Tipy, triky, novinky - co se děje na eMimino.cz

11.04.19

Spustili jsme novou homepage a ještě nás toho hodně čeká

Milé uživatelky a uživatelé,

tak se nám konečně podařilo spustit novou homepage eMimina a pár úprav. Postupně na vás chystáme redesign i v dalších sekcích eMimina.

Nové ikonky v hlavičce

Možná se to nezdá, ale je za tím spousta práce a zkoumání toho, co by se vám mohlo líbit a co by bylo dobře použitelné. Největší rozdíl zaznamenají asi uživatelé desktopové verze webu, která se zobrazuje na vašich noteboocích a stolních počítačích. Tam jsme měnili celou hlavní stranu i hlavičku, ve které se setkáte s novými ikonkami pro upozornění, nastavení a soukromé zprávy.

ikonky_profil.JPGikonky_profil.JPG

Nové logo

Logo eMimina se v průběhu osmnáctileté historie měnilo už mnohokrát. Tentokrát jsme se uchýlili k čisté textové verzi.

Roztomilé ilustrace

Jak na mobilu, tak na počítači jste si mohli všimnout tří „kreslených panenek“, jak je trefně nazvala jedna ze zdejších diskutérek. Tyhle grafické nápady nám dává dohromady naše grafička a hlavně čerstvá maminka Lenka.

Matyldy.JPGMatyldy.JPG

Co ještě chystáme měnit?

V blízké době se tak můžete těšit na nové diskuse (stávající verze diskusí má letos přesně 10 let), nebo se usmát při nové chybové hlášce pro nenalezené stránky (404) viz obrázek.

stránka v plenkách.JPGstránka v plenkách.JPG

Sem s nápady!

Jakou část využíváte nejčastěji? Jak se vám líbí nová homepage a co byste udělali jinak? Svoje postřehy a nápady nám napište do diskuse Nová homepage eMimina

Nepřihlášení uživatelé mohou využít adresu redesign@emimino.cz.

Krásné dubnové dny přeje za tým eMimina,

Josefina

04.04.19

Jak je to s anonymitou? Přestavujeme nové funkce a možnosti pro uživatele

Zdravím všechny uživatele a uživatelky eMimina! Možná jste si všimli, že v poslední době jsme udělali několik změn ohledně anonymity. Na podzim se z anonymních pánů v klobouku staly květinky a pomohly nám tak odlišit jednotlivé anonymy v rámci jedné diskuse. Pokud je zakladatel anonymní, v celé diskusi vystupuje jako tulipán.

Pssst! Anonymy můžete nově i editovat

Teď na jaře jsme se anonymitě věnovali ještě více. Díky našim programátorům se nám podařilo zpřístupnit vám vaše anonymní příspěvky. Teď je na svém profilu nejen najdete, ale můžete je i zpětně editovat. Všechno je ale přísně tajné. Pokaždé, když se do anonymních příspěvků budete chtít podívat, musíte zadat znovu svoje přihlašovací heslo. Po patnácti minutách vás systém z kolonky anonymů automaticky odhlásí.

Opravdu potřebujete anonymitu?

Neustále se snažíme s kolegyněmi opakovat, že je dobré si anonymitu rozmyslet. U některých témat je lepší ponechat nickname, který je sám o sobě už dostatečně anonymní. Zvláště, pokud se jedná o nováčka. Zatím to je ale tak, že neumíme rozlišit skutečnou potřebu anonymity od přehnaného strachu z neznámého. Snažíme se upozorňovat na to, že anonym není vždy potřeba. Tam, kde vypadá anonym zbytečný, se snažíme dohodnout s uživatelkou, aby souhlasila s odtajněním. Nadávky a konflikty samozřejmě netolerujeme ani normálně, natož pak pod anonymem :)

Krásné jarní dny přeje za tým eMimina

adminka Josefina