Autosedačka 9-18 kg Ford S-max

04.05.18

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu při koupi autosedačky kategorie 9-18 kg, ideálně kombinaci uchycení, jak isofixem, tak pásy. Máme Ford S-max - tudíž musím vyloučit Britax römer Sefefix plus, kvůli noze. Duo pus mi přijde zase oproti Safefix méně polstrovaná a menší, Cybex s pultíkem úplně nechceme, neboť syn je potivý…

Existuje nějaká další (co nejvíce bezpečná) varianta? Nebo si myslíte, že by bylo lepší koupit dvě samostatné sedačky, jednu na isofix a druhou na pásy?

Předem Vám děkuji za odpověď.

Štěpán Rybníček
07.05.18

Dobrý den, záleží jak často potřebujete sedačky přehazovat mezi auty, pokud to budete dělat často, třeba denně, tak vás přendávání sedaček omrzí a nakonec koupíte 2 sedačky. Jendu s isofixem do Fordu a druhou bez isofixu do staršího auta.
Těch sedaček 9-18 co se dají připoutat jak na isofix i na pásy a aby neměly podpůrnou nohu moc není. Varianta by byla třeba Römer Duo plus, ale jak sama píšete je menší, a nedá se tolik polohovat jako třeba Safefix plus.
Proto bych asi doporučil do Fordu S-Max isofixovou Römer Trifix 2 I-size: http://autosedacky.mimishop.cz/…-i-size-2018 a do druhého auta kde isofix není, tak sedačku bez isofixu Römer King II : http://autosedacky.mimishop.cz/…king-ii-2018

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/