8 měsíců a dcera se neplazí a nesedí

Anonymní
19.09.18

Dobrý den.

Dceři za týden bude 8 měsíců a neleze, nic, ale perfektně se pohybuje na břiše. Místo, aby cvičila ruce, jen je zvedne a otáčí na strany na břiše. Cviky jsme zkoušeli, ale je dost akční.

Co s tím? Poradíte mi?

Děkuji

Tým rehabilitace Be Balanced
07.11.18

Dobrý den,
každé dítě má své tempo a v osmi měsících zdaleka ne každé dítě leze, jde spíše o to, aby byl vývoj harmonický a dítě nepřeskočilo žádný důležitý pohybový milník. To, že se malá na břiše otáčí kolem své osy jako hodiny, je přirozenou součástí vývoje, jde o tzv. pivotování, při kterém se významně zapojují šikmé řetězce a dítě je v něm dobré podporovat nabízením hraček ze stran. Aby se dítě rozlezlo po čtyřech, potřebuje například ještě více posílit bříško, aby dokázalo přitáhnout trup nad ruce a udrželo jej proti gravitaci. To můžeme stimulovat např.
otočkou na bříško a právě zmíněným pivotováním. Neméně důležité je i zaujetí polohy na boku a z toho následně šikmého sedu - dítě lákáme v poloze na boku za hračkou, kterou umístíme vysoko nad jeho ruku, aby se za ní vytáhlo a opřelo se o spodní loket, následně až na dlaň.

Tým odborníků rehabilitace www.bebalanced.cz