Tipy, triky, novinky - co se děje na eMimino.cz

Lednové novinky

 • 07.01.22

V průběhu ledna budeme postupně spouštět několik novinek. Tou první budou nové fotogalerie.

Nové fotogalerie najdete u článků a hesel encyklopedie. S jejich pomocí bude pohodlnější prohlížení fotek a jejich detailů.

Nová fotogalerie eMiminoNová fotogalerie eMimino Zdroj: eMimino.cz

Krásný leden všem ♥

Krásný nový rok

 • 01.01.22

Všechno nejlepší do roku 2022, zdraví a štěstí. A kromě toho i jedno lokální přání - vtipné a moudré glosátory vašich diskuzních příspěvků a spoustu námětů pro laskavé diskuze. Přejeme všem na eMiminu notnou dávku tolerance a velkorysosti.

V tomto roce nás čeká dokončení redesignu a zejména změna diskuzního profilu. Kromě toho budeme dál pracovat na úpravách pro zrychlení webu, čeká nás překlopení na http2. A spousta nových nástrojů, které už mají v rozpracované naši programátoři.

První dobrou zprávou letošního roku je stabilizace výpadků, kterou se podařilo nasadit v průběhu Vánoc. Tou další je nová těhotenská kalkulačka, tentokrát ovulační . Budeme rádi za každou zprávu od těch, kterým se s její pomocí podařilo otěhotnět ♥

Ovulační kalkulačkaOvulační kalkulačka Zdroj: Koláž eMimino

Ať se vám na eMiminu líbí, ať je vaší zpovědnicí i zdrojem inspirace či místem, kde se pobavíte.
Krásný nový rok ♥

Adventní kalendář eMimino.cz 2021

 • 01.12.21

Krásný adventní čas ♥ Na eMiminu si můžete od předvánočního shonu na chvilku odpočinout u letošního adventního kalendáře. Vyhrát můžete některou z krásných cen ze sortimentu tradiční kosmetiky Manufaktura.

Zde najdete Adventní kalendář eMimino 2021

Adventní kalendář eMimino.cz 2021Adventní kalendář eMimino.cz 2021 Zdroj: Redakce

Jak hrát?

Vstupte do našeho adventního kalendáře, kde se pro vás každý den otevře nová soutěž. Odpovězte správně na soutěžní otázku a zúčastněte se slosování o některou ze spousty krásných cen.

Hodně štěstí ve hře, klidný předvánoční čas ♥

Mikrovýpadky, storage

 • 29.11.21

Děkujeme za reporty mikrovýpadků, souvisí s výměnou MemCache, která právě probíhá. Na nápravě intenzivně pracujeme.

Držte nám palce ♥

Bezpečnost, výkon, fotografie a hry pro vás

 • 28.11.21

Ač se může podle stavu blogu zdát, že jsme s úderem léta přešli do předčasného zimního spánku, opak je pravdou. Na webu se neustále něco děje a je malý zázrak, že nám to prochází tak klidně, jak se zdá z vašich reakcí v diskuzi Chyba v Matrixu /e-miminu/ .

Na webu se odehrálo mnoho zásadních věcí:

 • zesílili jsme zabezpečení webu
 • zrychlili jsme web díky optimalizaci systémových prostředků
 • kompletně jsme změnili rutinu práce s fotkami a to včetně uživatelského nahrávání fotek (šetříme váš čas i vaše data)
 • vytvořili jsme pro vás několik nových her (kolo štěstí, adventní kalendář, týdenní kalendáře)

Jsme rádi, že vás eMimino stále baví ♥

Letní hraní s eMiminem

 • 05.08.21

Od začátku léta máte možnost zúčastnit se hry Léto venku s eMiminem .

Cílem hry je vytvořit mapu míst vhodných pro rodiny s dětmi. Kromě těch komerčně nejznámějších nám ale jde především o ta jednoduchá místa - vyhlídka v lesíku za humny, piknikové místo, tábořiště pro spaní pod širákem, bezpečná alej pro nácvik jízdy na odrážedle, chráněná pískoviště.

