Byla stimulace správná?

17.07.19

Dobrý den, pane doktore,

pořebovala bych se s Vámi poradit. Jsem po 2 IVF, jelikož mě trápí PCO, nemám sama ovulaci, vysoká hladina AMH okolo 13, manžel má sperma v normě, jen horší fragmentaci dna, ale i ta by měla být ještě v normě, genetiku máme v pořádku.

1. IVF v loni v mých 33 letech, stimulace Ovaleapem, Orgalutranem a Ovitrelle, krátký protokol- 15 oocytů, oplodnilo se 8, z toho se 4. den ET údajně kvalitní moruly, která byla téměř blastocysta, tt negativní, 3×KET morula opět tt negativní.
2.IVF letos dopadlo ještě hůře než to první. Stimulace Gonalem 150 jednotek, Orgalutranem a Ovitrelle, také krátký protokol. Ze 13 oocytů bylo zralých jen 4, z toho už 3.den zůstaly jen 2 embrya, která měla jen poloviční počet buněk než měla mít. 4. den se zastavila ve vývoji úplně.
Z druhého IVF jsem ještě více zklamaná než z toho prvního, měla být provedena genetika embryí s PGD.

Myslíte si, že stimulace proběhla dobře, když z více jak 2/3 byla vajíčka nezralá?
Stimulace probíhaly ve stejném centru, teď se poohlížíme po centru jiném,

Děkuji moc za Váš názor.

S pozdravem

Karolína K.

REPROMEDA klinika
11.08.19

Dobrý den,

bez přesné dokumentace je tuto situaci obtížné posoudit. Příčinou někdy může být vrozená danost ženy mít nekvalitní vajíčka, což u PCOS syndromu někdy vídáme. Horší kvalita DNA spermií může být také na vině horšího vývoje embryí, faktory se mohou kombinovat. Není to ale důvod k tomu to vzdát.
Na naší klinice máme důvěru v jiná stimulační schémata u pacientek s PCOS, nežli uvádíte, ale je to otázka názoru, také bychom se museli pověnovat výsledkům vyšetření, případně další doplnit. Pokud byste měla zájem se poradit, ozvěte se mi, rádi Vám budeme nápomocni.

Se srdečným pozdravem

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.
kvesela@repromeda.cz
http://www.repromeda.cz/