Registrace k porodu - jak na to?

Těhotenství máte potvrzené, a tak je čas vybrat si porodnici, ve které budete rodit. Co je potřeba udělat v rámci registrace k porodu?

Těhotná žena se registruje k porodu. Kdy se registrovat k porodu? Zdroj: Canva

S registrací k porodu pro jistotu neotálejte. V posledních několika letech totiž došlo k velkému vzrůstu porodnosti. Téměř všechny větší nemocnice proto zavedly registraci k porodu, aby se dostalo na všechny nastávající maminky. Nestane se vám pak ta nepříjemnost, že přijedete do přeplněné porodnice a budete muset hledat volné místo někde jinde.

Podle čeho vybrat porodnici?

Vyberte si porodnici, ve které chcete rodit a která je vám sympatická. Berte v úvahu především vzdálenost od místa vašeho bydliště. Zjistěte si také, jaké má porodnice vybavení, přístup k různým způsobům porodu nebo kolik bude stát přítomnost vašeho partnera u porodu.

Rozhodujete se mezi více porodnicemi a nevíte, kterou vybrat? Pomůžou vám Zkušenosti s porodnicí.

Jak registrace k porodu probíhá?

Registrace k porodu probíhá většinou prostřednictvím internetového formuláře, který najdete na webových stránkách dané porodnice. Větší porodnice požadují registraci zpravidla ve 14. týdnu těhotenství.

Co když nejste registrovaná?

V systému, kde fungují registrace, však lékaři vedle registrovaných rodiček samozřejmě přijímají i akutní případy a právě probíhající porody. Neznamená to tedy, že jako neregistrovaná v případě nutnosti nebudete přijata.

Mohlo by vás zajímat:

Diskuze o tomto tématu: