Kalkulačka termínu porodu podle týdne těhotenství

Těhotenská kalkulačka vám spočítá předpokládaný termín porodu, počet dní do porodu, trimestr i týden těhotenství a datum nástupu na mateřskou dovolenou.

Znáte přesnou délku těhotenství? Zadejte počet týdnů a dnů vašeho těhotenství k dnešnímu dni. Výsledek je pouze orientační.

Výpočet termínu porodu podle aktuálního týdne těhotenství

Příklad

Marie se právě vrátila z ultrazvukového vyšetření u lékaře. V těhotenském průkazu má u týdne zápis 12 + 3. Znamená to, že její těhotenství trvá již 12 týdnů a 3 dny. Marii tak čeká porod za cca 27 týdnů a 4 dny od dnešního dne.

FAQ

Výpočet termínu porodu podle aktuálního týdne těhotenství je snadný kalkulačkou eMimino.czVýpočet termínu porodu podle aktuálního týdne těhotenství je snadný kalkulačkou eMimino.cz Zdroj: Koláž eMimino

Jak vypočítáte termín porodu?

Metody výpočtu termínu porodu (TP):

Podle použité metody můžete mít tedy odlišné termíny porodu. Jestliže rozdíl mezi nimi není větší než týden, jako směrodatný je termín dle PPM. Pokud je rozdíl termínů větší než týden, spoléhejte na termín porodu stanovený ultrazvukem.

Spočítat termín porodu zvládnete i bez lékaře

Vypočítat termínu porodu lze i s pomocí údajů o délce trvajícícho těhotenství, která se udává v podobě počet týdnů + počet dnů. Např. 12 + 3. Do kalkulačky pak vložte počet dokončených týdnů těhotenství k aktuálnímu dni (12) a počet dokončených dní těhotenství (3). Kalkulačka pak rychle dopočítá termín, kdy pravděpodobně dojde k porodu.
Termín je ale vždy pouze orientační. Skutečné datum, kdy se miminko narodí závisí na mnoha faktorech a ani termín, který vám těhotenská kalkulačka vypočítá, nemusí být tím, kdy nakonec budete slavit narozeniny vašeho dítěte.

Jak vypočítám termínu porodu po IVF?

I v případě IVF se počítá termín porodu stejně. Těhotenská kalkulačka dle týdne těhotenství vypočítává termín porodu na stejném principu.

Výpočet termínu porodu u vícečetných těhotenství

U vícečetných těhotenství se miminka považují za donošená již v 38. týdnu. Proto od vypočteného data termínu porodu odečtěte 2 týdny.

Hledáte jméno pro miminko?

Seznamu jmen eMimina najdete jména pro holčičky i chlapečky, můžete jména vybírat pomocí filtrů a ukládat si a porovnávat oblíbená jména.

Chcete si vyzkoušet další kalkulačky?

Kalkulačky termínu porodu a data nástupu na mateřskou dovolenou

Kalkulačky pravděpodobné výšky dítěte

Kalkulačky dědičnosti krevní skupiny