5. týden těhotenství po IVF

31.10.18

Dobrý den,

od začátku roku chodíme do IVF, vzhledem k tomu že nemám ovulaci. Mám teď za sebou 1. ET, 4. KET.

Až nyní se konečně zadařilo, mám pozitivní hCG, hodnota byla po 14 dnech od zavedení 5denní blastocysty 323-
Na ultrazvuk jdu až za 10 dní, nyní bych tereticky měla být v 5. týdnu těhotenství. Hrozně se bojím, aby se něco nestalo, děsí mě třeba mimoděložní těhotenství nebo to, že se embrijko přestane vyvýjet… Pořád na to mysléím, kontroluji si každý den těhotenským testem, aspoň jestli tam ta čárka pořád je…

Prosím, je něco, co může vývoj embrijka nějak negativně ovlivnit? Hodně sportuji, samozřejmně, že teď jen hodně zlehka, jsem zvyklá na denní tréninky více jak 90 minut, nyní pouze neclých 30 minut ráno a odpoledne jen zlehka eliptical nebo rotoped.

Děkuji moc za jakoukoliv radu a doporučení, je to nekonečné čekání…

Sanatorium REPROMEDA
04.11.18

Dobrý den,

negativně může celou situaci ovlivnit Váš stres a nepřiměřená pohybová aktivita. A to zcela vážně. Je potřeba se uklidnit, a hlavně nic netestovat, také nic nečíst a nestudovat.
Dále je potřeba se nyní chovat z hlediska pohybových aktivit více rezervovaně a klidně, měla byste mít opravdu nyní klid, chovejte se biologicky jako samice jakéhokoli živočišného druhu, pokud je „březí“, tak více odpočívá. K „přiměřené“ sportovní akivitě se budete moci vrátit od 12. týdne těhotenství, pokud bude vše v pořádku.
Takto to doporučuje i tradiční čínská medicína a yoga.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repromeda.cz
http://www.repromeda.cz/