Bachovky esence pro partnera, který nechce doteky, objímání

10.07.19

Dobrý den.

Můžete mi prosím poradit, jaká esence by mohla zabrat na necitelnost partnera? Nemá vůbec potřebu nějakého fyzického kontaktu. Nechce se mazlit. Ani nechat obejmout, pohladit. Ani mne. Chci ať umí přjjíamat lásku i jí rozdávat, ani si neuvědomuje, jak si tou absencí kontaktu ochuzuje o hezké chvíle. A také u něj dost klesá libido.

Nechci ho předělat, naopak. Chci ať zahodí své strachy či stud nebo čím to je.

Děkuji za odpověď

Lída Salemová
16.07.19

Dobrý den,

děkuji za dotaz.

Nejdůležitější je otázka co je důvodem odmítání doteku.

U někoho jde o strachy nebo úzkosti (špatná zkušenost).
U někoho jiného může jít o jeden z projevů deprese (nebo sklonu k ní).
Nebo o začínající syndrom vyhoření, případně o předstupeň - přetížení (příliš mnoho práce a povinností).

Navíc někdo je povahově nastavený tak, že blízkost nemá rád, protože to znamená otevřít se, dovolit si „být měkký“. Znamená to na určité úrovni ohrožení. Toto se týká hlavně lidí, kteří v dětství nezažili dostatek bezpečné blízkosti od rodičů (častá kritika, rodič který je nepřítomný nebo je přítomný ale vlastně se dítěti nevěnuje z různých důvodů apod.)

A je potřeba i zvážit jestli odmítání doteků neznamená, že o vztah takový člověk nemá zájem vůbec. Nemusí si to zatím uvědomovat, může to být na nevědomé úrovni, proto to zatím nevyslovil.
Někdo jde pouze o přechodnou krizi, která se občas objeví (únava ze vztahu, osobní krize kdy člověk řeší další osobní směřování v životě, v práci apod.).

Roli můžou hrát také zdravotní potíže (které také nemusí být zatím zřejmé, stahování se do sebe a pokles libida může být jedním z jejich projevů).

Důvodů je tedy vícero, tady je opravdu nutná směs na míru.

Lída Salemová
Bachova terapie, Rodinné konstelace, Kraniosakrální terapie, Biodynamické masáže, EFT – uvolnění emočních bloků, Čínská medicína a výživa těla.
774 028 777
lida@bachovkypraha.cz
FB: Bachovky Praha – Ludmila Salemová
www.bachovkypraha.cz
Skype: ludmilasalemova