ženy to zajímá. O této sexuální praktice si na eMiminu hojně povídáte. Zajímavá diskuse plná otevřených názorů je třeba ta s názvem Anální sex, přiznejte se!

Pár leží v posteli, objímá se a směje, anální sex.O anální sex si můžete partnerovi říct, nemusíte vyčkávat na jeho iniciativu. Zdroj: Canva

Jak na anální sex? Dodržujte 6 zásad!

 1. Hygiena. To je asi samozřejmost. Pokud máte opravdu velké obavy z nějaké nepříjemné situace, existují anální sprchy, které zcela vyčistí i – jak to jen říci - vnitřek a vy už nemusíte myslet na to, co by se mohlo stát.
 1. Předehra. Penis se vám možná zdá velký a při představě, že by vám měl působit potěšení, se vám na mysl vtírá hlavně strach z bolesti. Anální otvor je třeba připravit. Předehra se u tohoto druhu sexu rozhodně nesmí odbýt. Pomohou prsty, ale i sexuální pomůcky – různé anální korálky, kolíčky v různých velikostech… Na výběr toho je! Stačí se podívat. Červenat se netřeba.
 1. Lubrikace. Řádná lubrikace je základem slastných požitků při análním sexu. Nesmí to dřít, to je nejen nepříjemné, ale hlavně bolestivé. Kupte raději rovnou dvě tuby!
 1. Bolest? Ne, ne a ne. Bolet by to nemělo. Než si techniku „ošéfujete“ a zvyknete si na pocit, že soulož probíhá do zadečku, jistý pocit nezvyku určitě zažijete, ale bolest byste cítit neměla. Důležité je se uvolnit, do ničeho se nenutit a jakmile by to začalo bolet, okamžitě přestat.
 1. Čas. To vlastně tak trochu souvisí s předchozím bodem. Dejte si na čas, rozhodně zapomeňte na nějakou „anální rychlovku“, to snad ani není proveditelné. S trochou parafráze na známé přísloví se dá říci: předehra je grunt… a víte, jak je to dál.
 1. Komunikace. Jasně, během divokého sexu si s partnerem většinou moc nepokecáte. Že komunikace je na prvním místě, je ale pravda. On vám musí naslouchat, nenutit vás k ničemu, přestat, přejete-li si to. Komunikujte před aktem samotným, během něj i po něm. Jen tak tuto delikátní techniku dokážete vypilovat k oboustranné spokojenosti a uspokojenosti.

Dodržování základních zásad zajistí, že prožitek bude příjemný – a kdo ví, třeba i maximální – a vy nebudete zklamaná.

modrý silikonový anální kolík, anální sex v těhotenství.Pokud si praktiku zalíbíte, můžete sáhnout taky po hračkách, třeba análním kolíku. Zdroj: Canva

Kdy se v těhotenství análním hrátkách raději vyhnout?

Klasik sice praví, že v sexu neexistuje žádné tabu, pokud nikomu neubližujeme, ale v případě „zadních hrátek“ v těhotenství nějaké to zapovězení je. Kdy si tedy rozhodně nechat zajít chuť?

 • V případě, že vás trápí hemoroidy. Ty jsou, bohužel, v těhotenství relativně častou nepříjemností. Každého asi napadne, že při tomto onemocnění by anální sex ani nebyl příjemný. Nehledě k tomu, že by mohl vyvolat poměrně velké krvácení hrozící nečekaně velkou krevní ztrátou.
 • Víte od lékaře, že máte vcestné lůžko, jinak také vcestnou placentu, odborně placenta praevia. V tom případě by anální sex mohl placentu poškodit! Jak to? Konečník a vagínu dělí pouze tenká stěna – to je, mimochodem, důvod, proč může být tato sexuální praktika tak vzrušující. Partnerův penis by teoreticky mohl vyvinout tlak na placentu, a tím způsobit vážné vaginální krvácení.
 • Trpíte na anální trhliny v konečníku, tzv. anální fizury. Ty může způsobit například v těhotenství poměrně častá zácpa. Máte-li fizuru, anální milování by pro vás bylo bolestivé, proto to ani nezkoušejte.
 • Vy nebo váš partner máte diagnostikovanou jakoukoliv pohlavně přenosnou infekci. Právě během anální soulože je zvýšené riziko přenosu nemocí.
Pár leží v posteli, drží se za ruce a povídá si, sex v těhotenství.Řekněte svému partnerovi, co byste chtěli vyzkoušet. Zdroj: Canva

Hraju si, hraješ si, hrajeme si: Hračky pro dospělé

Užíváte-li si zdravé a bezproblémové těhotenství, není důvod se vyhýbat sexu a hračky přinášející slast rozhodně nemusí být zapovězeny. A ani anální pomůcky. Možná právě v těhotenství přijdou hračky pro veliké na řadu – bříško roste, vy se stáváte méně pohyblivou, sem tam se cítíte i nemotorně. Poměrně velká část sexuálních poloh se stává nedostupnou.

Ať již máte v tajném šuplíku arsenál sexuálních pomůcek, nebo vás až v těhotenství se vzrůstající chutí na sex napadlo nějakou slastnou hračku pořídit, je zde jedno zásadní pravidlo, které každopádně dodržujte. A tím je hygiena. Čistota dospěláckých, rozkoš vyvolávajících, hraček je zásadní! Tím spíše v období těhotenství. Neléčená infekce v tomto období může mít až fatální následky.

Bakterie, které se nacházejí v konečníku, mohou velmi snadno způsobit v jiných částech těla infekci. Přestože svou sexuální hračku pečlivě umyjete, nemusíte bakterie odstranit zcela a riziko infekce tak zůstává. Proto se pokuste i v případě sexuálních hraček důsledně rozlišovat ty, které vám přinesou slast skrze jednu část těla a ty, které vám orgasmus dopřejí přes část zadní. A jestli se vám nechce postupovat takto složitě, používejte na hračky jednoduše kondom.

Jak se starat o sexuální pomůcky?

 • Po použití hračky pořádné očistěte. Jasně, zdá se být zbytečné to připomínat, ale pro jistotu. Omyjte i rukojeti, části, za které se předměty drží, tlačítka, ovladače – prostě každou část. Použijte čistou vodu a mýdlo nebo speciální prostředek.
 • Než hračky uložíte na své místo, kde je nenajde nikdo jiný než vy, ujistěte se, že jsou po umytí suché.
 • Ono tajné místo, kde hračky schováváte, by mělo být čisté a suché.
Žena má zavřené oči a relaxuje v posteli, anální sex v těhotenství.Základem análního sexu je uvolnit se. Zdroj: Canva

„Pokud jde o anální sex, použije se kvalitní lubrikační gel,“ radí expertka z Erotic City.

Co byste doporučila nováčkům?

Anální stimulaci můžete začít análním kolíkem menšího průměru, nemusíte rovnou na anální sex s partnerem, chce to čas. Relaxační sprej pro vás bude nepostradatelným pomocníkem, uvolní anální svěrač a dovolí tak hladký průnik. Pokud máte strach z nečistot, doporučujeme použít před anální stimulací intimní sprchu.

Jak správně vybrat sexuální pomůcku?

Na začátek doporučujeme anální kolík kónického tvaru. Ten se postupně rozšiřuje a připravuje konečník na větší průměr. Anální hračku doporučujeme vybrat v prodejně, tam přesně vidíte průměr a můžete si sáhnout na materiál.

Po jakém sáhnout materiálu?

Ideální materiály jsou silikon, kov nebo tvrzené sklo. Se sklem se dá skvěle experimentovat, protože ho můžete ve vodní lázni zahřát nebo zchladit. Oblíbené jsou také tzv. anální šperky. Jde o kolíky zdobené barevnými kameny, které vypadají opravdu luxusně.

Hlavní už mám zakoupeno, co ještě? Co je dobré mít v „análním“ balíčku?

Co se týká lubrikantů, tak při análním sexu doporučujeme silikonový. Ten má vysokou kluznost, nelepí a nevysychá. Kompletní výbava je intimní sprcha, anální sprej, kvalitní lubrikant, anální pomůcka a dezinfekce na erotické hračky. Dezinfekce je u análních pomůcek nutností, po použití je zbaví všech nečistot i bakterií.

