Homeopatika pro miminka, jaká pomohou?

Homeopatika jsou malé bílé kuličky, které obsahují zlomek léčivé látky. Mohou vyřešit běžná onemocnění a potíže, navíc jsou šetrnější než antibiotika a jiné léky. Důležité je však správné dávkování a jejich předepsání zkušeným homeopatem.

Proč používat homeopatika?

Homeopatiky se dá léčit řada onemocnění jako koliky, rýmy apod. Jsou šetrná, bezpečná, dají se kombinovat s jinými homeopatiky nebo i léky. Nijak se nesnižuje jejich účinnost. Odpůrci homeopatik však argumentují, že homeopatika jsou pouze placebo.

Běžné léky mohou nezralý dětský organismus zatěžovat. U homeopatik nehrozí vedlejší účinky nebo toxicita (například antibiotika v raném věku mohou poškodit játra či ledviny).
Homeopatika pro miminka se osvědčují u lehkých nemocí a potíží.

K léčení závažných onemocnění (např. sepse, hnisavá meningitida) je nutné nasadit antibiotika. Nemoci ohrožující zdraví či dokonce život život dítěte patří do péče lékařů.

Dávkování homeopatik

Homeopatika účinkují, pokud se předepisují odborníkem a pokud se dodržuje dávkování a způsob léčby. Nedá se jednoznačně říct, kolik kuliček a čeho má dítě užít.

Dávkování vám přesně doporučí odborník homeopat nebo lékař, který mají homeopatické vzdělání a komplexně posoudí stav dítěte.

Homeopatie a novorozenec

Homeopatika oceníte, pokud máte nedostatek mateřského mléka. Z homeopatické léčby se doporučuje užívat Ricinus communis 5CH. Používá se v dávkování 5 kuliček 2× denně. Více se dočtete v hesle Homeopatika a kojení.

Homeopatika mohou být užitečná k léčbě porodního hematomu. K tomu slouží Arnica montana 5CH. Pro novorozence se rozpustí 5 kuliček v 1 dl kojenecké vody. Tato směs se podává 2× denně, ideálně ráno a večer mimo kojení.

Pokud dítě postihla novorozenecká žloutenka, k podpoře léčby se podává Lycopodium 9CH 2× denně a lék China rubra 9CH, rovněž 2× denně. Obě látky zlepšují metabolizaci bilirubinu (látky způsobující typicky žluté zabarvení pokožky) a jeho vylučování z těla.

Pro podporu imunitního systému dítěte lze podat Silicea 9CH 1× denně.

Jaká homeopatika pomohla ostatním dětem? Jakou mají maminky zkušenost? Podívejte se na diskuze v kategorii Homeopatie.

Homeopatika a kojenec

Moučnivka a homeopatika

U kojenců se často objevuje tzv. moučnivka neboli soor. Jedná se o přemnožené kvasinky, které vytvářejí povlaky na jazyku. Kvůli tomu může dítě přestat pít. K léčbě moučnivky se podává Natrii tetraboras. Pro kojence se lék připravuje. Rozpustí se 5 kuliček v 10 ml kojenecké vody (možno i převařit). Z tohoto roztoku pak dáme kojenci malou lžičku.

Nechutenství a homeopatika

Téměř každé dítě někdy odmítá jíst nebo jí jen velmi málo. Pokud situace trvá déle, dítě nepřibývá na váze, případně hubne. A právě i nechutenství lze velmi dobře vyřešit homeopatickou léčbou. Konkrétně pomůže Lycopodium clavatum.

Tento lék se podává dvakrát denně, ráno a podvečer. Výrazně se zlepší chuť k jídlu. Pokud však dítě neprospívá dlouhodoběji, navštivte pediatra.

Růst zoubků a homeopatika

Kojencům a batolatům se prořezává mléčný chrup. Růst zubů často provází bolestivost, u některých dětí i teplota nebo průjem. Kvůli bolesti dítě nemůže usnout nebo spí přerušovaně.

Pro zmírnění bolestí se využívá Chamomilla vulgaris. Teplota poklesne, dítě se zklidní a přestane být vzteklé.

Bolesti břicha, prdíky a homeopatika

Kojence často trápí silné bolesti břicha, protože se více tvoří střevní plyny z důvodu. Dítě pak trápí nadýmání neboli meteorismus, lidově prdíky.

Dítěti uleví China 9CH. Rozpustíme 5 kuliček v 10 ml kojenecké vody (možno i převařit). Z tohoto roztoku pak dáme 3× denně kojenci kávovou lžičku.

Pokud miminko trápí kromě prdíků i bolesti břicha, je vhodné časté podávání Colocynthis 9CH. Při větších bolestech se může podávat dávku každých 10-15 minut, až dokud obtíže neustoupí. Tímto lékem se nelze předávkovat.

Přetrvávají silné bolesti břicha? Objevuje se vysoká teplota, průjem, zvracení nebo dehydratace? Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Chudokrevnost a homeopatika

Únava, apatie, porucha soustředění, dušnost - to jsou příznaky chudokrevnosti. Často ji způsobuje nedostatek železa, které je důležité pro správnou funkci barviva hemoglobinu. To zlepší podání Ferrum phosphoricum 9CH 2× denně. Lék se podává po celou dobu léčby anémie, tedy dlouhodobě.

Očkování a homeopatika

Principem očkování je navodit imunitu vůči určité nemoci. Vakcína však může oslabit dětský organismus. Doporučuje se proto podávat homeopatika po očkování. Thuya 15CH pomáhá k lepšímu snášení očkování a na podporu imunity. Podávat by se tento přípravek měl ode dne očkování a ještě 10 dní po něm.

Jaký homeopat?

Sháníte odborníka? Najděte ho přes seznam homeopatů ČR. V diskusi Homeopatie vám maminky na eMimino.cz doporučí, který homeopat pomohl jim a jejich dětem.

Váš příspěvek

Odesílám...

Diskuze o tomto tématu:

Navrhněte změnu

Jaká informace podle vás chybí v hesle Homeopatika pro miminka, jaká pomohou??

Mohlo by vás zajímat: