Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

ADHD, nebo ne?

mondulee se ptá 26.11.16

Dobrý večer,

můj syn (v prosinci mu bude 5 let) je ve školce spokojený, rád si hraje s dětmi, spolupracuje, a to velmi rád, ale když je změna, např. jdou ven, tak se šprajcne tak, že brečí, křičí, někdy i řve tak, že je mu v tu chvíli jedno, jestli se o něco může bouchnout.

Paní psychiatrička mi řekla, že má brát Rorendo - jednu tabletu na zklidnění, jenže on se trochu zklidní, ale na řvaní nic není - dělá to i přes prášek.

Zajímalo by mě, jestli je normální vystření u psychiatra na 10 minut, aby my napsal ADHD?

Děkuji

Mgr. Lenka Osladilová odpovídá 29.11.16

Hezký den,
k vyšetření na ADHD - cituji:
„Diagnózu ADHD by měl stanovit dětský psychiatr. Ke spolupráci na vyšetření přibírá další odborníky (neurologa, psychologa, učitele) a z komplexních informací získává souhrnný obraz onemocnění dítěte. Základními součástmi vyšetření u dětského psychiatra jsou pohovor lékaře s dítětem, s rodiči a vyplnění dotazníků, které napomohou posoudit závažnost onemocnění a zhodnotí celkový duševní stav pacienta.“
Více se můžete dočíst na: http://adhd-galen.cz/adhd_uk_11.php

Doporučovala bych Vám navštívit více odborníků: dětského psychologa, spec. pedagoga.. každý má na věc jiný úhel pohledu a někdy se domnívám je dobré udělat si komplexnější obrázek, tj.
záležitost lze řešit i jinak než medikamenty (samozřejmě záleží na konkrétním případu), existují různé terapie, které s ADHD pracují a mají také velmi dobré výsledky.

Možností, jak s dítětem pracovat, je tedy více, záleží, k čemu se přikláníte, ale určitě není jen jedna cesta. Zkuste problém konzultovat osobně s dalšími odborníky.

Lenka Osladilová

speciální pedagožka a terapeutka
www.specialnipedagog.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.