Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Brnění bradavek

Dagram se ptá 29.06.17

Dobrý večer,

mám veliký problém při kojení 5týdenní holčičky. V porodnici a první týden doma bylo vše v pořádku. Následující týden malá dostala růstový spurt a stále jen brečela a brečela a já byla psychicky na dně. Malá se přichytila (to dělá nádherně), podumlá, ale neteče jí to rychle, tak se pouští a brečí. Pak zase hledá a hledá, dudlík nebo ručičku by nejraději snědla, ale jak ji přiložím, zase zhltne jen to, co jí jde nejrychleji a pak opět brekot.

Někdy pije krásně a vydrží u prsu dlouho, ale jinde to stojí za prd. Prsy střídám (z jednoho jí to nestačí). Důvod, proč někdy pije krásně, je ten, že mi z 90 % během kojení (ať už na začátku nebo během) začnou citelně bolet - brnět bradavky s dvorcem (trvá to asi 7 vteřin) a v tu chvíli teče mlíko hodně a malá může hltat. Z druhého mi v tu chvíli odkapává mlíko samovolně. Zvykla si na to a když to neteče takhle rychle, nelíbí se jí to. Nevím, proč mě bradavky brní (jsou to různé časové úseky - není to pravidelně), když se někoho zeptám, nikdo to nezažil, nikdo o tom nic neví, nikdo to nezná. Brní to různě, při kojení, na procházce, při odpočinku, při jídle. Nikdy nevím, kdy to přijde.

A tak se při každém kojení modlím, aby to přišlo, aby se malá mohla krásně (dle jejího přání) najíst a neprobrečela kojení. Střídáme i polohy i místnosti v domě, když brečí. Nekojím pravidelně, jak si řekne, tak je u prsa, ale po hodině toho tam asi moc na hltání nebude. Četla jsem, že je dobré pít Caro, tak ho piju asi 2-3 šálky denně + jím homeopatika 2×5 kuliček. Stravy mám taky dost a tekutin se snažím pít 2,5-3 litry.

Tak prosím, jak přinutit malou, aby se snažila sát sama a nečekala, až ji to tam samo nateče?

Za 14 dní jdeme k doktorce na prohlídku, a jelikož moc nepřibrala (dle mě a mé váhy), bojím se, abychom nedostaly příkrmy. To nechci, chtěla bych plně kojit co nejdéle.

Předem děkuju za odpověď

Dagmar

Dagmar Hricová odpovídá 03.07.17

Dobrý den,
vedete si obě statečně :-)
Zalezla bych s holčičkou na cca 2 dny do postele, být hodně v kontaktu kůže na kůži, hodně chovat. Může být, že si bude žádat častěji kojení, což je v pořádku. Tvorba mléka se upravuje podle potřeb dítěte. V tomto náročném období, se mohou děti projevovat nespokojeně a vyžadovat větší pozornost a péči. Měl by to být přechodný stav. Podle potřeby a situace můžete kontaktovat někoho ze zkušených laktačních poradců ve Vašem regionu a domluvit se na osobní náívštěvě.
Držím palce!
 D.H.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.

Reklama


Reklama