Vše o nákupu a prodeji na eMimino.cz

Jiná otázka nebo problém? Napište na info@emimino.cz

Proč inzerovat v Bazaru eMimino.cz

Inzeráty zdarma

Dneska není nic zadarmo. Kromě Bazaru eMimino.cz. Neplatíte členství ani poplatek za vystavení, editaci nebo opětovné publikování inzerátu. Nechceme po vás ani provizi z prodeje. Jediné, o co vás poprosíme, je bezplatná registrace na eMimino.cz.

Nahrávání fotek přímo z mobilu

Víme, že čas maminek patří jejich dětem, ne inzerátům. Zboží rovnou vyfotíte mobilem a přidáte inzerát.

Bezpečný nákup a prodej

Hodnocení uživatelů vám prozradí, jestli obchodujete s ověřeným a spolehlivým člověkem.

Podpora administrátorů

Stala se vám v Bazaru nějaká nepříjemnost? Nejste na to sami. Mažeme podezřelé a nelegální inzeráty, řešíme s vámi negativní zkušenosti a uháníme podvodníky. Také pro vás píšeme články plné tipů o prodávání a nakupování na internetu.

Nejen zboží pro děti

Kočárky a oblečky tady frčí! V Bazaru eMimino.cz ale najdete i spoustu oblečení pro dospělé, šperky, knížky, kosmetiku nebo nábytek. Vše přehledně ukazují kategorie Bazaru.

Prostor pro váš byznys

V Bazaru eMimino.cz prodáte vlastnoruční výrobky nebo zboží vaší firmy. Abyste se vyhnuli nepříjemnostem, přečtěte si předem, co do Bazaru nepatří.

Jak funguje Bazar eMimino.cz?

Jdeme na to! Zaregistrujte se a klikněte na Přidat inzerát. Napište o zboží vše, co by měl budoucí zájemce vědět. Přiložte fotku nebo ji rovnou z mobilu vyfoťte. Za dvě minuty máte hotovo. Pro inspiraci doporučujeme článek 12 tipů, kterými nalákáte kupující.

Jak se dozvím o novém zájemci?

Jakmile se někomu zboží zalíbí, klikne na tlačítko „Napsat prodejci“ a napíše vám soukromou zprávu. O novém zájemci vám dáme vědět e-mailem, abyste mohli hned zareagovat. Pokud se ale bez našich e-mailových upozornění obejdete, v mailu nebo nastavení si je vypnete. Všechny novinky tu na vás počkají.

Super zkušenost, nebo varování?

Po 10 dnech od poptávky se vám i druhé straně objeví růžový formulář. Upozorní Vás na to červeně blikající „Můj bazar“ úplně vpravo nahoře vedle „Mé zprávy“. Ohodnoťte, jak jste byli spokojení a jak se vám komunikovalo. A že je na hodnocení ještě brzy? Formulář můžete na dalších 10 dní odložit. Nemusíte čekat na růžový formulář a rovnou můžete uživatele ohodnotit na jeho bazarovém profilu.

Ještě jste zboží neprodali?

Po 10 dnech se vám v detailu inzerátu objeví možnost „Aktualizovat tento inzerát“. Jedním kliknutím se inzerát dostane mezi nové, a to přímo na hlavní stránku Bazaru.

Platí ještě vaše nabídka?

Po 60 dnech vám pošleme e-mail, že je na čase aktualizovat inzerát. Pokud ho znovu nepublikujete nebo needitujete do 14 dní, inzerát se stáhne z nabídky Bazaru. Automaticky se uloží do záložky Expirované inzeráty, odkud ho můžete znovu vrátit do nabídky.

Jak spravovat účet v Bazaru eMimino.cz

Ikonka

Vložte si v nastavení svou fotku nebo obrázek, díky kterému si vás ostatní v Bazaru zapamatují. Stejnou ikonkou se ukazujete i v diskuzích. Na diskuzní profil uživatele se dostanete kliknutím na ikonku. Na něm například zjistíte, kdy se na eMimino.cz registroval, jestli chodí do diskuzí nebo tu má nějaké přátele.

Růžová obálka

Pošlete prodejci soukromou zprávu přes růžovou obálku. Pokud se chcete zeptat na konkrétní zboží, klikněte rovnou na „Napsat prodejci“ v detailu inzerátu. Objeví se vám předvyplněná zpráva.

