Tipy, triky, novinky - co se děje na eMimino.cz

První novinkou roku 2021 jsou ankety

23.01.21

Zjistit váš názor můžeme v diskuzích, někdy je ale praktičtější zeptat se vás na to, co si přejete, myslíte, prožíváte i v jiných částech webu. Ankety se začnou v článcích objevovat od ledna 2021.

Od roku 2021 budou články nově doprovázen i ankety.Od roku 2021 budou články nově doprovázen i ankety.

Krásný nový rok 2021 se spoustou novinek na eMiminu

01.01.21

Nový rok 2021 jsme začali zrychlením webu i diskuzí. Kromě toho jsme zapracovali i na otravném poskakování stránek, tzv. CLS (Cummulative Layout Shift) a dostali se na příjemnou 0, to znamená žádné poskakování stránek.

Nulové CLS znamená, že vám stránky konečně přestaly poskakovat nahoru a dolů.Nulové CLS znamená, že vám stránky konečně přestaly poskakovat nahoru a dolů.

Kromě rychlosti, která bude i nadále naší prioritou, vás v letošním roce čeká několik nových sekcí, první novinky představíme již v průběhu ledna 2021.

Krásný nový rok 2021, díky že jste s námi.

Testování a soutěže v novém

11.11.20

Další upgrade najdete v sekci Testování a soutěže. Tentokrát jsme měnili logiku sekce, především jsme oddělili testování probíhající od testování dokončených.

Hledejte recenze, soutěžte nebo sami testujte - Testování a soutěže ♡

Mobilní verze sekce Testování a soutěžeMobilní verze sekce Testování a soutěže

Přáli jste si ho, máte ho mít: Větší pole pro psaní příspěvku

10.11.20

Žádost o zvětšení textového pole u psaní příspěvku byla jednou z vašich nejčastějších zmínek po nasazení redesignu Diskuzí. Proto máme radost, že tohle vaše přání bylo vyslyšeno a úprava je od tohoto týdne na webu. Na dalších úpravách průběžně pracujeme.

Bavte se, sdílejte zkušenosti, radosti i strasti v eMimino Diskuzích ♡

Textové pole pro psaní příspěvku v mobilní verzi eMiminaTextové pole pro psaní příspěvku v mobilní verzi eMimina

Neviditelné změny

05.11.20

Ač to z pohledu uživatele občas vypadá, že jsme ani moc nepracovali, přesto se uvnitř systému uděje každý týden řada zásadních změn. Tento týden se například podařilo stabilizovat zvýšenou zátěž servisních serverů a mezipaměti. Ta zpomalovala načítání stránek. Naštěstí nám naši práci občas alespoň změří webové nástroje. Tentokrát tedy výsledek práce proramátorů na webu nevidíte, ale lze si ho alespoň prohlédnout v pěkném grafu :)

Čas stažení stránky (v milisekundách)Čas stažení stránky (v milisekundách)

Redesign mobilní verze Porodnic a Centra asistované reprodukce

02.11.20

K 2.11.2020 jsme opět popojeli s mobilním redesignem webu, tentokrát to jsou sekce Porodnice a Reprodukční centra, centra asistované reprodukce . Maminky mohou přidávat své reference i z mobilu a snadněji sdílet své zkušenosti s ostatními.

Nová mobilní verze sekce PorodnicNová mobilní verze sekce Porodnic Nová mobilní verze sekce Center asistované reprodukceNová mobilní verze sekce Center asistované reprodukce

Čistší diskuze bez trollů, s novými pravidly

29.10.20

Právě jsme nasadili úpravu pravidel pro přidávání nových témat do diskuzí. V poslední době se totiž v diskuzích rozmnožil výskyt trollů a dalších podivných naschválníčků. Ti - zřejmě z nedostatku jiných volnočasových aktivit - začali v diskuzích úmyslně škodit. Stávalo se tak častěji než jindy, že nováčci na eMiminu zakládali naprosto neakceptovatelná témata. V těch se to hemžilo útoky, hloupými provokacemi a plamennými reakcemi.

Proto jsme - zatím dočasně - přistoupili k následujícím omezením diskuzí:

1) Nové téma může založit teprve ten, kdo již přispěl do existujících diskuzí alespoň 10 příspěvky.

Nové dočasné omezení diskuzí - nedostatečný počet příspěvkůNové dočasné omezení diskuzí - nedostatečný počet příspěvků

2) Nové téma může založit jen ten, jehož příspěvek není mezi nahlášenými problémy.

Nové dočasné omezení diskuzí - nahlášený příspěvekNové dočasné omezení diskuzí - nahlášený příspěvek

Věříme, že tato úprava pomůže atmosféře tak, abyste se v Diskuzích cítili dobře.

Pevné nervy všem, beze strachu a s láskou očekávejme brzké zlepšení ♡ ♡ ♡

Jak nás potrápila upozornění

23.10.20

V minulých dnech vás značně trápila upozornění. Přicházela se zpožděním, neaktuální. Upozornění trápila i nás. A proto chytré hlavy našich programátorů - a v tomto případě se kouřilo zejména z hlavy Ondrovi - bádaly nad možnou příčinou. A bádání (prozatím) skončilo vítězně. Na úkor vašeho komfortu, ale ku prospěchu rychlosti oznámení.

Od dnešního dne u několika velkých diskuzí s vysokým počtem stran omezujeme funkci upozornění. U tohoto typu upozornění se nebude aktualizovat počet dalších osob, které do diskuze přispěly, upozornění vám oznámí vždy jen první další nový příspěvek v diskuzi.

Původní upozornění:
dnes v 10:00 Do Vašeho oblíbeného tématu Chyba v Matrixu napsal(a) emimi1 a dalších (5)

Nové upozornění:
dnes v 10:00 Do Vašeho oblíbeného tématu Chyba v Matrixu napsal(a) emimi1

Nepatrný detail v upozornění a spousta trápení se zdá být vyřešena. Naštěstí se toto omezení týká jen úzkého okruhu extrémně aktivních diskuzí, u ostatních zůstane aktualizace ponechána tak, jak jste zvyklí.

Děkujeme za trpělivost a zachovejte nám i nadále přízeň.

Poradny v novém designu na mobilní verzi webu

18.10.20

19.10.2020 jsme pro vás spustili mobilní verzi Poraden v novém designu. Nejenže se můžete začíst do dotazů, které již námi oslovení odborníci zodpověděli, můžete přidat i dotaz svůj. A nově i pohodlně z mobilu.

Nové mobilní Poradny .

Mobilní verze poraden v novém designuMobilní verze poraden v novém designu

Ne vždycky se práce daří, omlouváme se

13.10.20

Ač se v prvé řadě vždy snažíme o to, abychom pro vás web zlepšovali a zrychlovali, ne vždy se nám to podaří. A výpadek mobilní verze ze včerejšího dne padá plně na hlavu oddělení Vývoje.

Zvečera jsme narychlo opravovali chybu na desktopu. Po nasazení byl desktop plně funkční a my se šli s poměrně lehkou hlavou věnovat i rodinám. Jenže… Bohužel až po 22.00 hodině si jedna z nás všimla, že od nasazení nefungovala mobilní verze webu. A ano, byla to jen a jen naše chyba, žádná technická závada na síti.

Sice jsme obratem vše napravili a web rozjeli, ale chyba se stala. Omlouváme se všem, kterým jsme zkazili večer.

Tentokrát padá chyba jen a jen na nás. Omlouváme se.Tentokrát padá chyba jen a jen na nás. Omlouváme se.