na přehled Encyklopedie

Proč chodit na předporodní kurz?

Předporodní kurz obvykle pořádají sdružení pro rodiče s dětmi. Až se vám miminko narodí, můžete s ním navštěvovat navazující kurzy plavání dětí nebo různé pohybové kroužky, při kterých spolu rodina cvičí.

Kurzy pro těhotné slouží nejčastěji jako příprava na porod a následnou péči o miminko. Vezměte s sebou také svého partnera. Nacvičíte si zde své nové role a společnou přípravu na porod. Dozvíte se také spoustu užitečných rad jako co s sebou do porodnice, kdy vyrazit a jak se v této době zachovat. Tento trénink je důležitý nejen pro matku, ale také na přípravu otce na porod.":www.emimino.cz/…uz-u-porodu/

V kurzech se také dozvíte, jak celý porod probíhá + nacvičíte správné dýchání, které je pro průběh porodu zvláště důležité. Kurzy můžete navštěvovat, i když už máte první porod za sebou. Podělíte se o své zkušenosti s prvorodičkami.

Zároveň kurzy slouží také k navázání nových přátelství s lidmi, kteří budou mít děti ve stejném věku. Na mateřské dovolené se pak můžete trávit čas s novými přáteli a jejich dětmi.

Tipy k předporodní přípravě


  • Zkuste se také zapsat do kurzu cvičení pro těhotné, kde si příjemně protáhnete celé tělo pod vedením zkušeného lektora.
  • Chcete se spojit s maminkami, které mají stejný termín porodu jako vy? Přidejte se do skupiny na eMiminu.

Diskuse o tomto tématu:

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Proč chodit na předporodní kurz?"?