Tipy, triky, novinky - co se děje na eMimino.cz

18.09.20

Upravili jsme pro formulář pro testerky, zadání adresy je ještě spolehlivější

Od 21.9.2020 spustíme změnu ve formuláři Stát se testerkou.
Cílem změny je ověřit existenci vaší adresy tak, abychom si byli jistí, že vás Česká pošta skutečně dokáže najít a zásilku doručit. Zároveň bude možné hromadné podání zásilek na České poště a odbavení balíčků bude ještě rychlejší.

Prihlaseni k testovani.pngPrihlaseni k testovani.png

Nově bude potřeba vybrat konkrétní adresu z našeptávače. Vybrat lze pouze platnou adresu v databázi, jinou adresu zadat možné nebude.

Chcete se také stát testerkou eMimina? Ještě s eMiminem netestujete?

Nejprve je potřeba přihlásit se coby nová testerka zde: Stát se testerkou

Pak začnete sledovat svá upozornění nebo sekci Testování a soutěže , kde nová testování vyhlašujeme. Pokud budete mít o konkrétní testování zájem, stačí se přihlásit do testování prostřednictvím článku typu Vybíráme testerky .

16.09.20

Homepage v nové podobě - s vašimi deníčky navíc

Od 16.9.2020 spouštíme novou homepage, kde větší a samostatný prostor dostaly vaše Deníčky .

HP_s_denicky.jpgHP_s_denicky.jpg

Deníček slouží jako inspirace ze života matek, sdílet v něm můžete cokoliv - svá trápení a stesky, radosti, úspěchy. Ty nejlepší deníčky představíme všem i na homepage eMimino.

Přidat deníček

14.09.20

Nové mobilní diskuze

14.9.2020 jsme spustili novou verzi mobilních diskuzí, která se obsahově 100% shoduje s desktopem.

Homepage nových mobilních diskuzíHomepage nových mobilních diskuzí . . Diskuzní příspěvek nových mobilních diskuzíDiskuzní příspěvek nových mobilních diskuzí

Nové funkce v diskuzích
Kromě nového vzhledu aktuální mobilní verze eMimino.cz nabídne rozšíření funkcí. Vyslyšeli jsme vaše přání a i na mobilu k diskuznímu příspěvku přidali informaci, zda je uživatel online nebo offline.

Ulehčení přinese i možnost konkrétnímu uživateli napsat zprávu přímo z diskuze. Stačí kliknout na obálku u profilu diskutujícího a pak už jen napsat, co máte na srdci - eMimino.cz za vás vyplní vše potřebné.

Aby byly diskuze více přehledné a méně náročné na data, je možné vypínat a zapínat podpisy v diskuzi. Vynechat jsme nemohli ani informace o počtu příspěvků nebo získaných srdíček.

Několikrát jste nám psali, že vám na mobilu chybí možnosti úpravy textu. Při přípravě nové verze jsme na vás mysleli a příspěvek na mobilu je možné strukturovat stejně jako na počítači (velikost písma, tloušťka, sklon a další).

A co hlavně? Na eMimino.cz jsme spustili možnost sdílet videa, takže pokud najdete zajímavé video, můžete se o něj podělit s ostatními přímo v diskuzi.

Kdyby náhodou…
Kdyby náhodou se spuštěním nové funkce něco nefungovalo, nebo vám seřazení informací v diskuzním vláknu nedávalo smysl, dejte nám vědět. Budeme se snažit diskuze doladit tak, aby vám tu bylo dobře. Děkujeme, že nám s tím pomáháte.

09.09.20

Doplnění Seznamu jmen a videí u soutěží

Seznam jmen

Na základě vašich postřehů jsme objevili chybu databáze Seznamu jmen . Díky tomu jsme databázi aktualizovali a lehce upravili, nově vám u jména ukazujeme data svátků tak, jak je slaví i ve vybraných státech.
Jak to vypadá se můžete podívat zde:
Boris

Náhled detailu jména Boris včetně nových svátkůNáhled detailu jména Boris včetně nových svátků

Videa u soutěží

Další novinkou je zobrazování videí u soutěží, tuhle novinku ocení zejména inzerenti.