Hra má dvě úrovně:

1× hlavní hru
Pro účast v hlavní hře je potřeba:

 1. vložit na mapu Výletů alespoň 5 míst a získat alespoň u jednoho místa 20 hodnocení nebo
 2. vložit na mapu Výletů alespoň 10 míst s důkladným popisem místa, více viz. důkladný popis místa
Hlavní ceny ve hře Léto venku s eMiminemHlavní ceny ve hře Léto venku s eMiminem Zdroj: Redakce

10× týdenní hry
Pro účast v týdenní hře je potřeba:

 1. vložit v herním týdnu alespoň 1 místo do mapy Výletů nebo
 2. vložit v herním týdnu alespoň 2 hodnocení na mapu Výletů
 3. přidat komentář do soutěžního článku, který najdete v sekci Testování a soutěže

Hodně štěstí ve hře ♥

Nová Upozornění, Matrix a Vzhled eMimina, chystáme Recepty

 • 15.06.21

Nová Upozornění

V minulém týdnu jsme za vašich hlasitých protestů nasadili redesignovaná Upozornění. Největší nevoli vyvolalo sjednocení grafiky desktopové a mobilní verze. Tato změna nevyhovovala zejména těm, kteří používají dlouhodobě desktopovou verzi. Postupně jsme díky vašim návrhům grafiku upravili tak, aby byla snesitelná pro obě strany.

Poznámka na okraj, ptáte se, proč vůbec redesignujeme. Důvodů je několik:

 • Používání více grafických verzí webu znesnadňuje jakékoliv úpravy, změny, opravy, výrazně je prodlužuje. Abychom mohli pracovat rychleji, potřebujeme jednotný web.
 • Kromě změny vzhledu přináší i zlepšení výkonu webu a menší datový tok.

Vyhledávání

Jak už bylo zmíněno v předchozím příspěvku, Vyhledávání na eMiminu začalo používat Sphinx Search, což je fulltextový vyhledávač pro databáze. Bohužel, jeho nastavení je dlohodobá záležitost a výsledky vyhledávání budeme zpřesňovat postupně. Přednost budou mít diskuze, profily, následně další obsah eMimina.

Rozbité kaskádové styly

V chybových hlášeních se v minulých týdnech začaly objevovat zprávy o rozbitých kaskádových stylech. Veškerá hlášení jsme prověřovali. Tam, kde se nám uživatelé ozvali zpátky a byli ochotni poskytnout informace, se nakonec prokázalo, že chybu způsobuje kód třetích stran, zejmény programy a doplňky prohlížečů, které blokují zobrazování reklam. Tyto programy a kódy nejsou naším vlastnictvím a nemůžeme je měnit.

Rychlým řešením problému je odinstalování těchto kódů.

Reklamy

Asi vás potěší informace, že se aktuálně se připravuje optimalizace reklamních ploch, tak aby byl pobyt na stránkách pro uživatele příjemnější.

Ať se vám na eMiminu líbí ♥

Postupné ladění Vyhledávání

 • 04.06.21

Asi nejvýraznější změnou posledního týdne je nasazení nového vyhledávání. Zatím v jakési beta verzi, kterou postupně budeme zpřesňovat a ladit.

Jména pro miminko

I tuto sekci webu postupně ladíme tak, aby vyhledávání jmen bylo co nejpohodlnější a nejpřívětivější. Nová úprava pomohla hlavně mobilní verzi seznamu jmen. Stále ještě zbývá zjednodušit funkci porovnávače a přidávání oblíbených jmen. To zas někdy příště.

Porodnice a CARy


Aby byly sekce uživatelsky přívětivější, zjednodušili jsme přístup k informacím, které stránky nabízejí. V brzké době kompletně aktualizujeme databáze fotografií a videoprohlídky.

Ať se vám na eMiminu líbí ♥

Pankáč, dvouřádkové menu na desktopu a lišta Týden po týdnu

 • 21.05.21

Pankáč opět v kondici

:pankac:
Zprávou dne - dle vašich reakcí v Matrixu - pravděpodobně bude informace, že pankáč (emotikon u diskuzí) je opět v kondici. Pokud se ve vašem prohlížeči stále ještě chová nestandardně, stiskněte kombinaci kláves Shift + F5.

