Celoroční střídání rýmiček a chřipčiček u čtyřech dětí a mě.

25.10.19

Dobrý den,

mám dotaz ohledně svých dvou neteří a dvou synovců. Sestře s dětmi často pomáhám, ale bohužel se díky tomu neustále točíme v kruhu nemocí. Sestra neonemocněla za celou dobu ani jednou, já chytnu od dětí snad úplně všechno. Zpívám a potřebuji se udržet zdravá co nejvíce, zároveň v tom nechci sestru nechat, a když mohu, tak pomůžu. Měla byste nějakou radu, jak posílit imunitu mou i dětí, abychom si ty nemoci neustále nepředávaly?

Děkuji za odpověď
D.

Mgr.Lucia Kulichová
30.10.19

Dobrý den,
děkuji za váš dotaz. Každý z nás reaguje na styk s patogeny různě, někdo v pohodě odolává, někoho skolí každá viróza. Je to věc imunitního systému. Všeobecně se říká, že tzv. „dětské“ viry skolí dospělé mnohem hůř než samotné děti. V případě, že u dětí je pediatrem diagnostikována bakteriální infekce, musí se dle obtíží zahájit léčba i samotnými antibiotiky. Když tuhle bakteriální infekci dostane i samotný rodič, je následná léčba taky na místě. Jinak jak říkáte, vstupujete do kolotoče, v kterém si znova bakterie dříve nebo později znova předáváte.
Posilování imunitního systému je zapotřebí zejména na jaře a na podzim, kdy náš obranný systém ohrožují viry, bakterie, tedy v období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení. Samozřejmě všichni víme, že děti ve školách a v školkách neustále čelí právě v tomto období rozličným patogenům, nečistému ovzduší, málo větraným prostorům, což nijak nepřispívá jejich imunitě. V první řadě je nezbytné k posilování imunity zařadit pohyb a čerstvý vzduch, pestrou stravu s dostatkem vitaminů, převážně vitaminem C a vitaminem D. Z doplňků stravy vám můžu doporučit s komplexním složením Barny´s Kolostrum s beta-glukany s obsahem antioxidantů vitaminem C, selenem a zinkem.
Bovinní kolostrum neboli mlezivo pochází z úplně prvního dojení a je zdrojem mnoha životně důležitých látek (imunoglobuliny, cytokiny,…), které podporují vznik specifické imunity. Kolostrum je bohaté na imunoglobuliny, což jsou specifické látky bílkovinného původu. Jsou součástí humorální imunity, které využívá organizmus k reakci se specifickými strukturami virů, bakterií a toxinů aby je rozpoznal a zneškodnil. Další důležitou látkou jsou imunoglukany, konkrétně beta-glukany. Jedná se o přírodní látky s protizánětlivým, antioxidačním a regeneračním účinkem, které dokážou ovlivnit imunitu jak vrozenou tak získanou. Je určen pro děti od 3 let, jedná se o kapsle s možností vysypat obsah kapsle na lžičku a pořádně je pak zapít. Doporučené dávkování je od 3 let 1× denně 1 kapsle a od 6 let 2× denně 1 kapsli. Dospělí užívají 3-4× denně 1 kapsli nalačno. Hodně zdraví přeji!

Mgr. Lucia Kulichová
https://www.barnys.cz