07.09.20

Vybíráme jméno pro miminko - na eMiminu

Máme pro vás další novinku: v září 2020 spouštíme novou sekci pro výběr jména pro miminko na eMiminu. Najdete ho v menu pod položkou Seznam jmen

Náhled nového seznamu jmen na eMiminoNáhled nového seznamu jmen na eMimino

Výběr jména pro miminko patří mezi ty nejkrásnější povinnosti nastávajících rodičů. Možností je ale tolik, že není snadné vybrat jedno jediné.

Abychom vám hledání jména usnadnili, připravili jsme seznam jmen, kde jsou typicky česká jména, i jména méně obvyklá. Náš seznam jmen obsahuje prověřená mužská jména i ženská jména, dohromady aktuálně více než 5 400 jmen. Díky svému rozsahu je to největší a nejaktuálnější databáze jmen v České republice.

Filtr dle pohlaví
Seznam jmen obsahuje praktický filtr, kde můžete hledat odděleně klučičí jména a holčičí jména. Která dívčí jména a chlapecká jména patří mezi vaše favority? Jednoduše si je vyfiltrujte a zjistěte o nich více informací. Existují také klučičí jména a holčičí jména, která mohou vyznívat v určitém tvaru stejně jako například Michal a Michala – Míša, nebo Karolína a Karel – Kája. Typickými představiteli těchto jmen jsou Nikita nebo René. Ty v našem seznamu nazýváme unisex a najdete je jako samostatnou možnost ve filtru pohlaví.

Filtr dle data svátku
Mnozí rodiče vybírají jméno také podle toho, aby dítě mělo svátek. v jiné roční období než narozeniny. Pro některé je důležité, aby dítě oslavilo svátek po datu narození.

Filtr dle četnosti
Jaký smysl by mělo, aby se v jedné třídě sešlo 5 Amálek a 4 Samíci? Ač celkově je Amálek v České republice jen pár, v posledním roce se jednalo o 10. nejčastější (rozuměj nejoblíbenější holčičí jméno). eMimino zajímá, která jména jsou nejčetnější v uplynulých 4 letech. Proto jsme ze statistik Českého statistického úřadu vytvořili orientační přehled aktuálně nejoblíbenějších jmen od roku 2016. Aktuálně zahrnuje data z roku 2016, 2017, 2018 a 2019.

Význam jména, původ a horoskop
Pro některé rodiče je důležitý význam a původ jména. Jiní rodiče se nechávají vést výkladem horoskopu. Dalším kritériem bývá, zda jdou vybraná ženská jména a mužská jména zdrobnět, zkomolit nebo mají i jiné alternativy, jako například Jan – Honza, Josef – Pepa. I na tom při výběru jména pro miminko záleží. I tyto informace v našem seznamu jmen najdete.

Náhled zpracování jména Anna na eMiminoNáhled zpracování jména Anna na eMimino

Porovnávač jmen
Povedlo se vám vyrat vhodné kandidáty? Zúžili jste výběr? V našem seznamu jmen si můžete zvolená jména přidat mezi Oblíbená a následně je mezi sebou porovnávat. Kromě filtrů totiž můžete na eMimino.cz jména i porovnávat naším Porovnávačem jmen. I zde si můžete nastavit pouze jména pro holky nebo jména pro kluky.

Náhled nového porovnávače jmen na eMiminoNáhled nového porovnávače jmen na eMimino

I tak ale platí, že vybrat jméno pro holčičku nebo jméno pro chlapečka a shodnout se ještě se svým protějškem, to může být hodně tvrdý oříšek. Nezapomínejte, že křestní jméno si vaše dítě ponese po celý život. Proto je potřeba zvolit ho tak, aby sedělo k příjmení vašeho děťátka. Pokud se vám nepodaří vybrat jméno do narození dítěte, nepanikařte. Máte dalších třicet dnů na to, abyste se domluvili. Nicméně pokud vám nepomůže k dohodě ani to, určí dítěti po této lhůtě soud.