Na závěr poprosím o obecnou radu – jak reálně používat anální kolíky, korálky a další pomůcky?

Zatímco anální kolíky zajišťují hladký průnik, anální kuličky naopak silně stimulují a přináší nové sexuální zážitky. Mohou být přípravou na anální sex nebo jen zpestřením milování a novou sexuální zkušeností. Anální kuličky se postupně zvětšují a zajišťují tak stoupající sexuální vzrušení.

Ať už zvolíte jakoukoliv anální pomůcku, doporučujeme na začátek nevibrační, popřípadě na začátku vibrace nezapínat, aby člověk mohl plně vnímat nové pocity. Anální sex by neměl bolet. Pokud bolí, znamená to, že došlo k poranění pokožky, a to není žádoucí. Do drobných ranek se můžou dostat nečistoty a může dojít k infekci. Dokonalé uvolnění je základ.

Není používání sexuálních hraček zrovna vaším koníčkem? Zkuste to změnit. Právě v těhotenství, kdy jsou genitálie ženy velmi citlivé, mohou právě sexuální pomůcky přinést extrémně silné zážitky. Erotic City: Stačí si jen vybrat, co máte chuť vyzkoušet.

Trochu trapná hláška „Kdo maže, ten jede“ má něco do sebe

Budeme se opakovat, ale znáte to o té matce moudrosti… Lubrikace je absolutní základ sexuální anální rozkoše. Možná vás napadla obecná otázka, zda se vůbec v smí v těhotenství používat lubrikační gel. Může. Obávat se, že by se dostal k dítěti v děloze nemusíte, děložní čípek je při fyziologickém zdravém těhotenství zcela uzavřen. A skrze „zadní dírku“ se k miminku lubrikant nedostane už vůbec – to jen pro pořádek.

Druhy lubrikačních gelů:

 • na bázi vody – ty jsou nejčastější a také nejoblíbenější,
 • na bázi olejové – snižují tření a tím zpříjemňují intimní prožitky,
 • na bázi silikonové – něco mezi prvními dvěma druhy.

Používáte-li kondom, sáhněte po lubrikantu na bázi vody nebo silikonu. Ty, které obsahují olej nebo vazelínu, totiž mohou poškozovat latex, a tím zvyšovat pravděpodobnost roztržení prezervativu.

A v případě, že vaše postelové hrátky zpestřují sexuální pomůcky ze silikonu, je třeba použít lubrikant na bázi vody. Kdybyste sáhli po tom, který obsahuje silikon, časem by se povrch hraček stal lepkavým!

V případě análního sexu na lubrikant rozhodně nikdy nezapomínejte!

Sex v těhotenstvíLubrikanty zajistí požitek z análního sexu. Zdroj: EroticCity

Braxton-Hicksovy kontrakce z orgasmu? Je to možné

„Exotičtější“ sexuální praktiky mohou v některých případech přinést nečekanou vlnu rozkoše a silný orgasmus. To není reklama na anální sex, ale upozornění na tzv. Braxton-Hicksovy kontrakce.

Křeče, představující lehké kontrakce, kterým se říká poslíčci, potkají prakticky každou těhotnou ženu. Vyvolat je může i intenzivní orgasmus. V takovém případě není třeba se bát, protože odezní. Pouze v případě, že byste bolesti pociťovala v pravidelných intervalech a sílily by, vyhledejte pomoc lékaře.

S jakoukoli nejasností ohledně zdraví v těhotenství se obraťte na svého lékaře. Důvěra je základ vztahu mezi doktorem a pacientem, nebojte se zeptat ani na otázky týkající se sexu.

Žena s mužem v posteli se schovávají pod peřinou.Jaké zkušenosti mají uživatelky eMimina? Zdroj: Canva

Jak to mají s análním sexem naše čtenářky?

