Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolesti krční páteře

Mario1222 se ptá 18.04.17

Dobrý den,

je možné, že bolesti hlavy v oblasti očí souvisí se ztuhnutými svaly krční páteře? Protože stává se mi, že ucítím chvilkovou bolest na jedné straně v oblasti oka. Nejdřív jsem byl u neurologa, protože jsem si myslel, že je to neurologického původu. Byl jsem na EEG vyšetření, které obsahovalo oční artefakty a pohybové artefakty.

Závěr nálezu EEG byl: Nespecifický fokální nález frontotemporálně bilat., bez stranové převahy.

Může tenhle EEG nález souviset se ztuhnutou krční páteří? Co mám dělat, abych si uvolnil svaly krční páteře? Je na to nejlepší běh nebo nějaký jiný sport?

Děkuji za odpověď.

Tým rehabilitace Be Balanced odpovídá 04.05.17

Dobrý den,
ano, je možné, že bolesti hlavy v oblasti očí souvisí s krční páteří. Přímou souvislost s Vaším EEG nálezem a zatuhlými krčními svaly, které popisujete, bych nehledala. Z pohledu fyzioterapie a bolesti je důležité, jestli máte správně zkorigované dioptrie (pokud je potřebujete) a následně by bylo vhodné řešit individuálně postavení krční páteře, hrudní páteře i zbytku těla. Naučit se relaxovat a cíleně cvičit. Proto bych Vám doporučila návštěvu fyzioterapeuta či rehabilitačního lékaře, který zhodnotí Váš zdravotní stav a klíčový problém a následně Vás odešle na cílenou rehabilitaci. EEG nález by Vám měl blíže ozřejmit Váš neurolog, který Vás na EEG zaslal.
S přáním pěkného dne,
rehabilitace BeBalanced

Tým odborníků rehabilitace www.bebalanced.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.