Hodnocení uživatele

Zkontrolujte, jaké zkušenosti měli ti, kteří s uživatelem obchodovali před vámi. Těm podezřelým nikdy neposílejte peníze předem. Pokud jste už s uživatelem obchodovali a ještě ho neohodnotili, vzhůru do toho!

Vpravo na bazarovém profilu vidíte celkové hodnocení obchodujícího. Kliknutím si zobrazíte všechna pozitivní, negativní nebo neutrální hodnocení. Veškeré zkušenosti vidíte také níže v záložce Hodnocení.

Podmínky prodeje

Tady uživatel popisuje své obchodování v Bazaru, například kolik si účtuje za poštovné nebo zda nabízí osobní předání.

Napište nebo upravte své podmínky prodeje ve svém nastavení. Předejdete tak možnému nedorozumění při obchodování. Některé maminky totiž obchodují jen s těmi, kteří mají pozitivní hodnocení, nebo s těmi, kteří souhlasí se zasláním na dobírku.

Hledat v bazaru

Nabízí prodejce spoustu věcí a vy sháníte něco konkrétního? Využijte vyhledávání a lupa vám v nabídce najde, co potřebujete.

Záložky na bazarovém profilu

U ostatních uživatelů uvidíte dvě záložky – počet inzerátů a počet hodnocení. Vy ale svůj bazarový můžete spravovat v pěti záložkách.

Inzeráty

Na svém profilu vidíte veškeré zboží, které právě nabízíte. Na profilu jiných uživatelů máte přehled, co zrovna prodávají oni.

Hodnocení

V druhé záložce zjistíte, jaké reference jste v Bazaru získali. Na profilu jiných uživatelů si přečtete zkušenosti ostatních. Nebo můžete sami ohodnotit, jak se vám s uživatelem obchodovalo.

Oblíbené

Tady se ukazují inzeráty ostatních prodejců, které jste si označila srdíčkem. Kdykoliv se k nim můžete vrátit bez dlouhého vyhledávání v Bazaru.

Prodané

Tuto záložku najdete pouze na svém profilu. Sem přesunete rezervované nebo prodané inzeráty, aby se už neukazovaly v Bazaru. Můžete je také úplně smazat nebo znovu vrátit do nabídky.

Smazané

Archiv svých smazaných inzerátů najdete v poslední záložce. Odsud je můžete znovu vrátit do nabídky.

Sledované

Číháte na konkrétní značku nebo kočárek? Při vyhledávání v Bazaru vám nabídneme možnost "Sledovat". Hlídací pes vám dá vědět v upozornění i mailem, jakmile se objeví nový inzerát. Můžete sledovat až 10 typů zboží. Pokud na výsledky nekliknete 6 měsíce, sledování se zruší automaticky.

Expirované

Sem spadnou všechny inzeráty, které už nejsou aktuální, tedy starší 75 dnů a starší. Můžete je kdykoliv vrátit opět do nabídky.

Archivované

Do archivu můžete uložit inzeráty, které už nechcete nikdy obnovit. Díky tomu se vám nepopletou s expirovanými, které chcete znovu vystavit. Archivaci může využít každý uživatel, který má více než 100 inzerátů

Jak pracovat s inzerátem?

V detailu svého inzerátu najdete modrou lištu. Díky ní aktualizujete informace o zboží a udržujete inzerát v Bazaru platný a atraktivní.

Editovat inzerát

Překlepy, přidání rozměrů, úprava ceny – to vše můžete kdykoliv upravovat. Editovat se dá aktuální, prodaný i smazaný inzerát. Aktuální inzerát se navíc po editaci a uložení objeví mezi novými.

Upravit pořadí fotek

Tahem myší změníte pořadí svých fotek. První z nich se zároveň ukazuje jako titulní fotka inzerátu. Rozhoduje o tom, zda uživatel klikne na váš inzerát nebo ne.

Aktualizovat tento inzerát + Aktualizovat všechny inzeráty

Za pět dní od vystavení se v modré liště objeví možnost „Aktualizovat tento inzerát“ a „Aktualizovat všechny inzeráty.“ Po kliknutí se inzerát rázem objeví mezi novými. Aktualizací všech inzerátů vyšvihnete na první příčky inzerát všechny inzeráty, které jste neaktualizovali ručně posledních pět dní.

