Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Chodí po špičce

Napy se ptá 10.11.17

Dobrý den,

syn, 13 měsíců, začal v roce obcházet kolem nábytku, gauče. Všimla jsem si až teď, že při chůzi jde vždy pravou nožkou normálně, ale levou má na špičce. A to stále, směr chůze nehraje roli. Prostě jednou nohou po špičce, druhou normálně.

Patří to k vývoji?

Při stoupání stoupá vždy přez levou nožku a nejdříve při stoupání si a při stoji měl levou špičku tak, že stál jakoby na hraně, jako vtočenou, to už ted nedělá vůbec, ale na špičce sttojí.

Je to jen nějaký vrtoch, nebo to mám řešit? Při roční prohlídce jsme to neřešily, protože jsem si toho nějak nevšímala, byla jsem ráda, že už obchází, došlo mi to až posléze. jinak lékařka psychomotorický vývoj chválila, levou nohu zapojuje stejně, jako pravou, i ručičky, prostě vše v pohodě, vysmáté dítě, jen ta chůze.

Díky

Lenka

Tým rehabilitace Be Balanced odpovídá 12.01.18

Dobrý den,
to co popisujete určitě k fyziologickému vývoji nepatří. V počátcích je dětská chůze nezralá a nesrovnatelná s chůzí dospělých. Nicméně stranovou odchylku či fixované držení nějaké části těla při pohybu by bylo vhodné dovyšetřit. Může jít o vrtoch, jak píšete, který může po pár dnech zmizet. Může ale jít i o potíž komplexnější, slabší bříško, naklopení pánve, svalové zkrácení. Doporučuji Vám proto navštívit rehabilitačního lékaře nebo fyzioterapeuta, který pracuje s dětmi.
S pozdravem,
rehabilitace Be Balanced

Tým odborníků rehabilitace www.bebalanced.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.