Tipy, triky, novinky - co se děje na eMimino.cz

Noční režim eMimina v beta verzi je tu

 • dnes

Noční režim (zatím pouze v testovací verzi) má nově i mobilní verze webu eMimino.cz. Připravili jsme ho zejména pro vyšší pohodlí vašich očí během čtení nočních diskuzí v mobilu.

Co namáhá oči?

Tmavá plocha displaye vyzařuje méně světla. Tím dochází k menšímu namáhání a vysychání očí. Ale neplatí to pokaždé. Ve dne je naopak tmavý režim pro oči více namáhavý.

Kdy lze doporučit použití nočního režimu?

Klíčové jsou světelné podmínky prostředí:

 • Noční režim je vhodnější ve tmavém prostředí, ve tmě, v šeru. Zlepšuje čitelnost textu uživatelům s horším zrakem nebo těm, kteří jsou citlivější na příliš jasný display.
 • Denní režim je vhodnější ve dne nebo při jasném světle. Tmavý text je na světlém pozadí lépe vidět. Ve dne nebo při plném světle je proto pro oči mnohem vhodnější. Oči nemusí zaostřovat na text a jsou méně namáhány. Čtení je pak rychlejší, snadnější a rychlejší je i porozumění textu.

Zásadní je váš pocit pohodlí. Pokud se vám přepnutím na noční režim uleví a čtení je pohodlnější, máte ho zapnutý správně. Pokud máte naopak pocit, že jsou oči více namáhány, přepněte zpět na denní režim.

Noční režim na eMiminu v beta verzi

Jak sami velmi dobře víte, stále jsme ve stavu postupné rekonstrukce designu webu. Některé části již nový design mají, jiné ne. Noční verze je k dispozici pouze pro mobily, pro mobilní verzi webu a zatím pouze pro redesignované části webu.

Jak zapnout noční režim na eMiminu

Podmínkou je, abyste web prohlíželi z mobilního zažízení (mobilního telefonu či tabletu). Přihlášení být nemusíte. Odkaz pro aktivaci nočního režimu najdete úplně na konci stránky, pod odkazem Přepnout na dark (beta).

Jak zapnout denní režim na eMiminu

Podmínkou je, abyste web prohlíželi z mobilního zažízení (mobilního telefonu či tabletu). Přihlášení být nemusíte. Odkaz pro aktivaci nočního režimu najdete úplně na konci stránky, pod odkazem Přepnout na light.

Přesto budeme rádi za jakékoliv připomínky v diskuzi, některým budeme umět vyhovět jiným možná ne.

Ať se vám na eMiminu líbí ♥

Noční režim eMimina: Jak ho spustit a náhled Diskuzí v nočním režimuNoční režim eMimina: Jak ho spustit a náhled Diskuzí v nočním režimu

Aprílový duben na eMiminu

 • 02.05.21

„Chceš-li rozesmát Boha, pověz mu o svých plánech.“ Tak přesně tenhle citát se hodí na průběh aprílového měsíce na eMiminu. Ačkoliv jsme plány měli, brzy vzaly za své a řešilo se to, co bylo nutné - zejména chyby po bezpečnostním upgradu. Aby toho nebylo málo, došlo i na fyzické stěhování serverů, kterého jste si téměř ani nevšimli.

Nicméně přesto duben přinesl pár novinek:

 • Do Encyklopedie přibyla nová lišta Těhotenství po týdnech a Průvodce prvním rokem, obsahuje cca 80 aktualizovaných tématických hesel, průvodce pro těhotné a maminky
 • V beta testovací verzi je připraven noční režim eMimina (jen redesignovaných sekcí)

Krásný květen, ať se vám s námi líbí ♥

Lišta Těhotenství po týdnech a První rok miminkaLišta Těhotenství po týdnech a První rok miminka

Mobilní verze Skupin po redesignu

 • 25.03.21

Tento týden toho na vás vychrlíme víc. Už z úterka na středu probíhal uvnitř systému zásadní bezpečnostní update, což dozajisté zaznamenaly ty z vás, které ještě ani po půlnoci nechtěly od eMimina odejít.

Díky úspěšné aktualizaci vám postupně na web začneme dávat věci, které na upgrade čekaly. Začínáme dnes, ve čtvrtek 25.3.2021. Právě jsme spustili novou mobilní verzi Skupiny. Redesignu desktopu i mobilky se dočkal detail fotografie.

Drobná změna, jejímž cílem je zrychlení načítání, proběhla i v mobilní verzi webu. Mobilka se vám bude zobrazovat v novém písmu. A máme toho mnohem víc, těšte se, už brzy spustíme další nový obsah.

Ať se vám u nás líbí ♥

Mobilní verze Skupin následovala DiskuzeMobilní verze Skupin následovala Diskuze

Lehký teaser a rychlé info, co je nového

 • 12.03.21

Chystáme pro vás další část redesignu a zrychlení mobilní verze webu. Těšte se ❤

Nová sestava poutání na homepage

 • 04.03.21

Možná jste si už všimli, že kromě článků, soutěží a testování vám na homepage eMimina začínáme poutat i zajímavý obsah z dalších sekcí, třeba novou Těhotenskou kalkulačku, Jména pro miminko nebo například užitečný obsah z eMiminovské studnice mateřského know-how, Encyklopedie. A ten pro vás také postupně zvelebujeme.

Ať se vám tu líbí ❤.

Nová skladba homepage eMimino.czNová skladba homepage eMimino.cz

Těhotenské kalkulačky nově na eMiminu

 • 16.02.21

Pozitivní těhotenský test přináší - krom obrovské vlny nejrůznějších emocí - i potřebu řady výpočtů. Zajímat vás pravděpodobně bude termín porodu a nástup na mateřskou. Určitě začnete řešit i finanční stránku mateřství a podporu ze strany státu jako je peněžitá pomoc v mateřství, rodičovské příspěvky nebo dávky otcovské poporodní péče.
Nebo ze zvědavosti začnete přemýšlet, jak vysoké bude miminko v dospělosti. Nebo jakou krevní skupinu může přicházející človíček zdědit po svých rodičích.

Nástroj pro potřebný výpočet vám poskytnou nové těhotenské kalkulačky eMimina .

Ať vám slouží ❤.

Těhotenské kalkulačky eMiminaTěhotenské kalkulačky eMimina

Recenze v novém designu jsou online

 • 01.02.21

Další část webu je převedena do nového designu a dostupná i v pohodlné a přehledné mobilní verzi. Přečtěte si zkušenosti s výrobky, které prověřily maminky i děti. Detailní recenze vám ukážou spolehlivé těhotenské testy, bytelné kočárky a plenky, které neprotečou. Pomozte také ostatním a přidejte svou zkušenost.

16ku9_recenze.jpg16ku9_recenze.jpg

První novinkou roku 2021 jsou ankety

 • 23.01.21

Zjistit váš názor můžeme v diskuzích, někdy je ale praktičtější zeptat se vás na to, co si přejete, myslíte, prožíváte i v jiných částech webu. Ankety se začnou v článcích objevovat od ledna 2021.

Od roku 2021 budou články nově doprovázen i ankety.Od roku 2021 budou články nově doprovázen i ankety.

Krásný nový rok 2021 se spoustou novinek na eMiminu

 • 01.01.21

Nový rok 2021 jsme začali zrychlením webu i diskuzí. Kromě toho jsme zapracovali i na otravném poskakování stránek, tzv. CLS (Cummulative Layout Shift) a dostali se na příjemnou 0, to znamená žádné poskakování stránek.

Nulové CLS znamená, že vám stránky konečně přestaly poskakovat nahoru a dolů.Nulové CLS znamená, že vám stránky konečně přestaly poskakovat nahoru a dolů.

Kromě rychlosti, která bude i nadále naší prioritou, vás v letošním roce čeká několik nových sekcí, první novinky představíme již v průběhu ledna 2021.

Krásný nový rok 2021, díky že jste s námi.

Testování a soutěže v novém

 • 11.11.20

Další upgrade najdete v sekci Testování a soutěže. Tentokrát jsme měnili logiku sekce, především jsme oddělili testování probíhající od testování dokončených.

Hledejte recenze, soutěžte nebo sami testujte - Testování a soutěže ♡

Mobilní verze sekce Testování a soutěžeMobilní verze sekce Testování a soutěže