Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Chemoterapie a zavádění příkrmů

valentinecz se ptá 22.11.11

Dobrý den,

našemu synovi je šest měsíců a bylo mu diagnostikováno onkologické onemocnění, konkrétně histiocytóza. Tento týden dostane port a začne chemoterapie. Syn je z dvojčat narozených 35 + 6. 14 dnů byli hospitalizováni na neonatologii, z toho několik dnů na JIPu, protože oba měli problémy s trávením. Oba dostávali Nutrilon Comfort, synovi jsem začali postupně dávat HA, který mu vyhovoval víc. Obě děti dobře prospívají. Syn váží necelých 8kg, dcera 9kg - oba měří 68cm. Dodržujeme dávku 150ml/kg a den - u dcery dáváme dávku nižší vzhledem k váze - dávku ani nedojídá.

Chtěla bych začít s příkrmy, dětská lékařka mi doporučila dávat už večer i kaši. Nevím, zda je to u syna teď vhodné. Netuším, jak zareaguje na léčbu. Máte s chemoterapií a výživou u tak malých dětí zkušenosti? Můžete mi něco doporučit nebo poradit?

Děkuji

Lenka Škovranová odpovídá 23.11.11

Dobrý den,

bohužel vás zklamu. S takto vážným onemocněním tak malého dítěte nemám zkušenosti. Myslím, že by bylo vhodné obrátit se především na lékaře pediatra a také ošetřujícího lékaře a postupovat dle jejich instrukcí. Nerada bych dobře míněnou radou zasahovala nepříznivě do léčby vašeho syna.

Přeji vám hodně trpělivosti a brzké uzdravení.

Lenka Škovranová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.