Dvouřádkové menu

Nově v desktopové verzi webu najdete dvouřádkové menu doplněné o piktogramy. Dosavadní řešení bylo pro mnohé nesrozumitelné, proto jsme zvolili tuto jednodušší formu.

Lišta Týden po týdnu

Na HP eMimina nově najdete i poutání na sekci Týdne po týdnu. Ta má dvě části, Těhotenství týden po týdnu pro nastávající maminky a První rok miminka pro maminky, které už svůj poklad mají v náručí. Lišta je personalizovaná, proto stačí vložit na svůj profil termín porodu nebo datum narození miminka a lišta automaticky bude ukazovat týden vašeho těhotenství nebo týden vašeho miminka.

Redesign Fotoalb

Ode dneška je redesignovaná další sekce webu, Fotoalba. Funkčně budeme tuto část ještě měnit, aby bylo i prohlížení fotek na mobilce co nejpohodlnější.

Ať se vám na eMiminu líbí ♥

Dvouřádkové menu a lišta Týden po týdnu nově na eMiminuDvouřádkové menu a lišta Týden po týdnu nově na eMiminu

Noční režim eMimina v beta verzi je tu

 • 07.05.21

Noční režim (zatím pouze v testovací verzi) má nově i mobilní verze webu eMimino.cz. Připravili jsme ho zejména pro vyšší pohodlí vašich očí během čtení nočních diskuzí v mobilu.

Co namáhá oči?

Tmavá plocha displaye vyzařuje méně světla. Tím dochází k menšímu namáhání a vysychání očí. Ale neplatí to pokaždé. Ve dne je naopak tmavý režim pro oči více namáhavý.

Kdy lze doporučit použití nočního režimu?

Klíčové jsou světelné podmínky prostředí:

 • Noční režim je vhodnější ve tmavém prostředí, ve tmě, v šeru. Zlepšuje čitelnost textu uživatelům s horším zrakem nebo těm, kteří jsou citlivější na příliš jasný display.
 • Denní režim je vhodnější ve dne nebo při jasném světle. Tmavý text je na světlém pozadí lépe vidět. Ve dne nebo při plném světle je proto pro oči mnohem vhodnější. Oči nemusí zaostřovat na text a jsou méně namáhány. Čtení je pak rychlejší, snadnější a rychlejší je i porozumění textu.

Zásadní je váš pocit pohodlí. Pokud se vám přepnutím na noční režim uleví a čtení je pohodlnější, máte ho zapnutý správně. Pokud máte naopak pocit, že jsou oči více namáhány, přepněte zpět na denní režim.

Noční režim na eMiminu v beta verzi

Jak sami velmi dobře víte, stále jsme ve stavu postupné rekonstrukce designu webu. Některé části již nový design mají, jiné ne. Noční verze je k dispozici pouze pro mobily, pro mobilní verzi webu a zatím pouze pro redesignované části webu.

Jak zapnout noční režim na eMiminu

Podmínkou je, abyste web prohlíželi z mobilního zažízení (mobilního telefonu či tabletu). Přihlášení být nemusíte. Odkaz pro aktivaci nočního režimu najdete úplně na konci stránky, pod odkazem Přepnout na dark (beta).

Jak zapnout denní režim na eMiminu

Podmínkou je, abyste web prohlíželi z mobilního zažízení (mobilního telefonu či tabletu). Přihlášení být nemusíte. Odkaz pro aktivaci nočního režimu najdete úplně na konci stránky, pod odkazem Přepnout na light.

Přesto budeme rádi za jakékoliv připomínky v diskuzi, některým budeme umět vyhovět jiným možná ne.

Ať se vám na eMiminu líbí ♥

Noční režim eMimina: Jak ho spustit a náhled Diskuzí v nočním režimuNoční režim eMimina: Jak ho spustit a náhled Diskuzí v nočním režimu