Autosedačka 9-18 kg pro 6měsíčního synka

31.05.18

Dobrý den,

mám 6měsíčního syna nyní 7,5 kg, 67 cm. Používáme vajíčko BeSafe izi go modular se základnou, ale již se poohlížím po větší sedačce až malý z této vyroste. Původně jsem měla v plánu na základnu koupit pokračující sedačku, ale zjistila jsem že se nedá upínat do pásů. Existuje jiná protisměrná sedačka, která má možnost upínání do pásů i do základny? Máme dvě auta a jedno bez isofixu a jezdíme oběma.

Našla jsem iZi Combi X4 ISOfix, která se dá zapnout do isofixu proti směru, a do pásu po směru. Existuje ale nějaká, která se dá i do pásu zapnout proti směru? Popř. která se dá zapnout oběma směry do pásu i isofixu? Obávám se že do fabie se mi sedačka proti směru nevejde do synových 4 let.

Děkuji za odpověď

Štěpán Rybníček
01.06.18

Dobrý den,
sedačka, která by byla protisměrná a šla jak na isofix i na pásy těch moc není, co vím, tak snad jen Klippan Triofix, ten má základnu, která jde na isofix i na pásy v protisměru, ale to je sedačka 9-36, a tam dítě které má 7 kg ještě nemůže jít.
Takže ideálně bych pořídil na tu zákkladnu Besafe co máte pokračovací sedačku Besafe IZI Modular: http://autosedacky.mimishop.cz/…-i-size-2018 a do druhého auta bez isofixu sedačku na pásy: http://autosedacky.mimishop.cz/…/joie-steadi

Ono totiž pokud byste měli častěji přehazovat sedačku, protisměrnou, která má isofix a ty většinou mají okolo 15 kg, tak zjistíte že to je těžké a nakonec druhou sedačku pořídíte.

Štěpán Rybníček
autosedacky@sez­nam.cz
http://www.autosedacky.estranky.cz/