HRADNÍ JARMARK

Na královské sídlo míří řemeslníci, aby předvedli, co dovedou, a nabídli své výrobky. Nebude chybět ani program na nádvoří, dobová hudba a tanečnice. Přístupné jsou i všechny výstavy.
Hrad Svojanov se o víkendu 7. a 8. května 2022 promění v tržiště. Na tradičním hradním jarmarku si lidé budou moci vybírat z nabídky dřevěných hraček, originálních šperků a bižuterie, ručně vyráběné keramiky, ale i bylinných čajů, koření, olejů a mastí. Nebudou chybět ani pravé valašské frgále, kremrole a perníčky, nebo jen nějaké drobnosti pro radost.
Připravený je také doprovodný program na nádvoří sestavený ze scénických vystoupení, divadla a dobového tance. Návštěvníci nepřijdou ani o komentované prohlídky oblíbeného hradu. Romantický prohlídkový okruh A je navíc zpestřený výstavou korzetů a šněrovaček, které dámy nosily na přelomu 19. a 20. století. Výletníci uvidí nejen repliky zmiňovaného prádla, ale i originální modely z roku 1900 s původními obaly.
O hradním jarmarku budou přístupné také výstavy v galerii svojanovského předhradí. Velká multimediální výstava věnovaná osobnosti krále a císaře Rudolfa II. připomíná nejen život tohoto panovníka. K vidění jsou i kuriózní exponáty z jeho sbírek a dokonce i alchymistická laboratoř, kde se pokouší vyrobit zlato a různé lektvary. Výstava v sousedním sále pak představuje století arcibiskupa Karla Otčenáška, od jeho dětství, studií, přes tajné vysvěcení a kněžský život, vyhnanství z diecéze a internaci, zinscenovaný soudní proces, až po jeho nové veřejné vysvěcení, návštěvu papeže apod. V expozici je možné zhlédnout také autentické fotografie, dobový tisk i arcibiskupovy osobní věci.

Průměrné hodnocení 0.0 bodů.
odesílám...

Nikdo zatím tuto fotogalerii nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...