Afektivní záchvaty a tiky

14.04.10

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli by u mé dcery nepomohla homeopatika. Narodila se v termínu, přirozeně a bez komplikací. Váha 3.285g a 49cm. Plně kojená půl roku a s příkrmy 21 měsíců.

V roce a čtyřech měsících měla první afektivní záchvat. Po pádu (spadla z postele 0,5m)plakala, upadla do bezvědomí, chvíli nedýchala(asi 2 min.) a měla křeče. Zůstala v nemocnici 2dny. Nic neshledáno. Odeslána na neurologii. EEG v pořádku. Poté se záchvaty opakovaly asi jednou za půl roku. Vždy pád nebo lehčí úraz, a pak záchvat. Znovu provedeno EEG a CT mozku. Vše v pořádku. V létě 2009 to bylo dceři 8 let, jeden silnější záchvat. Nepředcházel úraz její, ale sester. Uviděla krev. Doktorkou z neurologie vyhodnoceno jako kolaps.Již před tímto kolapsem tiky očí. Poté odezněly. Někdy se bojí usnout (neví z čeho má strach). V noci někdy děsy.
Neuroložka předepsala antiepileptika Rivotril 1-0-2.Poté zlepšení. Od února se u dcery projevily jiné tiky. Do široka otevírá oči a stáčí je jedním směrem. Podstoupila oční vyštření. Vše v pořádku. Pak se přidalo žmoulání prstů. Dávka léků zvýšena na 1,5-0-2,5. Tika přetrvávají. Odmalička je přecitlilvělá, neprůbojná. Až nyní se přestala stydět zdravit, děkovat. Ve škole komunikuje. Doktorka doporučila dětského psychiatra. Pro změnu léčby z antiepileptik na antidepresiva. Vyšetření objednáno na červen.

Dcera (v červenci 9 let) váží 42 kg a měří 140 cm.
Má ještě dvě sestry 5,5 a 2 roky. Jsou bez záchvatů a tiků.
Prosím, o radu.
Děkuji Pavla R.

Marcela Garncarzová
17.04.10

Dobrý den,
v případě Vaší dcery by byla vhodná celostní homeopatická konstituční léčba. Homeopatický lék se předepisuje individuálně podle symptomů z mentální, emocionální a fyzické úrovně a významnou roli pro předpis léku má i etiologie, tzn. příčina problému(pravděpodobně následkem zranění). I když popisujete u dcery poměrně hodně výrazných symptomů, bude potřeba je ještě doplnit.

Doporučuji Vám tedy kontaktovat klasického homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.

Džím Vám palečky!

S pozdravem MG