Agresivita tříletého po návratu ze školky

Dobrý den,

máme s přítelem tříleté dítě, chodí prvním rokem do školky, byl tam tři týdny prozatím. Při příchodu ze školky je divoký, ale to se dá pochopit.
Máme problém s víkendem, byl stále se mnou, přítel je v zaměstnání v týdnu a má svoje velmi špatné chvilky, když mu něco nepovolil, syn na nás začne křičet a když ho nevnímáme, začne po mě házet, co mu přijde pod ruku, snažím se mu dát pouze na zadek, ale to nezabere a je více agresivní. V noci nám hodně špatně spí, furt se budí a stále vzlyká ze spaní, máme nějaké prášky a kapky na doporučení lékaře. Jedno dítě, co mám má ADHD, ale tohle nedělal. Řešila jsem jsem to s lékaři, ale každý si mě akorát přehazuje a upřímně je mně syna líto, chci mu pomoct, ale nikdo to nebere vážně.

děkuji za každou radu

Dobrý den, mateřská škola představuje pro malé dítě velkou zátěž. Zejména začátky jsou náročné a vyčerpávající. Je unavený, přestože se mu tam možná líbí, je otrávený, že ho tam dáváte - určitě to nebyla jeho volba nebo přání, Nepochopil jsem, kdo má velmi špatné chvilky - přítel nebo syn? Přítel nemá nárok. Zkuste se zamyslet nad tím, jak se má syn bránit, když ho nevnímáte, když zřejmě někdy není po jeho. On nemá moc možností. Když mu dáváte na zadek, tak si připomeňte, že násilí plodí zase jen násilí. Mé doporučení: dávejte synovi najevo, že ho máte rádi, že se vám sice nelíbí, když se vzteká, ale jeho máte rádi pořád. Vnímejte ho. Hodně ho objímejte (víte, jak je to důležité, když se vzteká), mazlete se s ním. Když je to možné, tak jeho vztekání ignorujte - chcete ho časem dovést k poznání, že tudy cesta nevede. Prášky bych mu moc nedával nebo snad jsou pro vás? Kdybyste mu nedávala na zadek, tak byste mu mohla říct, že u vás doma se nebijete a pro něho to platí rovněž. Takhle to máte zase o kousek těžší.

Zdraví
Václav Mertin