Chci s tříletým cvičit Vojtovku

15.12.18

Dobrý den.

Mám syna, byl nedonošený, droboučký, lehce hypotonický. Vývoj kojence byl nějakou dobu v pořádku, i když vše se učil později. Nějakou dobu upřednostňoval pravou stranu, ale později se to srovnávalo, také se chvíli asymetricky plazil, ale brzy přešel do lezení, tak se to Vojtovkou řešit nezačalo.

Brzy mu budou tři roky, je drobný, 13 kg. Vidím, že má nohy do X, ne úplně souměrně se mi zdá, bříško trochu „vyvalené“, ramena dopředu. Je slabší s porovnáním s vrstevníky.

Pomůže mu Vojtova metoda, když s ním začnu cvičit až teď? Jakou máte zkušenost, jestli děti aspoň trochu spolupracují? Nevím, jestli by mohl spolupracovat, je to špatný věk. Možná při cvičení pouštět oblíbenou pohádku či mu dávat odměny typu samolepka? Nebo je to špatný nápad a nepůjde to?

Děkuji

Tým rehabilitace Be Balanced
07.02.19

Dobrý den,
moc se omlouvám za pozdní odpověď, Vaš dotaz nám bohužel nedopatřením mezi svátky někde zapadl.
Máte pravdu, že kolem 3 let věku bývá spolupráce obtížnější, ale vše záleží na povaze Vašeho dítěte a spolupráci s ním. I 3-leté dítě může být vedeno v terapii Vojtovo metodou a může z ní mít velké benefity a nemusí to nutně být souboj, jen to chce čas a trpělivost a vhodnou motivaci. Pokud máte pochybnosti o správném vývoji Vašeho dítěte, určitě stojí za to navštívit pracoviště, kde pracuje certifikovaný fyzioterapeut Vojtovy metody (jejich seznam naleznete zde- http://www.rl-corpus.cz/…ioterapeuti/).
Na základě vyšetření Vašeho dítěte pak uváží, zda je vhodné cvičit Vojtovo metodou či je vhodné jiné cvičení.
S pozdravemMartina Metlická
fyzioterapeutka Be Balanced

Tým odborníků rehabilitace www.bebalanced.cz