Označit jako prodaný

Po kliknutí se inzerát nebude objevovat v Bazaru ani ve vyhledávání, dokud ho sami znovu nepublikujete. Využijete je při rezervaci zboží. A když obchod neklapne, můžete inzerát vrátit do nabídky – čeká na vás v záložce Prodané inzeráty.

Smazat

Neaktuální nebo prodané zboží smažte ze své nabídky, aby vám nepsali další zájemci. Inzerát se nikam neztratí, bude v záložce Smazané inzeráty. Když se ho rozhodnete opět vystavit, obnovte ho pomocí tlačítka „Vrátit“. Samozřejmě zdarma.

Vynulovat počet zájemců

Na detailu vašeho inzerátu vidíte počet zájemců – tedy těch, kteří klikli na „Napsat prodejci“ a napsali vám soukromou zprávu. Pokud ale domluva s jedním z nich nevyšla, můžete využít tuto funkci a vynulovat počet. Dáte tak ostatním zájemcům najevo, že zboží je opět k mání.

Vrátit

Vlastní prodaný nebo smazaný inzerát můžete ještě vrátit zpět mezi aktivní. Ani za tuto funkci neplatíte ani korunu.

Jak se dostat k mým inzerátům?

Klikněte na Můj bazar v hlavičce webu a hned uvidíte, co nabízíte.

K vašim inzerátům se zájemci dostanou nejen přes Bazar, ale i přes diskuzi. Pod vaší ikonkou všichni vidí, kolik zboží nabízíte. Časté a kvalitní příspěvky tedy upozorní i na vaše inzeráty a nalákají kupující. Doporučujeme také vystavit tři nejlepší inzeráty ve vašem diskuzním podpisu.

Vaše inzeráty jsou vidět i ve skupinách, kde jste členem. Najdete je v záložce Bazar. Můžete tak obchodovat s těmi, které dobře znáte. A pokud píšete deníčky, u vlastních textů čtenáři uvidí, co prodáváte.

Proč nahlásit inzerát?

Máte dojem, že inzerát vystavil podvodník? Nesedí cena s tou, kterou uvádí prodejce v popisu inzerátu? Nebo jste zaplatili a prodejce vám nic neposlal? Kliknutím na tlačítko Nahlásit inzerát upozorníte nás administrátory na podezřelý obsah. Všechny nahlášené inzeráty ještě ten den prověříme a na prodejce si posvítíme. Co dělat, když obchod neprobíhá podle plánu, poradí článek Podvod v bazaru.

Podvod v Bazaru - co dělat?

Připomeňte se obchodujícímu soukromou zprávu.

Zeptejte se, jestli platba dorazila a kdy se můžete těšit na balíček. Někdy se stane, že maminka omylem zapomněla nebo se balíček zdržel kvůli nemocnému dítěti nebo jiné nečekané události.

Přidejte hodnocení.

Pokud prodejce nereaguje, doporučujeme mu udělit neutrální nebo negativní hodnocení. Připište vysvětlení, že uživatel nekomunikuje a že stále čekáte na jeho reakci. Některé obchodníky takové hodnocení "pošťouchne" a zboží konečně pošlou.

Napište také soukromou zprávu na nick admin.

Pokud nepřišla odpověď od prodávajícího a nepomohlo ani hodnocení, obraťte se na administrátora. Poradí vám další postup a kontaktuje druhou stranu. Případně ji také zablokuje a smaže její inzeráty.

Pátrejte po dalších podvedených.

Když nic nezabralo, peníze ani zboží nemáte, oživte diskuzi Podvod na bazaru eMimino BLACK LIST. Podvedené uživatelky se mohou spojit. Jakmile částka zboží přesáhne 5 tisíc korun, už jde o trestný čin - a pro Policii ČR je maličkost podvodníka dopátrat. Prodejce se však takové komunikace zalekne a peníze vrátí sám.

Při příštím nákupu proklepněte nováčka.

Buďte opatrní při nakupování u nově registrovaných profilů nebo u profilů se špatným nebo žádným hodnocením. V takových případech preferujte poslání dobírkou. Vyšší cena vám dává jistotu, že o své peníze nepřijdete.

A teď už víte vše, abyste mohli nakupovat a prodávat v Bazaru eMimino.cz. Pojďme na to!

Přidat inzerát