Akutní zánět dásní

14870
18.11.16

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaká účinná léčba na akutní zánět dásní? Zánět se zprvu objevil u všech 4 vylezlých moudráků. Nyní už je rozšířený na všechny dásně, byla jsem u svého lékaře i na Karláku v Praze, kde provedli extrakci jedné osmičky. Tento stav trvá už týden. Beze změny. Zuby čistím několikrát denně pastou a Curaseptem, poté použiji ústní vodu, kloktám tinkturu z hřebíčku, stříkám Tantum Verde.

Mám od začátku nasazená antibiotika, ale i tak stav beze změny. Mám problémy s polykáním, které je hodně bolestivé a celkově s příjmem potravy, dásně jsou hodně citlivé.

Jak dlouho může tento stav trvat, než se upraví? Co ještě pro to mohu udělat? Podle lékařů se více dělat nedá a s tím se nechci smířit.

Manžel si musel vzít OČR, jelikož běžné věci nezvládám, trápí mě horečka, teď už se přidala i dušnost, nejsem schopná bez zadýchání vylézt schody.

Děkuji za Vaši odpověď

Adam Šíma
21.11.16

Dobrý den. Dušnost nemá se zánětem dásní nic společného. Neznám váš celkový zdravotní stav ani užívané léky a nemohu to hodnotit. Stejně tak zánět „dásně“ u osmičky nemusí a zřejmě nemá nic společného se zánětem dásní u ostatních zubů. Pravděpodobně zaměňujete zánět dásně s perikoronitidou, tedy dva zcela rozdíléné stavy. Bez vyšetření nebudu ani rozhodovat, zda jde o gingivitidu akutní, modifikovanou chronickou nebo něco zcela jiného. Vyhledejte svého praktického zubního lékaře. Adam Šíma

MUDr. Jan Stuchlík a MDDr. Adam Šíma

Dentální klinika Jan Stuchlík
Telefon: +420 273 130 160
jan.stuchlik@drstuchlik.cz, adam.sima@drstuchlik.cz
www.drstuchlik.cz