Bolesti před porodem, už jet do porodnice?

28.03.20

Dobrý večer.

Mám takový dotaz. Už 3-4 dny mě v noci provází tzv. poslíčci. Dnes večer začali stejně jako zbytek nocí, akorát ty před tím sprchou nebo “procházkou” na toaletu přestali a budili mě cca 2× za noc. Dneska to začalo kolem 21:30 a doteď to nepřestalo. Občas nějaká pauza mezi nimi. Sprcha nepomohla, stále se mi chce na “velkou” ale jakmile dojdu na wc, tak už se mi nechce a na malou chodím co 10 minut.
Termín porodu mám příští týden v neděli. Myslíte, že je čas odjet do porodnice?
Nechci zbytečně plašit.

Díky

Mgr. Eva Grünwaldová, Mgr. Jitka Došlová
31.03.20

Dobrý den,

pokud máte termín porodu za týden, je možné, že se miminko už hlásí na svět a z poslíčků se vaše tělo pomalu přesouvá do stádia porodu. Také pokud jste třeba zaznamenala odchod tzv. hlenové zátky, znamená to, že se vaše tělo na porod připravuje. Ale tyto příznaky jsou u žen velmi individuální a nemusí hned znamenat odjezd do porodnice.

Pokud si nejste v tuto chvíli jistá, máte několik možností. Můžete telefonicky kontaktovat porodnici nebo svého gynekologa. Tam Vám budou schopni poradit na základě aktuální situace.

V každém případě také můžete zajet do porodnice i bez předchozího telefonátu. Porodní asistentka nebo lékař Vám na základě vyšetření sdělí, zda se můžete ještě vrátit a vyčkávat v pohodlí domova nebo již nastala doba porodu.

Přejeme Vám klidné narození Vašeho miminka, pohodu, radost a zdraví do prvních společných dnů.

Mgr. Eva Grünwaldová a Mgr. Jitka Došlová
Poradna Na počátku
Na počátku, o. p. s., Soběšická 560/60, Husovice, 614 00 Brno
tel: 774440821
email: poradna@napocatku.cz