na přehled Encyklopedie

Homeopatika v těhotenství: Která pomohou?

Homeopatika mohou pomoct, pokud vás trápí ranní nevolnosti, poruchy spánku, hemoroidy nebo případně strach z porodu nebo vyšetření. Které z nich?

Co je to homeopatie?

Homeopatie je alternativní léčebná metoda. Zkoumá člověka a jeho příznaky nemocí jako celek. Nepoužívá klasické léky, ale vysoce ředěné látky, které stimulují obranný systém organismu. Homeopatika nezatěžují organismus a nehrozí u nich vedlejší účinky. Neslouží ale jako plná náhrada klasických léků.

Zeptejte se v Homeopatické poradně na eMiminu, která homeopatika se nejvíce hodí na potíže vás nebo vašich dětí.

Homeopatika v těhotenství - použití

V těhotenství vás možná potrápí ranní nevolnosti, zvracení nebo nechutenství. Některé ženy mají také poruchy spánku nebo jsou vystrašené ze všech vyšetření v těhotenství. Tyto stavy se však dají upravit či alespoň zmírnit. A právě vhodná homeopatika vám značně uleví.

Homeopatika se používají v různých indikacích během těhotenství, porodu, laktace apod. V případě obtíží se vždy nezapomeňte poradit s lékařem nebo lékárníkem, který vám doporučí vhodný přípravek.

Která homeopatika zmírní obtíže v těhotenství

Na ranní nevolnost pomáhá Cocculus indicus. Můžete jej zakoupit jako výrobek, který obsahuje komplex vhodných látek ve správné koncentraci - Cocculine. Toto homeopatikum uleví od ranních nevolností nejen těhotným ženám, ale může pomoci také při kinetóze – nevolnosti při cestovaní autem, letadlem apod. Jaká další specifika má cestování v těhotenství? Tento přípravek lze využít jak terapeuticky, tak preventivně. Při dávkování se řiďte pokyny výrobce či radou ošetřujícího lékaře.

K potlačení strachu z porodu či z diagnostických vyšetření zkuste Aconitum napellus 15CH, který opět podáváme dle pokynů výrobce či ošetřujícího lékaře, nejlépe už dva až tři dny před výkonem a ještě několik dní po něm. Někteří autoři doporučují podávat homeopatikum až do obdržení výsledku vyšetření, neboť do této doby žena pociťuje obavy z možného nepříznivého výsledku.

Trápí-li vás nedostatek spánku v období těhotenství či mnohem častěji už jako matka velmi malého dítěte, můžete si vzít homeopatikum pro podporu spánku. Doporučuje se opět využít Cocculus indicus 15CH. Obecně se doporučuje dávkování 2-3× denně 5 granulí.

Pokud vás v těhotenství nebo po porodu zlobí hemoroidy, i tady může pomoci homeopatická léčba. Na prvním místě jsou to speciální rektální masti, které fungují na bázi působení lokálního anestetika (znecitlivují). O jejich používání se poraďte s ošetřujícím lékařem.

Homeopatie i po narození dítěte

Homeopatie v těhotenství pak plynule může pokračovat do období laktace, a stahuje se samozřejmě i k novorozenci, kojenci či batoleti. Homeopatika můžete používat prakticky v jakémkoliv věku. Nesnažte se ale za každou cenu o samoléčbu a dejte na rady odborníka. Podívejte se na článek Homeopatie a kojenec.

Diskuse o tomto tématu:

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Homeopatika v těhotenství: Která pomohou?"?