na přehled Encyklopedie

Homeopatika a kojení

Existují homeopatika určená přímo pro kojicí ženy. Podporují tvorbu mléka nebo mají příznivý vliv na vaši celkovou psychickou kondici. O jejich užívání se ale vždy poraďte s homeopatem.

Co je to homeopatie?


Homeopatie je alternativní léčebná metoda. Zkoumá člověka a jeho příznaky nemocí jako celek. Nepoužívá klasické léky, ale vysoce ředěné látky, které stimulují obranný systém organismu. Homeopatika nezatěžují organismus a nehrozí u nich vedlejší účinky. Neslouží ale jako plná náhrada klasických léků.

Zeptejte se v Homeopatické poradně na eMiminu, která homeopatika se nejvíce hodí na vaše potíže nebo neduhy vašeho miminka.

Homeopatika během kojení


Hlavní výhodou homeopatik je, že nemají žádné vedlejší účinky pro vás ani pro vaše miminko. Pokud vás v kojení trápí laktační krize, nedostatek mléka, silná únava nebo jiné problémy s kojením, právě homeopatika vám mohou od potíží ulevit. Homeopatie pomáhá také v době, kdy přemýšlíte o ukončení kojení.

Projděte si seznam homeopatů v České republice.

Pokud máte určitý zdravotní problém, čistě na homeopatika raději nespoléhejte. Může se totiž jednat o zdravotní komplikaci většího rázu, která by se s mateřským mlékem mohla přenést i na kojené miminko. Proto raději nejprve navštivte lékaře a poraďte se s ním o možnosti léčby homeopatiky.

Jaké mají maminky zkušenosti s homeopatiky během kojení?

Markéta2208: Brala jsem ricinus communis 5CH 3× denně 5 kuliček, stačilo cca 4 dny, jak jsem cítila, že mám prsa nalitá, tak jsem přestala, ať si neuženu zase zánět…Pila jsem k tomu kojící čaj a Caro.

Více se dočtete v diskusi Homeopatika na podporu kojení.

Přečtěte si také, jak je to s léky během kojení.

Diskuse o tomto tématu:

 Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Homeopatika a kojení"?

Reklama


Reklama