PS
Nenašli jste detaily u jména, které patří mezi vaše favority? Nezoufejte, seznam budeme průběžně doplňovat. s doplňováním můžete pomoct i vy. Stačí použít formulář pod jménem.

03.09.20

♡ pro diskuzní příspěvek, který se vám líbí

Již nějakou dobu máte možnost ukázat, se kterým příspěvkem souhlasíte a který se vám líbí.
U diskuzního příspěvku najdete tyto symboly:


Kliknutím na symbol můžete ukázat, že s příspěvkem souhlasíte a líbí se vám


Má dva významy:

  • v pravém horním rohu ukazuje, že pro příspěvek jste už hlasovala
  • vlevo pod přezdívkou ukazuje celkový počet získaných srdíček
Nová podoba diskuzního příspěvkuNová podoba diskuzního příspěvku

A samozřejmě se můžete podívat i na výpis přezdívek, kterým se příspěvek líbil.

Výpis dárců srdíčekVýpis dárců srdíček

Již brzy začneme vyhodnocovat Nejoblíbenější diskutující, každé ❤ se počítá.

Dejte vědět - nejen nám - co se vám líbí a s čím souhlasíte.

05.02.20

Testujte s eMiminem: Pravidelná dávka testovaček pro děti i dospělé

S novým rokem jsme pro vás připravili dávku pravidelného testování kosmetiky, hraček, dětské výživy a řady dalších zajímavých věcí. Stačí se přihlásit a můžete s námi pravidelně testovat.

stań se testerkou.PNGstań se testerkou.PNG chci testovat.PNGchci testovat.PNG

Testerkou se může stát kterákoliv z registrovaných uživatelek eMimina. Stačí v sekci Testování zaškrtnout políčko Stát se testerkou a vyplnit formulář.

emimino testování.PNGemimino testování.PNG přihlášení k testování.PNGpřihlášení k testování.PNG odeslat k testování.PNGodeslat k testování.PNG

Po doručení potvrzovacího e-mailu se stáváte testerkou. Pak už jen sledujete, co se chystáme testovat, a kdykoliv se můžete zúčastnit. Pro jednoduchý přehled budeme pravidelně posílat informační newsletter, ze kterého se však můžete kdykoliv odhlásit.

Na webu v záložce testování se budou pravidelně objevovat nové testovací výzvy. Pokud vás některá zaujme a jste již registrovanou testerkou, stačí se přihlásit k testování daného produktu pomocí komentáře pod článkem. Následně už jen čekáte, jestli vás vybereme pro testování. Jestliže bude váš profil i odpověď ve výzvě odpovídat požadavkům na testování, obdržíte od nás e-mail, že jsme vás vybrali mezi vhodné testerky.

Testovaný výrobek od nás obdržíte zdarma a jediné, co za to budeme chtít, je recenze pod článek ve stanoveném termínu.

Neváhejte se zaregistrovat!

02.10.19

Máme nové poradny

11.09.19

Pohybující se menu + Smazaný anonym

Dobrý den,
na eMiminu přibyly dvě novinky
1) Hlavní menu se hýbe spolu s kurzorem, když jedete po stránce dolů. Modernější prvek.
2) Anonymní příspěvek, jehož autor byl smazán, se nyní ukazuje jako Smazaný anonym.

Za redakci zdraví
Monika

29.08.19

Vzniklo tržiště na home-made výrobky

Dobrý den,

vznikla tu nová diskuze Home-made tržiště na eMiminu. Pochlubte se s svými výrobky. Funguje jako takový eMiminí Fler a jako rychlonástěnka k pochlubení se, co se vám povedlo uplést, namalovat, ušít. Je také možné využít k prodeji, podrobnosti najdete v prvním příspěvku diskuze.

Přejeme krásné vyrábění a neustálou inspiraci. :)

Za tým eMimina
Monika