Děvčata jsem v 16. týdnu a už dlouho jsem nedospěla k orgasmu při normálním sexu. Až do včerejška. Při análním sexu. Mužů říct, že to byl asi nejlepší sex, co jsem kdy zažila. Přítel si to taky užil. Pokud to s váma chlap umí, není důvod se bát.
Holky, tak já su jak sexualní mašina :oops: V prvních třech měsících se mi moc nechtělo. Ale za to teď, ve 28. týdnu, mám chuť několikrát za den. Jen můj manžílek je dosti ostýchavý, taky se bojí. Dokud doktor neřekne dost, tak proč si neužívat ne? :srdce:
My ho s přítelem taky provozujeme a i když jsem v 5.měsíci :-) pokud pečujete o hygienu(my tedy kondom nepoužíváme,ale anál.sex pouze po sprše :)) nemusíte se ničeho obávat.jenom by asi bylo vhodné aby partner nestřídal otvory,aby se nezanesla infekce, jinak není důvod proč by se těhu měli v sexu nějak omezovat.
Je lepší nejdříve lubrikovat, použít prsty, aby tě uvolnil, aby ses nezaťala a nejít na sílu.

Mohlo by vás dále zajímat

Těhotenství týden po týdnu

Kolik teď měří a váží? Co zažene nevolnosti? A kdy zařídit rodičák? Zmapovali jsme každý týden, než se miminko narodí. Těhotenský průvodce je plný praktických tipů pro mámu, ale i pro tátu.

Prozkoumat týdny těhotenství

Používáte při sexu lubrikační gel?

Hlasovalo: 195

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Anonymní
27.9.21 20:44

Není trochu riziko pouzit teda ten analni relaxacni sprej, vuci tomu ze bych pak mene citila jak " To jde" A tim padem vetsi riziko nějake trhlinky?

 • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 15:12

Za mě osobně NE. Je to ujetý. Zadek je určen na něco jiného, než, aby se do něj strkalo.

 • Nahlásit
6636
29.9.21 00:48

Upadek emimina v primem prenosu :mrgreen:
Clanek jsem necetla, neb vystupni otvory pouzivam jen k tomu, k cemu jsou urcene.

 • Zmínit
 • Nahlásit
23061
29.9.21 12:36

@Jogrr napadlo mě to samé. Z výhradní porno praktiky se dělá normální věc s návodem :roll: bojím se o svou dceru, aby si jednou nemyslela, že je tohle běžná součást sexuálního života :poblion:

 • Zmínit
 • Nahlásit
322
30.9.21 21:08

No to si děláte prdeeel, ne?

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 21:35

Az to jednou zkusite, jaky je to super pocit, kdyz se to dela opatrne a ze z toho i zena muze mit silny orgasmus tak pak pochopite proc to spoustu paru dela a proc je treba i analni sex pro gaye tak strasne moc prijemny… ono nejde jen o tu prostatu, ale i o ostatni nervy okolo.

 • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 22:15

Za mne tedy taky ne. Ale hygienicka pauza mezi analnim a vaginalnim sexem, aby se nezanesly bakterie - tak snad muzou pouzit kondom? Pak sundat a pokracovat…

 • Nahlásit

Diskuze o tomto tématu:

FAQ

Co je anální sex?

Sexuální praktika, při které je drážděn konečník, resp. řitní otvor. Provozují ho jak páry homosexuální, tak i dvojice heterosexuální.

Bolí anální sex?

Bolet by neměl. Důležitá ale je dostateční předehra a zejména lubrikace, díky kterým může tato sexuální praktika být příjemná a vzrušující.

Anální sex bez bolesti: jak na to?

Dlouhá předehra, dostatečná lubrikace, důvěra a komunikace v páru. A také trochu nácviku.

Anální sex v těhotenství: může se?

Jste-li fyziologicky těhotná, lékař vám nenařídil klid, není třeba se jakékoliv sexuální praktiky vzdávat. Máte-li pochybnosti, zda můžete některý druh milostné aktivity provozovat, zeptejte se svého lékaře.

Kdy je anální sex zakázán?

Existují případy, kdy může anální sex ohrozit těhotenství ženy. Proto, týkají-li se vás, nechte si raději zajít chuť na tuto sexuální praktiku.