Masturbace v těhotenství je bezpečná a dosáhnete silnějšího orgasmu

Sebeuspokojování neboli masturbace už naštěstí není tabu a ženy se nebojí přiznat, že si „to dělají“ minimálně tak často jako muži. Je to přirozené, normální, zdravé a samozřejmě hlavně velmi příjemné. Platí to ale i v době těhotenství? Probereme, na co bychom si měli dát pozor a čeho se není třeba obávat.

Erotické pomůcky můžete používat i během těhotenství, masturbace v těhotenství.Sebeuspokojování se v těhotenství nemusíte vzdát. Zdroj: Erotic City

Masturbace v těhotenství

Stejně jako sex v těhotenství i masturbace je naprosto neškodná, pokud to zdravotní stav ženy dovolí a dodržuje správné hygienické zásady. Pokud má žena stejnou, či vlivem vyšší hladiny estrogenu a progesteronu dokonce větší chuť na sex, potěšení si nemusí nijak odpírat. Je dokonce pravděpodobné, že bude snadněji dosahovat orgasmu a bude daleko citlivější na dotyk.

Pokud těhotenství probíhá normálně, nemáte žádné komplikace a nehrozí předčasný porod, není důvod k obavám a můžete si masturbaci bez starostí užívat. Orgasmus v těhotenství může být dokonce intenzivnější, protože pánevní orgány jsou více prokrveny,“ říká MUDr. Barbora Suchenecká.

Samotné miminko sex ani masturbace neohrožují. Stahy při orgasmu jsou daleko méně intenzivní než při samotném porodu a dítěti nijak neškodí,“ reaguje lékařka na možnou obavu, zda masturbací žena nemůže miminku ublížit. Naopak. Pokud těhotenství probíhá normálně, sexuální život a masturbace jsou prospěšné.

Na druhou stranu některým ženám sexuální libido naopak klesá vlivem únavy, nevolnosti či psychické nepohody. Důležité je vždy poslouchat vlastní tělo a v případě jakýchkoliv pochybností se poradit se svým lékařem.

Výhody masturbace v těhotenství:

 • snížení hladiny stresu
 • lepší psychická pohoda
 • zmírnění nepohodlí a nevolností v důsledku těhotenství
 • zlepšení spánku
 • zvýšení pocitu sexuální atraktivity
Používání erotických pomůcek v těhotenství může být vhodným doplňkem sexuálního života.Po kterých erotických pomůckách sáhnout? Zdroj: Erotic City

Používání erotických pomůcek v těhotenství

Používání erotických pomůcek v těhotenství, ať už samostatně, nebo s partnerem, může být vhodným doplňkem či úplným nahrazením sexuálního života v těhotenství ženy, kdy některé polohy už pro ni nejsou vhodné nebo proveditelné.

Používat vibrátor či umělý penis během těhotenství je obecně bezpečné. Dávejte si však pozor, abyste si pomůcku používala opatrně a nezaváděla ji příliš hluboko, zvlášť pokud má větší velikost nebo hrubý povrch.

REKLAMA

Kdy nepoužívat vibrátor a jiné pomůcky?

Používání sexuálních pomůcek a dosažení orgasmu v těhotenství nemusí být v některých případech vždy bezpečné.

Erotické hračky nepoužívejte nebo se poraďte se svým gynekologem, pokud:

 1. Trpíte vaginální infekcí.
 2. Máte některou z pohlavních chorob.
 3. Hrozí vám riziko předčasného porodu – orgasmus v těhotenství může vyvolat kontrakce a předčasný porod.
 4. Máte nízko položenou placentu – používání vibrátoru nebo orgasmus může způsobit silné krvácení a ohrozit vaše těhotenství.
 5. Praskla vám voda – sexuální pomůcka může být přenašečem infekce
 6. Předčasně se vám otevírá děložní hrdlo – tzv. nedostatečnost děložního čípku bývá příčinou potratu. Používáním sexuálních pomůcek můžete riziko ještě zvýšit.
I u erotických pomůcek je třeba dodržovat správnou hygienu.O erotické pomůcky se starejte a dodržujte u nich správnou hygienu. Zdroj: Erotic City

Hygienické zásady při používání erotických pomůcek

Sexuální pomůcka by měla být vždy čistá. Před i po použití ji vždy umyjte podle instrukcí výrobce. Důkladná hygiena erotických pomůcek je naprosto zásadní, protože mohou způsobit vaginální infekci (i bezpříznakovou) a ta může vyvolat předčasný porod dítěte.

 1. Stejnou pomůcku nikdy nepoužívejte jak pro anální, tak vaginální styk.
 2. Pokud chcete pomůcku použít oběma způsoby, nasaďte na ni vždy nový kondom.
 3. Sexuální pomůcku s nikým nesdílejte, ani si ji od nikoho nepůjčujte.

Jak o erotické pomůcky pečovat?

 1. Po každém použití pomůcku celou omyjte (včetně rukojeti, tlačítek apod.) mýdlem a horkou vodou.
 2. Poté ji pečlivě opláchněte pod čistou tekoucí vodou.
 3. Pomůcku nechejte uschnout nebo osušte do čistého ručníku či utěrky.
 4. Použijte desinfekci určenou na pomůcky.
 5. Skladuje ji na suchém a čistém místě

Váš příspěvek

Odesílám...

FAQ

Je bezpečné masturbovat v těhotenství?

Stejně jako sex v těhotenství i masturbace je naprosto neškodná, pokud to zdravotní stav ženy dovolí a dodržuje správné hygienické zásady.

Jaké jsou výhody masturbace v těhotenství?

Dochází ke snížení hladiny stresu, ke zlepšení psychické pohody, ke zmírnění nepohodlí a nevolností v důsledku těhotenství,
zlepšení spánku a zvýšení pocitu sexuální atraktivity.

Kdy je bezpečné používat sexuální pomůcky?

Používání erotických pomůcek v těhotenství, ať už samostatně, nebo s partnerem, může být vhodným doplňkem či úplným nahrazením sexuálního života v těhotenství ženy, kdy některé polohy už pro ni nejsou vhodné nebo proveditelné.

Kdy raději vibrátor nepoužívat?

Používání sexuálních pomůcek konzultujte s lékařem, pokud trpíte vaginální infekcí, máte některou z pohlavních chorob, hrozí vám riziko předčasného porodu, máte nízko položenou placentu, praskla vám voda nebo se vám předčasně otevírá děložní hrdlo.

Navrhněte změnu

Jaká informace podle vás chybí v hesle Masturbace v těhotenství?

Mohlo by vás zajímat: