na přehled Encyklopedie

Řízení auta v těhotenství - jak na pohodovou jízdu

Jízda autem pro vás bude v těhotenství asi nejpohodlnějším způsobem cestování v těhotenství. Máte možnost kdykoli zastavit a dělat si v cestě přestávky přesně podle toho, jak se budete cítit. Pokud budete cestovat dlouho, berte si na nohy kompresivní punčochy. Tak se vám vyhne městnání krve a křečové žíly.

Pokud vás veze někdo jiný, upozorněte jej, že jste v jiném stavu. Řidič by měl jezdit ohleduplněji. Nezapomeňte používat bezpečnostní pás.

Bezpečnost při řízení auta v těhotenství


  • V těhotenství mohou být reakce pomalejší, proto se nepřetěžujte. Pokud jste unavená a necítíte se na řízení, nepokoušejte osud. Raději jízdu odložte nebo přenechte volant jinému řidiči.
  • Při zvětšujícím se bříšku je navíc volant nejnebezpečnější součástí celého auta. Náhlý náraz proti volantu může ohrozit vaše těhotenství i zdraví.
  • Vyvarujte se dlouhému řízení a řízení v horku. Při řízení mějte vždy zapnutý airbag.

Zkušenosti s řízením auta v těhotenství

„Já jezdila celé první i druhé těhotenstvím problém mi to vůbec nedělalo, u druhého porodu bych se klidně odvezla do porodnice.“
„Já jsem řídila v pohodě, i když ne zas nijak často a daleko, spíš jenom do obchodu a tak… A řídilo se mi dobře, trochu byl problém se vyhrabat ven.“
„Já řídila až do úplného konce. Sice jsem na sobě pozorovala i v autě "mírnou“ neobratnost, ale furt to šlo v pohodě. Vlastně záleží na každé z nás, jak se cítíme."

Více v diskusi Řízení auta v těhotenství »

Diskuse o tomto tématu:

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Řízení auta v těhotenství - jak na pohodovou jízdu"?